Bazı insanların yaydığı pozitif enerji nasıl oluyor?

Hayatımda öyle bir raddeye geldim ki artık haber bile izlemez gazete bile almaz oldum.beni çok etkiliyor çünkü. Hiç haberlerden bile doğru düzgün bilgim yok.kötü biliyorum ama beni olumsuz etkiliyor.

Böyle toz pembe herşey güllük gülüstanlik olsa keşke. Yeni taşıyacağım evimde huzur istiyorum artık. Bü yuzden bunun içinde mutluluk verici şeylere yönelmek istiyorum. Ama en başta kendime bunu uygulayan bilsem.ne ala.

Eskiden resimlerde gözlerimin içi gülüyorsun. Ama artık ağız çizgilerim aşağıya doğru böyle yaşlanmış gibiyim soluklasmis cansız bir hal.

manevi olarak öncelikle geçmişinle barışmalısın,
yaşananlar yaşandı ve her şey sana bir değer kattı
iyi ya da kötü. seni sen yapan şeylerdi hepsi

geleceğe dair planların olmalı ama bunlar esnek planlar olmalı çünkü hayatta her şey olabilir planlara uyulamayabilir, hayat farklı seçennekler sunabilir ve istemesen de bazılarını seçmek zorunda kalabilirsin. mecburiyetlerini de hoşgörüyle kabullenmelisin.
iş mesela, istemesen de çalıştığın bir iş senin enerjini emecektir, ama çalışmazsan hayatını idare ettiremeyeceksin. o zaman bu işte çalıştığın sürece sevdiğin yanlarına bakacaksın ama o sırada hayatında değişiklik yapmak için başka iş arayışında olacaksın. işim kötü diye sürekli karalar bağlayıp o günlerini zehretmeyeceksin gibi. işin kötüyse iş arkadaşın iyidir, maaşı kötüyse tatili çoktur mesela. iyi kısımları görüp enerjini düşürmeyeceksin.

ya da benim için bir sorun, ailedeki büyük sağlık sorunları. annem 4 yıl önce hastalandı hala yatalak. asla başımıza gelmesini istemezdim. çok üzdüm kendimi, üstelik başka şehirdeyim. sonra baktım ki benim de sadece bir hayatım var. mecburen uzaktayım anneme bunu bir faydası olmamasına rağmen sürekli üzüntü içindeyim. bu beni yıpratıyor, bu yüzden elimden ne geliyor ve neler benim kontrolüm dışında bunları belirledim. annemin hastalanması benim kontrolümün dışında bir durum. benim yapabileceğim ne? sık sık ziyaret edip ihtiyaçlarını gidermek. bunun dışında kendimi kahredrcesine üzmemeliyim.
yani kendime kapasitemden fazla yük veremem. kontrolüm dışı şeyler için kendime çok yüklenmiyorum, annemle ilgili gece kabuslarımdan da böyle kurtuldum. üzülüyorum tabi ama hayatımı askıya alacak kadar değil.

her şey insanın içinde bence

somut olarak, hayat tarzını değiştirebilirsin
mesela kendini daha çok sevmen da poizitif olman için nasıl bir insan olman gerekiyor? gerçekçi hedefler belirleyebilirsin.

ben kendimi geliştirmenin bende pozitif etki yarattığını gördüm.
mesela o gün yeni bir şeyler öğrendiysem işe yarar bir insan olduğumu hissediyorum
bu bana mutluluk veriyor

spor yapmaya başlamıştım o da öyle bir etki yapıyor insanda
hobilerim var
kafam çok doluysa boyama kitAbı boyuyorum
beni çok rahatlatıyor

hayatta herkesi affettim
bana çok büyük kötülüğü dokunanları bile affettim ama hayatımdan çıkardım
onların nefretini taşımak enerjimi emiyor
ama varlıkları da mutsuz ediyor
bu yüzden "önemsemiyorum"
mesela kayınvalidem :)
benim hakkımda ne demiş, ne yapmış ne istiyor vs zerre umrumda değil artık
bağları koparamıyorum ama onu da kaale almıyorum

ya da arkadaş dediklerim kazık mı attı, üstlerine çizik atıyorum, yakınlığı kesip hayatımdaki önem sıralarını listenin sonuna atıyorum. evet hala hayatımda yerleri oluyor ama önemsenmeyen herhangi biri gibi.
bana kötülüğü olan birine kafayı takmıyorum kendimi üzmüyorum yani.

