Bebek Beslenmesi Bebegim geceleri uyanmiyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Şimdi inanmazsınız ama bir zamanlar benim kızım da uyurdu ilk ay zorla, ayaklarını cimcikleyerek kaldırır emzirirdim. Mümkün değil gözünü açmazdı. 1 ayın sonunda sarılık riski ve kan şekeri düşmesi tehlikesi ortadan kalkınca, kilosu da iyi olunca artık saatli emzirme o kalkar dediler. Ben de bıraktım. 9da uyur sabah 5e kadar gıkı çıkmazdı. Gündüzleri pek iyi olmasa da gece uykusuzluğu nedir bilmedik biz. Şimdi 5 aylık, nedendir bilmiyorum geceleri 2-3 kez uyanmaya başladı. anlattım herkese ondan mı nedir sil bence sen bu konuyu.

Toparlar minikler bizden akıllı değişik tatlar olunca hemen yemeye meyilli oluyorlar. Bebeler uyuya uyuya hemen buyucekler.
Evet kuzum çok akıllılar . Biberon verene kadar da akla karayı seçtik. Hani sütüm çok vermiyim dedim ama içsin buyusunde önemli değil. Aslında emzirme konusunda da da yanlış yapmışım bunları yazıyorum ki belki biri okur da faydalanır. Benim bebeğim 6 dakika anca emiyor sütün olduğunu da emmesinden anlıyorum bazen yüzüne bile gelebiliyor kendini çektiği zaman. Ondan sonra uyuyordu. Bende doydu diyip yerine koyuyordum ama doymuyormus . Kan şekeri bile dusebiliyormus bebeklerin

Kilo alması iyi olsaydı inan bende hiç dert etmezdim. Ama cok doğru bu konuya parmak bastın Çocuğun uykusnu,yediğini,içtiğini oynadigi oyunlara varana kadar hatta cisi öğrendigini asla asla kimseye deniceksin. Ben durup dururken nazar ediyordum cocugma Bebek konuları olunca kacicaksin oradan

Bebek ufak olunca insan ister istemez korkuyor birde benim ilk tecrübem ilk aylar çok uykusuzdum ama benim bebek uyuyordu hemde bildiğin uykucu bebekti masaAllah ben uyanamazsam diye korkuyordum ama anne içgüdüsel olarak alarm çalmadan kalkiyordum zor uyandırıyorduk zor günler geride kaldı şimdi şükür uykusu iyi.

Bebeğin şekeri dustugu için uykuya eğilimi artıyor. Doğru diyor doktorunuz saat kurup besleyin

benim kızım da 2 buçuk aylık. doğduğundan beri gece gündüz kavramı eğitimi verdim öğrendi. gündüz ilk ay çok iyi uyurdu sonra kesik kesik bazen uzun uyumaya başladı. gündüz üç dört saatte bir emziririm. ama gece rutini hiç değişmez 11de uyur kendi acıkınca uyanır beş saat uyur kesintisiz. gelişimi kilo alımı iyi olduğu için gece uzun süre uyumasında hiç sorun olmadı. eskiden köylerde alarm mı vardı çocuk ağladığında uyanırdı annelerimiz. ama sizin minnoş fazlaca uyuyor siz çocuğunuzun emme saatine göre mutlaka uyanıp emzirin. memeyi ağzına dayayın uyuyor olsada emer belki deneyin o şekilde sonra bırakın uyusun. uyanmıyorsa hiç altını açın soyundurun kulağına falan dokunun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…