Bebeğim çoklu besin alerjisi

Sedayg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2022
528
102
Merhaba arkadaşlar. 3.5 aylık bir erkek bebişim var. Doğduğu günün 15. Gününden sonra gaz sancıları başladı. Kakası o günden beri mukuslu. Mukuslu olmasını doktorumuz başta çok sıkıntı yapmadı ama bunlara ek geçmeyen pişik, hırıltıli nefes alıp verişte artış, kusma vs. Olunca önce sit alerjisinden şüphe edildi. Çok katı bir diyete girdim ve tabi ek olarak bebeğime Aptamil pregomin syneo başladık. Doktor tam hidrolize mama bunun dokunmaması gerek demişti ama biz yaklaşık 1.5, 2 aylıktan beri bu problemler ile uğraşıyoruz. Sütüm zaten azdı ve bütün bu problemlerden ötürü kesildi. Şimdi bebişim sadece diyet mama yemesine rağmen halen şikayetleri devam ediyor. Gerçekten artık bebişim için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Son 1 aydır aralıklarla gelip giden ishal durumumuz var , günde 3,4 defa ya sulu kaka ya da bildiğimiz bezin çekeceği kadar ishal yapıyor. Son olarak alerji doktorumuz klaire labs diye bir probiyotik önerdi ve bugün 5. Günümüz ancak bu sefer de bebeğim kakasını yapmadan önce çok acı çektiğini hissediyorum tıpkı kabız olmuş gibi ikiniyor kendini sıkıyor. Ve ne kaka miktarında ne de kıvamında hiçbir değişiklik olmadı. Yani anne sütü de almıyor artık bebeğim(ki illa ki yediğim birşey dokunuyordur diyemiyorum) sadece mama almasına rağmen bu tepkileri vermesi... Ne olur tecrübe eden anneler birşey desin artık kafayı yemek üzereyim...

Benim bebeğiminde süte alerjisi var suan 10 aylık
Bizim alerji doktorumuz 4 e kadar mukuslu kaka normal demişti.
Benim bebeğim de de uzun süren mukuslu kaka hırıltı hışırtı burunda horlama sesi ve pişik vardı. Çok katı diyetten sonra baya azalma oldu. 1 yasa kadarda diyete rağmen mukuslu kakayı normal kabul ediyoruz demişti. Ama ben süt ürünlerinin yanında dana etini de kesmiştim. Hemen hemen aynı katogoriye giriyor demişti doktorumuz.

Ya canım benim. Öncelikle umarım en kısa zamanda geçer bebişinin alerjik durumu evet evet bende sütümü verdigim dönemde süt ve süt ürünleri, yumurta, tavuk eti, dana eti, paketli gıdalar vs kestim. Sonra alerji doktoruna götürdük deri testi yaptırdık ve alerjik olabileceği bir takım besinler tespit ettik tabi bunlara alerjisi olmama ihtimali de var ama işimizi garantiye alıp keselim demişti doktor bey. Kestim ve sadece haşlanmış patates ile kahvaltı yaptığım günleri hatırlıyorum. Yine geçmedi şikayetlerimiz derken ben hep yok kesin benim yediğim ama tespit edemediğimiz bir besine alerjisi var bebeğimin diyordum ki zaten az olan sütüm kesilince sadece alerji mamasını vermek durumundadır kaldım. Yaklaşık 20 gündür sadece mama tüketiyor ama yine geçmedi yine geçmedi. Üstelik son 3 gündür ekstra huzursuz. Ve yukarıda da dediğim gibi kakasını tıpkı kabız olmuş gibi o kadar kötü ikinarak yapıyor ki korkuyorum birşey oldu diye

Amin insallah, sizede çok geçmiş olsun
Rabbim kalıcı hastalık versin evlatlarımıza.
Bu durumu alerji veya çocuk doktorunuzla konuşun, belki başka bir sebebi vardır, yani daha çok küçük ama benim bildiğim kadarıyla süt alerjisi kabızlıkta yapıyor.

Bilgisi var tabi ki. Daha bir kaç gün önce orada kontroldeydik. Bahsettiğim probiyotiğe bu sebeple başladık. Bugün yine yazdım doktorunuza. Probiyotiğe ara verip gözlemleyelim şayet düzelme olursa gün aşırı verelim probiyotiği çünkü güçlü bir probiyotik dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…