neyse ya fotoğrafta canlı çıkmaktan nereye geldim :)

ama bence sormak istediğin "bazı insanların aurası neden parlak" tı di mi?
bence içlerindeki mutluluk ve enerjiyi keşfettiklerinden.

Eskiden etrafa pozitif enerji yaymak benim için çok önemliydi, on yıl önce bu konuyu okusam çok farklı şeyler yazardım.

Yıllar içinde ortamın en gözde insanının genelde en boş konuşan, inanmasa da en çok iltifat eden sonra da iltifat ettiği kişiyi arkasını döndüğü an gömen, fiziğine beyninden çok önem veren ve ölümüne dedikodu yapan tipler olduğunu gördüm çünkü son zamanlarda mevzular hep giyim, mobilya, araba, çocuk, instagram, facebook, vs. yani iç enerjisi yüksek olduğu için değil çıkarı olduğu ya da kendini iyi hissetirecek sözler duyduğu için seviyor çokları birbirini...

Bunu başkası yazsa o kişinin çevresinin ufku dar insanlardan oluştuğunu söylerdim ama arkadaşlarıyla bir mekanda oturup telefonlara gömülmeyen, kendisinin ve başkalarının ne giydiğiyle kafayı bozmayan, kıyafeti umursamıyorsa yemek tarifinden başka konusu olan tipler gerçekten azaldı, milletçe boş konuşuyoruz maalesef.

Ne yazık ki karamsar değil, gerçekçi bakış açısı bu, o nedenle sadece kendi seçtiğim ve sevdiğim insanlardan olumlu enerji alıp onlara iyi hissettirmek yetiyor bana, size de aynısını tavsiye ederim, kalbinizin bir olduğu insanlar sizi en huysuz, mızmız halinizle bile sever, ışıl ışıl görürler çünkü...

Akrepsen zaten sadece kendi problemlerinle uğraşmayıp bir de başkalarının sorunlarını yük edinirsin. Bu huyundan vazgeçmen ve daha rahat olman gerek. Başını ağrıtan, sürekli dert yanan kim varsa hepsini hayatından çıkart, çıkartamadıklarınla mesafe koy. Sürekli geleceği düşünerek sadece hayatı kaçırdığının farkına var. Çözebileceğin ve çözemeyeceğin sorunların ayrımını iyi yap. Çözebileceklerin için hareket geç, çözemeyecklerini ise düşünmekten vazgeç.Kendine küçük ödüller ver gerisi gelir zaten...

Not: Bir akrepten diğer akrebe öneri...

Pozitif olanlara sesleniyorum. Neler yapıyorsunuz? Hayat felsefenin nedir? Olumsuz bir durumda nasıl olumlu düşünüyorsunuz ve nasıl bu kadar neşeli herseyden zevk alabiliyorsunuz. Çok öğrenmek istiyorum bende.

Foto konusu kolay aslında.Uygun ışıkta bir sürü selfie çek,sağ bak sol bak,alttan üstten bak,32 diş gül,tebessüm et işte poz poz denersen bulursun.
Mutlu ve huzurlu olunca hayata güzel bakarsın.İnsanlar da o enerjiyi alır.
Senin durumunu biliyorum,şimdilik pozitif olman çok zor.İnşallah bir gün gerçekten mutlu olursun ve sen de ışıldarsın.

