Bebegim kakasi beyaz

Meltemete

Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2015
7
1
36
Kizlar merhaba bugun bebegim ilk defa cok acik beyaza yakin renkli bir kaka yapti bununla ilgili daha once pekde iyi seyler okumamistim basina gelen varsa yazsin lutfen cok telasliyim safra kesesi tikanik olabilir yaziyor

Doktora gitmen gerek işte sebepleri ;

Beyaz renkli kaka karaciğer ve safra kesesi sorunlarından kaynaklanabilir. Bebeğinizin kakası kahverengi rengini karaciğerde üretilen ve safra kesesinde depolanan safra (öd) sıvısından alır. Sindirim esnasında bu sıvı ince bağırsaklara salgılanarak sindirime yardımcı olur. Eğer bebeğinizin karaciğeri öd sıvısını üretmiyorsa ya da bu sıvı bir tıkanıklık dolayısıyla ince bağırsağa ulaşamıyorsa bebeğin kakası beyaz olur. Beyaz kaka durumunda acilen doktora danışın.

Mutlaka Doktora Danışmanız Gereken Kaka Sorunları
  • Bebeğiniz yenidoğan değilse (ilk 3-4 gün geçmişse), demir takviyesi almıyorsa buna rağmen kakası hala koyu yeşil ya da siyahsa
  • Kakayla beraber bol miktarda ve/veya koyu renli kan geliyorsa
  • Bebeğiniz beyaz renkli kaka yapıyorsa
  • Bebeğinizin ishali geçmiyorsa
  • Bebeğinizin kabızlığı geçmiyorsa mutlaka doktora danışın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim de basimiza geldi, telasla gitmistim doktora. Çok sukur bir problem yoktu, pek istahli olmadigi dis cikardigi bir donemdi sadece anne sutuyle besleniyordu. O yuzden beyaza yakinmis kakasi iki uc kez sonra normale dondu. Ihmal etmeden doktorunuza gidin, gecmis olsun

Kizlar merhaba bugun bebegim ilk defa cok acik beyaza yakin renkli bir kaka yapti bununla ilgili daha once pekde iyi seyler okumamistim basina gelen varsa yazsin lutfen cok telasliyim safra kesesi tikanik olabilir yaziyor
İNternette yazar sen korkma 5-6 aya kadar olabiliyo konun taşınız birazdan bu yüzden çabuk cvp vermek istedim snne sütü alıyo bebeğin sanırım daha küçük

kız susmayankalem kadın korkmuş zaten bide ne yollamışsın

Ama doktora gitmek , acile gitmek varken neden buraya yazmak ?
Hem dedim ya ben yazmadım netten bakıp alıntıladım .
Bir de beyaz kak en alttaydı biliyor musun ona gelene kadar bir sürü kaka gördüm
Bence teşekkürü hak ediyorum :-)

Konu sahibi canım korkutmak amaçlı yazmadım . :*

Bir de beyaz kak en alttaydı biliyor musun ona gelene kadar bir sürü kaka gördüm

Yazdiklariniz icin tesekkurler zaten aynilarini bende okudum nette ama ilk kakasi oldugu icin ikinciyi beklemek istedim ikinciside ayni sekilde olursa mutlaka goturucem zaten ama bazi yerlerde fazla sut tuketimi oldugunda sindirilmeden atildigi icinde olabilir gibi seyler yaziyor birebir yasayan varsa banada doktora gitmeden once fikir olsun istedim safra kesesindense tek cozumu ameliyat diyor ins oyle birsey degildir

Yazdiklariniz icin tesekkurler zaten aynilarini bende okudum nette ama ilk kakasi oldugu icin ikinciyi beklemek istedim ikinciside ayni sekilde olursa mutlaka goturucem zaten ama bazi yerlerde fazla sut tuketimi oldugunda sindirilmeden atildigi icinde olabilir gibi seyler yaziyor birebir yasayan varsa banada doktora gitmeden once fikir olsun istedim safra kesesindense tek cozumu ameliyat diyor ins oyle birsey degildir

Ay inşallah değildir .

Elphidium arkadasim yazdigin icin sagol oglum 1t aylik dis cikariyoruz ayni sekilde birazda oksuruk var hicbisey yemek istemiyor sadece emmek istiyor su aralar belki ondandir die umit etmek istiyorum sizlerede yazdiklariniz icin tesekkurler zaten aynilarini bende okudum nette ama ilk kakasi oldugu icin ikinciyi beklemek istedim ikinciside ayni sekilde olursa mutlaka goturucem zaten ama bazi yerlerde fazla sut tuketimi oldugunda sindirilmeden atildigi icinde olabilir gibi seyler yaziyor birebir yasayan varsa banada doktora gitmeden once fikir olsun istedim safra kesesindense tek cozumu ameliyat diyor ins oyle birsey degildir

İlk yarim saat icerisinde kaka tahlili yaptirman gerekiyor. Aklinda bulunsun. İkincide git mutlaka doktora

Beyaz kaka çok tehlikeli. Ben de safra kesesi problemi yaşadım ordan biliyorum. Kesinlikle acele dr götürün. Belki korkulacak birşey yoktur ama ya varsa?

Ay biliyorum kuzum alıntı olduğunu ama tecrübeyle konuştuk bizde ondan dedim sanada bi takılıyım dedim :KK66:

Ikinci ve ucuncu kakamiz simdi acik kahverengi gecici diye dusunuyorum ainsallah oyledir ikinciside beyaz olsa kesin gidecektim ama acik kahve olunca acaba inek sutunu mu sindiremedi diyorum ikinci kez inek sutu verdim daha once icmemisti ama hicbisey yemek istemiyor emmicek ve yogurt yiyecek sadece biseyler yese daha iyi anlayacagim hem bisey yoksada hasta olucak yememekten

X