Bebeğim engelliymiş ,içimde çözemediğim durumlar

Doktorunuz doğru söylüyor. Sağlıksız ilerleyen gebeliklerde her haftada olabilcek bi durum bu ilk haftada da olabilir ortalardada son trimesterdada, kliniğe göre değişir. Hatta kimyasal gebelikler bile sağlıksız birleşmelerdir, vucudumuz sağlıksız olanı atmak ister, sonlandırır, üreme nesillerin devamı için fıtrat böyledir. Sizin başınız saolsun, tekrar olur mu diye düşünmeyin testlerinizi yaptırın bu öyle ard arda olacak bir şey değil.
Çok güzel açıklamışsınız çok sağolun .
Allah razı olsun testlerimi yaptırıcam biraz toparlanınca inşallah bakalım hayırlısı Rabbimden 🤲🏻

Merhaba anneler ,
Arkadaşlar patoloji sonucumuz çıkmıştı .
Bugün doktorumuz gördü sonucu sizlerede göndermiştim .
Bebeğim de bazı engeller varmış kolunda ve bir kaç yerinde .
Doktoruma düşme sebebi nedir diye sordum bu sebebi gösterdi .
Yani engelli olan bir bebek düşer mi yoksa altında başka bir sebeb yatar mı 3,5 aylıktı .
İlk gebeliğim de böyle bir şey yaşamadım 7 yaşında oğlum var bu yavrumda erkekmiş ama kız demişler di iyi sağlıklı demişlerdi karnımda belli olmaz mı .
Yani bebeğimin engelinin olması bir düşük sebebi mi başına gelen var mı .(pıhtı testi ve genetik testi yaptırıcaz biraz toparlanınca )
Aslında hayatın bir mucizesi. Sağlıklı olan hayatta kalıyor. Çoğu canlılarda var. Bu diğer hayvanlarda sağlıklı olanlar yaşıyor sağlıksız zayıf olan yavruları anneleri öldürüyor. Bizim vücudumuzda da özellikle ilk 3 aylık süreçte eğer bebek sağlıklı değilse bir sorun varsa vücut onu artıyor hamileliği kabul etmiyor. Sağlıklı olanı dünyaya getirmeye çalışıyor. Doğal Seçilim gibi bir nevi. Eğer bu elenmeler olmasaydı engeli sayısı şimdikinin kat ve katı olurdu. Yaşadığınız zor bir durum başınız sağolsun.

Aslında benim de şu derdim var bak sen şükret haline diyenleri hiç sevmem ama şu an gerçekten seni olumlu etkilemek için diyorum.

Bende rahim ağzı yetmezliği var. 3 bebeğim gayet sağlıklı iken benim rahim ağzı tutmadığı için dünyaya gelemediler. Kendime ne kadar kizsam da benim de sucum veya elimde olan bir sey degil ki.

Kesinlikle haline şükret filan demiyorum. Ama senin sağlıklı bir bebegi dünyaya getirebilme ihtimalin yüksek. Kaybettiğin yavrun için çok üzüldüm.

Tekrar hamile kalıp sağ salim dünyaya getireceksin. Kocaman sarılayım sana.:KK19: Geçecek bu üzgün günler.

Aslında hayatın bir mucizesi. Sağlıklı olan hayatta kalıyor. Çoğu canlılarda var. Bu diğer hayvanlarda sağlıklı olanlar yaşıyor sağlıksız zayıf olan yavruları anneleri öldürüyor. Bizim vücudumuzda da özellikle ilk 3 aylık süreçte eğer bebek sağlıklı değilse bir sorun varsa vücut onu artıyor hamileliği kabul etmiyor. Sağlıklı olanı dünyaya getirmeye çalışıyor. Doğal Seçilim gibi bir nevi. Eğer bu elenmeler olmasaydı engeli sayısı şimdikinin kat ve katı olurdu. Yaşadığınız zor bir durum başınız sağolsun.
Allah razı olsun çok sağolun

Aslında benim de şu derdim var bak sen şükret haline diyenleri hiç sevmem ama şu an gerçekten seni olumlu etkilemek için diyorum.

Bende rahim ağzı yetmezliği var. 3 bebeğim gayet sağlıklı iken benim rahim ağzı tutmadığı için dünyaya gelemediler. Kendime ne kadar kizsam da benim de sucum veya elimde olan bir sey degil ki.

Kesinlikle haline şükret filan demiyorum. Ama senin sağlıklı bir bebegi dünyaya getirebilme ihtimalin yüksek. Kaybettiğin yavrun için çok üzüldüm.

Tekrar hamile kalıp sağ salim dünyaya getireceksin. Kocaman sarılayım sana.:KK19: Geçecek bu üzgün günler.
Rabbim sizede en kısa sürede güzel ilerleyen sağlıklı gebelik süreci ve sağlıklı bir bebek nasip etsin .
Allah razı olsun kardeşim nasıl iyi geldi son cümlelerin öpüyorum güzel yüreğinizden ♥️

Rabbim sizede en kısa sürede güzel ilerleyen sağlıklı gebelik süreci ve sağlıklı bir bebek nasip etsin .
Allah razı olsun kardeşim nasıl iyi geldi son cümlelerin öpüyorum güzel yüreğinizden ♥️
Amin güzelliğim. İnşallah sağlıklı bebekler dünyaya getireceğiz. İçini ferah tut canım. Testlerini yaptır. Engel durumu neden ortaya çıkmış trombofili paneli ve eşinle birlikte kromozom. Testlerini yaptırın canım.

