Bebek Beslenmesi Bebegim geceleri uyanmiyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benım kızımda bu şekildeydi şuan 13 yaşında halaa uyukuyla bir sorunu yok erken yatar erken kalkar kızım ,

allah esirgesin bütün çocuklarımızı

Reactions: Z P
Kilo almadığı için mamaya başlattık 1ay hep emzirdim istediği kiloya gelememiş. Keyfimizden vermedik yani. Sonradan doktora uymadım fazla hep emzirmeye çalıştım. Bu sefer kontrole götürdüm 1.5ayda 800 gram almış çok az dedi.

benım kızımda bu şekildeydi şuan 13 yaşında halaa uyukuyla bir sorunu yok erken yatar erken kalkar kızım ,

allah esirgesin bütün çocuklarımızı
Amin canım Kilosu sınırda olsunda uyuması benim için daha iyi tabi

Bitirdi mi mamayı
Evet canım saatli vermeye çalışıyorum çok şükür dünden beri hem emiyor hem mama yiyor. Saati geldiği zaman uyanikta olsa uyusads yiyor. Sanırım saatler konusunda da yanlış yapmışım sanırım. İkinci evladım ama oğlum da böyle birşey yaşamadım. O da çok uyurdu ama yiyip uyurdu. En azından aciktigi zaman bı ses çıkarırdı. Gece alarmları da kurdum hep kalktım emzirdim şimdi mamasını yedirdim su verdim üzerine bide emzirdim 3:30 da uyusa da hemen yediricem

KAÇ aylık bebeğın ayda en fazla 500 gr dedi doktor 800 gr az dıyor ya 5/6 ayda kaç kılo yapar bılıyomusun

60 ml den daha fazla yap birde belki onuda bitirir. 2 aylıkken 90-125 ml arası yiyebilir demisti doktorum tabi hiç o kadar yiyemedik biz hep söylenen olcunun altinda kaldik. Ben 2 ay mama verdim her zaman bi tık fazla yapardim bitirince acaba olsaydi yermiydi diye dusunuyordum.

Evet yaptım canım dün iki kere ama yemedi bugün mesela 60 lik yaptım tekrardan 30 Luk yaptık yemedi emmek İstedi emzirdim damagi kızıyor ama yinede 90 liga sanki bir hafta daha var gibi hissediyorum

Evet yaptım canım dün iki kere ama yemedi bugün mesela 60 lik yaptım tekrardan 30 Luk yaptık yemedi emmek İstedi emzirdim damagi kızıyor ama yinede 90 liga sanki bir hafta daha var gibi hissediyorum
Gerçekten söylenen ölçülerde olmuyor 125 denildiginde 60 iciyodu zorla 90 icirsem kusuyodu baya. Bebekler aslinda bize yol haritasını veriyor. Biraz sabirla izlemek lazim

Benim bebegimde uyanmaz cok guzel uyur masallah ama ben alarm kurup 3-4 saatte bir kalkar sut veririm.. fazla ac birakma daha kucukler

Gerçekten söylenen ölçülerde olmuyor 125 denildiginde 60 iciyodu zorla 90 icirsem kusuyodu baya. Bebekler aslinda bize yol haritasını veriyor. Biraz sabirla izlemek lazim
Kesinlikle canım annem de hep öyle derdi. Sen doktoru bırak derdi cc konusunda. O alması gerektiğini yetmediğini gösteriyor derdi

Ahh ne güzel benim bebeğim de öyle güzel uyurdu , şimdi bir buçuk yaşında saatlerdir uykusuzum

Maşallah de ve bu konuyu kaldır. Mutlu bebek uyur ilk ay sadece 2 saatte bir kaldırırız çünkü karaciğeri gelişmediği için şeker depoları yoktur. Uyandırmazsak şekeri düşer. Diğer aylarda istediği kadar uyuyabilir. Bebek bu yarış atı değil sürekli besle besle kilo alsın. Belli persentil çizgileri var çizgisini koruduğu sürece kilosu sıkıntı değil. Doktoruna güven.

Merhaba,benim bebeğimde şuan 7 aylık olcak. Nerdeyse uyur doğduğundan bu yana, bende uyandirmasam sabaha kadar uyur böyle bazı çocuklar çok uyur bazıları hiç uyumaz. Ne güzel ki çocuğunuzun uykusu iyi.

Canım şuan 2 saatte bir kaldırıyoruz çok şükür güzel yemeye başladı. Ama biz kaldırmasak hiç umrunda değil Allah tan gözü kapalı yiyip uyumaya devam ediyor.

Oy yerim gözümün önüne geldi

Merhaba,benim bebeğimde şuan 7 aylık olcak. Nerdeyse uyur doğduğundan bu yana, bende uyandirmasam sabaha kadar uyur böyle bazı çocuklar çok uyur bazıları hiç uyumaz. Ne güzel ki çocuğunuzun uykusu iyi.
Evet canım gelisimi iyi olsaydı zaten bizde hiç kaldirmicaktik ama fazla kilo almadığı için kaldırıyoruz. 6 ayına kadar düzene girerse iyi olur. Doğduğundan beri kendi hakine bıraktık şuan 3.5aylik biraz yanlış yaptığımı düşünüyorum.

Bende 4.ayindan sonra geceleri uyandirmazdim. Az kilo aldığı icin ebede sordu geceleri çok mu uyuyor dedi bende evet kaldırmıyorum. Der demez 6 aylık oluncaya kadar 3 saate 1 kaldiirican dedi. Sen yinede 3 saate 1 kaldır doyur insaAllah şifa olur kilo alır. Canı içinde olsun da kilo da alır.

Kızımı doğduğu andan 3.Ayına kadar geceleri zorlasam da uyanmadı ve sarılık bile olmadı. Acıksa mutlaka uyanır, hiç endişelenme, 3.5 aylık bebek ihtiyacını mutlaka belli eder. Uykulu gecelerin keyfini çıkar çünkü büyük ihtimalle büyüdükçe gece uyanmaları başlayacaktır. Benim öyle olmuştu

OyLe tabiki kuzum çok şükür. İnsaAllah düzene girmeye başladı. İki saatte kalktı gece hep emzirdim. Sabahta mama verdim . Simdi uyuyor. 6 aydan sonrası insaAllah ek gıda muhallebili mamalar derken güzel toparlar.

Toparlar minikler bizden akıllı değişik tatlar olunca hemen yemeye meyilli oluyorlar. Bebeler uyuya uyuya hemen buyucekler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…