Fotoğraflara takılmadan genel anlamda kisi mutluysa bu yuzune de yansır
Mesela gecen hafta cok modumda degildim yuzum soluk duruyordu ama bugun kendimi iyi hissettiğim icin aynaya baktığımda güzel bir kiz görüyorum :) tamamen kisinin algisiyla alakali

Pozitif olanlara sesleniyorum. Neler yapıyorsunuz? Hayat felsefenin nedir? Olumsuz bir durumda nasıl olumlu düşünüyorsunuz ve nasıl bu kadar neşeli herseyden zevk alabiliyorsunuz. Çok öğrenmek istiyorum bende.
Mutluluk devamlı olan bir sey tabii ki değildir insaniz üzüldügumuz ya da kendimizi yeterince enerjik hissetmedigimiz zamanlar oluyor
Genel olarak mutludan ziyade huzurlu bir insan olduguma inanıyorum
Bir sorun oldugunda mutsuzlugumu yaşıyorum ama bunun geçici oldugunu da biliyorum sadece o an kendimi motive edemiyorum mantigim iyi olacaksin merak etme derken duygu dünyam o depresif hali yasamak istiyor ve ben de kendime duzelmek icin gerekli zamanı tanıyorum
Mesela yaptığım isi cok sevdigim söylenemez ama isimi yapip geçiyorum mesai bitti mi ben özelimdeki guzel hayatıma gecis yapıyorum iş iste kalir, eve geldiğimde de kapimi kapatirim kendi huzurlu dünyamda yasarim
Elalemi pek takmam, akraba aile arkadas sorunlarında da elimden geldigince yardimci olurum sonrasinda baktim benim enerjimi tüketiyor, kendimi soyutlarim çünkü herkes kendinden mesul bu hayatta
Yani elimden geldigince kendi düşüncelerimi paylastim umarim dogru anlatabilmisimdir

bazı insanlar doğuştan daha parlak. farklı bi aurası ışığı var . ben buna ınanıyorum ne fıltre ne makyaj. kımı ınsan daha geri planda ama bazıları gırdıgı her ortamda lıder ve ışıl ışıl.

İşte bu farklı aura neden kaynaklı?

Sanal ortam değil ama gerçekte enerjisi yüksek insanlar var elbette. .
Karakter ve hayatın size sunduğu ile alakalı diye düşünüyorum. .

İşte bu farklı aura neden kaynaklı?
kendileri gibi olmalarından. özgüven, yaşadıgın hayatı sevmek, kimseye özenmemek, herseyı yapabileceğine inanmak. onun bunun eşyasına güzelliğine ah çekmek yerine kendi sahip olduklarıyla mutlu olmak. kendinden emin dik olmak. benim bi insanda en dikkat ettiğim seyler. güzellik çöptür. bu saydıgım ozellıklere sahip inssan çekicidir benim gözümde

Ben mesela fazla şatafatlı vs şeyleri sevmem. Sadeliği severim. Ama biri benim yaptığımın aynısını yaptırıldı garipsiyorum ve sinirleniyorum.halbuki çok saçma. Sevinmem gerek. Ama kendimi zapt edemiyorum. Eskiden çok sakin neşeli biriydim evlendiğimde bu yana sanki bu canlılığın soldu. Herkesi kafaya takmaktan kendimi öyle ihmal ettim ki. Ben yerimde sayarken ama herkes ileri adım attı. Bende şuanda yerimden kalkamıyorum sanki.

Yeni gelin geldiğimde sanki yıllardır varmışım gibi davranildi özellikle görümce lerim kadınlarımız vs. Bu ağrıma gitti. Sanki herşeye mecburmuyum gibi. Ancak diğer gelen gelini çok seviyorum çok tatlı biri. Ama onlar öyle bir benimsediği ki onu. Nerde hata yaptım ben diyor insan. Bide o sürekli içlerinde değil. Ben hersey lerine kadar yaptım ve düşündüm o hep uzak kaldı. Faceden resim eklerdim. Kimse ne beğenir nede yorum yapardı. Ancak o ekledimi harikasın ay gibi parlıyor sun vs vs yazarlardi. Yada hepberaber resim çekilirdi benim olduklarımı eklemezlerdi sayfalarina ama diğer herkesin olan resimleri paylaşirlardi. Çok istediğimden değil iki senede bariz dikkat çekiyor.

