bebeğe ilk alışveriş kimin hakkı

maviberru

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2016
24
54
37
Kızlar Merhaba,
Ben şunu sormak istiyorum. Hamilesiniz ve Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeyi heyecanla bekliyorsunuz. Cinsiyeti öğrendiğiniz günün ertesinde üstelik siz is yerinde çalışırken kayinvalideniz oğlunu (yani kocanizi)alıp bebek alışverişine çıkıyor. Siz bu durumda ne hissedersiniz hoşunuza gider mi? Ilk alışverişi kocanizin sizinle değil de annesiyle yapması?

Hosuma gitmez.
Ayrca kaynvalideniz sizi alip da cikabilirdi
Ne alaka ?
Benm kendi annemde kvdede hamileligm ilerlesn alsveris yapmak istyo.
E tabi kocamla deil
Cok sacma

Hak diye birşey olduğunu sanmam ama en büyük sorun eşinde ki sana demeden annesiyle çıkıyor alışverişe.

Ne aldığına bağlı bence. Birkaç parça kıyafet falansa ve kendi parasıyla almışsa hediye olarak görürüm hoşuma bile gider ama abartmışsa ve eşimden alışveriş için ayırdığım bütçeyi almışsa sıkıntı. Yani kendimi sizin yerinize koyunca.

Yoldan çıkmış bi kv vakası daha.. benimkinden da beklerim bu saçma hareketleri.Daha dur sen bide bunun doğum sonrası var.. Burada okumuştum birinin kv gelen geçene çocuğu ben doğurdum diyordu.yavrum çocuğum diye hitap ediyomuş bebeğe de. Hatta bazı komşular gerçekten kadın doğum yaptı sanmış.. Kv değil de kayın bela denir böylelerine.

Bu yaklaşık 2 yıl önceki bir konuydu. Şimdi konusu oldu sormak istedim gerçekten ben mi boş yere sorun ettim diye ama görüyorum ki hepimiz hemen en aynı düşünüyoruz.. Sorun hediye alması değildi elbette isteyen herkes hediye alabilir ama daha ben kocamla alışverişe çıkmamışken kendinin gitmesi sorundu evet. Kızım şimdi 20 aylık daha neler neler yaşadım iyilik adı altında başka başlıklarda inşallah:)

haftasonu bekleyememişler mi seninle beraber gitmek için. kullanma onların aldığı şeyleri ben bunları beğenmedim bana da sorsaydın de

Bu yaklaşık 2 yıl önceki bir konuydu. Şimdi konusu oldu sormak istedim gerçekten ben mi boş yere sorun ettim diye ama görüyorum ki hepimiz hemen en aynı düşünüyoruz.. Sorun hediye alması değildi elbette isteyen herkes hediye alabilir ama daha ben kocamla alışverişe çıkmamışken kendinin gitmesi sorundu evet. Kızım şimdi 20 aylık daha neler neler yaşadım iyilik adı altında başka başlıklarda inşallah:)
Umarım eşinle paylaşmışsındır fikrini ki; bir daha tekrar etmesin

Aman benim kaynanam da ilk günden beri özenme bişey alma deyip duruyo her aldigim a laf soyluyo ozenmicekmisim. Kendi ise zoraki bi battaniye ordu.

Bizimki bir bebek arabası yüzünden kıyameti kopardı niye benim dediğim olmadı diye. Sonuc kavgalıyız eşimle aram bozuk ve bebek arabası alınmadı. Allah kimsenin hakkını yerde bırakmasın...

Tabiki benimle cikmasini isterdim ilk olarak.
Babaanne olma heyecani ile elbette onunda ayri hevesi vardir ama esimin bütçesini kullanmadigi sürece. (Sizi ayridiginiz belli bir butceyi ve temel seyleri almaya kalkmadigi sürece) bir iki zibin battaniye kiyafet falansa sorun daha az.

X