Bebeğim akşamları ağlıyor

biranneikiogul

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
51
7
30
Hanımlar merhabalar
Bebeğim 18 günlük oldu ilk başlarda sütüm gayet güzel varken şuan sütüm azaldı
Önceden 1 memeden 60 cc sağım yaparken şuan 10 cc yi zor görüyorum.
Bebeğim özellikle akşamları saat 8 den sonra uyumamak için resmen direniyor emzirsem bile aranıyor sürekli gece artık mama vererek başa çıkmaya çalışıyorum
Gerçekten çok geriliyorum sütüm mü yetmiyor bu yüzden mi akşam uykusuna geçiş yapamıyor
Lütfen tecrübelerinizi paylaşın artık kendimi çok yorgun hissediyorum

Merhaba. Bebeğinizi güle güle büyütün inşallah. Akşama kadar yorulduğunuz için sütünüz azalıyor olabilir. Benim de öyleydi başta. Mama verdik gece. Sonradan yetmeye başladı.
Gazı azaltmak için de gaz yapan her şeyi kesmek fayda ediyor. Çiğ meyve sebze, süt ürünleri, bakliyatlar çok gaz yapar. İnternetten gaz yapmayan emziren anne beslenmesi araştırıp pna uyarsanız fayda eder inşallah

Merhaba. Başlangıçta yeten süt her zaman yeter. Bol bol su için yeterli. Sütün nerdeyse tamamı su çünkü, en az 3 litre için lütfen.
Bebişler 15 günlük olduklarında gaz sancıları başlar maalesef. Meme aynı zamanda bir ağrı kesici olduğu için sürekli memeye gelmek isterler ama süt içtikçe bağırsakları ağrıdığı için de memede huysuzluk ve ağlama yaparlar sütünüz yetiyor. İlk doğum yapınca süt zaten kontrolsüz üretilir fışkırır, sonra bebeğin ihtiyacına göre üretilir ve azalır. Moral bozmayın gaz masajı videoları izleyin youtubedan. Günlük düzenli olarak sabah öğle akşam yapın gazını çıkartın. Ilık su dolu kovaya oturtturabilirsiniz kollarından tutup baya rahatlatır sıcak su gevşetir. Stres olmayın bebişler maalesef duyguları sünger gibi çekiyor. Daha fazla ağlarlar

Bi de gün içinde uyku sinyallerini kaçırmayın. Gözleri kocaman açılmış ve kırpılmıyorsa çok yorgundur uykusu vardır. Elleri kolları bacakları kontrolsüz sağa sola savuruyorsa bacakları tekmeliyorsa aşırı yorulmuş uyarılmıştır. Sinyalleri gördüğünüzde uyutun. Uyutmaya çalışırken ses gürültü olmamasına özen gösterin özellikle akşam. Okuduğum bir kitapta sizin yatağınızı otobana koysalar uyuyabilir miydiniz diye soruyordu çok hak vermiştim, sakinlik istiyorlar. Gün içinde fazla yorulan fazla uyarılan bebek uykuya geçişte zorlanıyor, uyusa bile gece sık sık uyanıyor uyku kalitesi düşüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…