‘ Bebeğim’ kelimesi

Ne saçma bir hitap şekli. Kıskanılacak bir durum mu? Bana göre hayır ama rahatsız edici mi? Evet, hem de çok. Bırak eşimi, birisinin bana bebeğim, aşkım, canım, cicim demesinden bile aşırı derecede rahatsızlık duyuyorum. Ne bu samimiyet! Diyen kim olursa olsun şirin, samimi, sempatik veya sıcak bir yaklaşım olarak göremiyorum bunu.

Günaydın mutlu haftalar ben sinirden çıldırmak üzereyim.
Dün bebeğimin göz doktoruna muayenesi vardı hastaneden kv bi tanıdığı çalışıyor neyse eşimle gittik kadın eşime sürekli bebeğim diye hitap ediyor kadın evli bu arada bebeğim aşşağı bebeğim yukarı sürekli ağzında bu kelime bana diyor ki eşin gitsin yukarda işlemleri halletsin sen burda bekle bebeğinle vs

En son da işimiz bitince dayanamadım çıktım dışarda bekledim eşimin o ara unuttuğu bi kâğıt vardı onu aldı geldi geldiği gibi de ne bu surat bilmem ne bana söylemeye başladı bende dedim ki eğer bir gün bir adam bana bebeğim derse sende çok normal karşıla dedim.
Daha sonrasın da neymiş kadına sağol abla her şey için teşekkür ederim dememişim falan filan neymiş kadın sormuş bişey mi olmuş muş. yani bir de bu kadına teşekkür edicem ki yaptığı bişey de yoktu bilmiyorum belki günah alıyorum ama aşırı sinir oldum eşime daha da sinir oldum tavrına söylediklerine.
Eşim beni aşırı manipüle edebilen biri zaten yani bir şey söylediğime pişman etti yok ben öliyim de kurtulun senin yüzünden bugünüm çöp oldu senin yüzünden herkesi tersledim bilmem ne sinirden aklıma gelmiyor.
Bilmiyorum belki de ben haksızım gerçekten kafam durmuş durum da sizce tepkim abartı mı ?
ben de herkese hayatım diyorum valla. sadece alışkanlık olabilir. bence çok üstünde durulacak bir konu değil

Ne gerek varmış bebeğim bebeğim. Böyle ağız alışkanlığı mı olur. Hadi canıma alıştık da bebeğim nedir yani. Mesele sadece kıskanmak da değil uygunsuz bir hareket. Kaç koca yanında karısına bebeğim diye hitap edilsin ister?
Lüzumsuz işler. Tamam eşin bişi yapmamış ama sana kızması da mantıksız

Yani siz kadınlarda konu sahibine muhalefet Olcam diye abartiyorsunuz.yok ne var bilmem ne ağız alışkanlığı.siz tamamen haklisiniz ilkinde belki basiretiniz bağlanabilir ama ikincide bebeğim derken diye alaylı gulumseseydiniz .eşinize haddinizi bildirin.laubali liktir bu.burada bile siz diye hitap ederiz genelde.markete gidince canım diye hitap edenlere işyerinde soru sorarken tatlım diye hitap edenlerden nefret ederim artık bozuyorum ayarsizlari

Günaydın mutlu haftalar ben sinirden çıldırmak üzereyim.
Dün bebeğimin göz doktoruna muayenesi vardı hastaneden kv bi tanıdığı çalışıyor neyse eşimle gittik kadın eşime sürekli bebeğim diye hitap ediyor kadın evli bu arada bebeğim aşşağı bebeğim yukarı sürekli ağzında bu kelime bana diyor ki eşin gitsin yukarda işlemleri halletsin sen burda bekle bebeğinle vs

En son da işimiz bitince dayanamadım çıktım dışarda bekledim eşimin o ara unuttuğu bi kâğıt vardı onu aldı geldi geldiği gibi de ne bu surat bilmem ne bana söylemeye başladı bende dedim ki eğer bir gün bir adam bana bebeğim derse sende çok normal karşıla dedim.
Daha sonrasın da neymiş kadına sağol abla her şey için teşekkür ederim dememişim falan filan neymiş kadın sormuş bişey mi olmuş muş. yani bir de bu kadına teşekkür edicem ki yaptığı bişey de yoktu bilmiyorum belki günah alıyorum ama aşırı sinir oldum eşime daha da sinir oldum tavrına söylediklerine.
Eşim beni aşırı manipüle edebilen biri zaten yani bir şey söylediğime pişman etti yok ben öliyim de kurtulun senin yüzünden bugünüm çöp oldu senin yüzünden herkesi tersledim bilmem ne sinirden aklıma gelmiyor.
Bilmiyorum belki de ben haksızım gerçekten kafam durmuş durum da sizce tepkim abartı mı ?
Bebeğim ne yaaa? Millet kafayı yemiş.Saygi mesafe kültürü nerde?
Yakınlık ne olursa olsun koca kadın ,essek kadar adama bebeğim der mi? Millet akıl tutulması yaşıyor.Bebegim sevgililer,ve ebeveyn çocuk arasında kullanılan bir tabir.
Herşeyi normallestire normallestire ne hâle geldik?
Bir kurumda saygın işi olan biri bu tarz mesafeleri hiç eden bir tabir kullanamaz.Samimiyet değildir bu sınır ihlalidir.Tanidik bir adam bana böyle hitap etse çok gerilirim.Sacma.........

Bunun kıskançlıkla alakası yok. Rahatsız olmanız gayet normal. Ben de rahatsız olurdum. Kadınla aralarında öyle aman aman yaş farkı da yok yani 7-8 yaş çokta bir şey değil. Ama eşinizin bir hareketini görmediyseniz ona yüklenmeyin derim

X