Doğa engelli bireylerin doğmasını mümkün olduğunca engellemek ister. Bu yüzden düşüklerin geneli bebek engelli olduğu için olur. Eğer düşmeseydi ama engelli doğacağı fark edilseydi sizi zor bir karar bekliyordu. Geçmiş olsun.

Doğa engelli bireylerin doğmasını mümkün olduğunca engellemek ister. Bu yüzden düşüklerin geneli bebek engelli olduğu için olur. Eğer düşmeseydi ama engelli doğacağı fark edilseydi sizi zor bir karar bekliyordu. Geçmiş olsun.
Rabbim verdi Rabbim aldı .
Ondan gelen her şeye razıyız hayırlısı buymuş diyoruz .
Çok sağolun Allah razı olsun 🤲🏻♥️

Basiniz sağ olsun
Bende öyle biliyorum hasta bebek düşüyor sağlıklı bebek düşmüyor denilmişti
Bir de ne kadar doğru bilmiyorum ama erkek bebek düşüyor kız düşmüyor diye de aklımda kalmış ama doğruluk payı nedir bilmiyorum

Basiniz sağ olsun
Bende öyle biliyorum hasta bebek düşüyor sağlıklı bebek düşmüyor denilmişti
Bir de ne kadar doğru bilmiyorum ama erkek bebek düşüyor kız düşmüyor diye de aklımda kalmış ama doğruluk payı nedir bilmiyorum
Bende ilk defa duydum böyle bir şeyi demekki gelişimi tam olmadığı için vücut kabul etmiyor
Allah razı olsun

Ablamda da benzer durum var. Gebeliklerinde 11-12. Haftalarda serklaj yapılıyor ama size yapılmadı mı acaba umarım tez zamanda sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeklerinizi

Ablamda da benzer durum var. Gebeliklerinde 11-12. Haftalarda serklaj yapılıyor ama size yapılmadı mı acaba umarım tez zamanda sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeklerinizi
2si yapıldıgı halde 25. haftalarda erken doğum. serklaj çözüm değil yani ya tutarsa

Engel durumu genetik bir sorundan kaynaklanıyor olabilir bir çok kromozomla bozukluk bebegin anne karnında hayatını kaybetmesine neden oluyor down sendromu, turner sendromu, edward sendromu gibi bazı bozukluklar bebekte daha az hayatı genleri etkilediği için bebekler dünyaya geliyor ama ya çok kısa süre yaşıyorlar (Edwards sendromu gibi) ya da hayatlarında farklı sağlık sorunları ile yaşamak zorunda kalıyorlar. briyoloji hocamız söylemişti insanlar düşük yaptiklarinda kendilerini suclayabilirler ya da dogsaydi ben ona her şekilde bakardım derler ama abircok durumda düşük yapmak da Allah'ın bir nimeti olarak düşünülebilir öyle genetik bozukluklar var ki hem bebegin hayatını hem de anne babanın hayatını çok zor durumlara sokar. Rabbım bir anlamda hem bebegi hem de aileyi bu zorluklardan koruyor demişti.

Engel durumu genetik bir sorundan kaynaklanıyor olabilir bir çok kromozomla bozukluk bebegin anne karnında hayatını kaybetmesine neden oluyor down sendromu, turner sendromu, edward sendromu gibi bazı bozukluklar bebekte daha az hayatı genleri etkilediği için bebekler dünyaya geliyor ama ya çok kısa süre yaşıyorlar (Edwards sendromu gibi) ya da hayatlarında farklı sağlık sorunları ile yaşamak zorunda kalıyorlar. briyoloji hocamız söylemişti insanlar düşük yaptiklarinda kendilerini suclayabilirler ya da dogsaydi ben ona her şekilde bakardım derler ama abircok durumda düşük yapmak da Allah'ın bir nimeti olarak düşünülebilir öyle genetik bozukluklar var ki hem bebegin hayatını hem de anne babanın hayatını çok zor durumlara sokar. Rabbım bir anlamda hem bebegi hem de aileyi bu zorluklardan koruyor demişti.
Çok doğru evet dünyay gelse onu o durumda görünce biz her gün kahroluruz zaten onun çekmesi üzülmesi bize acı verecekti o yüzden Rabbimden gelen her şeye Elhamdülillah 🤲🏻

Tabi doktorlar daha iyi bilir ama engellere neden olan cogu sendromda ya düşük oluyor yada dogsa bile kisa surede vefat oluyor. Cok gecmis olsun🙏🏻
Çok şükür düşüğün sebebi tıbben kanıtlanmışta, bazı cahillerin ;bebeğim üzüldüğüm, ağladığım için düştü , iş yaptığım için düştü safsatalarına maruz kalmayacağız .

Bende düşük yapmıştım doktorum hayata uyum saglayamayacak kadar hasta olan bebekler kendilerini imha eder gibi bisey demişti çok mantıklı gelmişti..
Cocuk doktoru bir arkadaşım da aynı şeyi söylemişti, rahim sorunlu hücreyi algılıyor ve düşman hücre olarak görüp imha ediyor demişti bana bu belirsiz düşükler için.

X