Bu yüzden onlara karşı olan pozitif ligimi iyi niyetimi kaybettim sanki. Kırgınım yada kızgınım tam bilmiyorum.belkide kendime.bu yüzden sanki tüm enerjimi parıltımi kaybettim.kendimi kötü insan gibi hissediyorum.

Ailemin yanında sen şakrak. Başkalarının yanında rahatken eşimin ailesinin yanında hiç rahat olamiyorum bu yüzden. Esimde farkına vardı bunu söyledi bana ailemin yanında hiç rahat değilsin diye.

Ettim gelir ay canım cicim.hicbirsey yapmazsa ve benden çok daha suskun ve çekingen. Bende dedim çekingenlik var ama o kadar değil. Yardım gerektiğinde sorarım ederim yok derler. Elimde gelsene sende mutfağa derler. Yani bu yüzden acaba bende mi gariplik diye düşünüyorum.

Kendimi sönmüş hissediyorum ve bu artik tüm yaşam alanlarına yansımaya başladı. Sanki hayata küstüm çamura saplanmış çıkamıyorum. Başkalarına baktığımda o kadar cıvıl çiviler ki. Ben niye öyle olamiyorum artık. Kendimi 30 yaşında 50 gibi hissediyorum.

Eşimin ailesi sürekli görüntüyle dalga geçti. Ama diğerlerine geldimi ayyy ne kadar güzel ayy süper kızmış edası. Kısa boylum evet ama allaha şükür elim ayağım tutuyor. Burnum eğri ama çok şükür nefes alabiliyorum. Kiloluyum ama onuda verebilirim çok şükür.

Ama karakterinin ve içimdeki iyi niyetlerin kaybolmasına çok korkuyorum artık.
Bir tanıdığım var o kadar süper ki. Hayranım ona resmen. Sürekli ağzı kulaklarında pozitif. Buna görede hayatına bunları çekiyor galiba. Bilmiyorum çok karmaşıgim.

Evime baza alırım hemen görümcemde alır. Evime laminat yaptırırım. Bunu bende seçmiştim hazırda duruyor yaptırcam.

Diyete başladım der, ne diyeti abla banada anlat beraber yapalım derim.cevap vermez duymamış gibi yapar. Herkesin içinde! Ama başkalarına geldimi bir sohbet bir lagaluga. Diyorum garip enerji mi yapıyorum acaba?

Ben otururum. Selam derler. Ettim yada başka bir gelin gelir (aile kalabalık) saçları olsanız oy canım vs vs denir. Kendimi sevgisiz hissediyorum bazen.ben mi bu enerjiyi yapıyorum acaba?

Çözemedim gitti bu insanların davranışlarını.

bak işte sorununu yazmışsın aslında herkesi fazla takıyorsun. kimsenin ne dediğine bakma kimse için yaşama kimse seni sevsin diye uğraşma. sen ancak kendin gibi davranırsan sevilirsin. diğer gelin kendi gibi bak belki fazla muhatap olmak ıstemıyo o yuzden ne konusuyo ne de soruyo. bende oyleyım dıger eltim anne anne dıye kaynanamın pesınde dolasır ne yapım onu yapımı hıc sevmezler. ben mesafelıyım cok konusmam bıseye karısmam benı severler. kimsenin beni sevsin diye bi cabam yok. sende oyle ol. sen bıraz benım kuzenım gıbısın. boyle cabalar kımseden yaptıgını bulamayıonca kendını kahreder. bence herkesı bırak kendı hayatına odaklan kocanla mutlu olmaya bak kendını sev evın kocan tek derdın olsun. gez dolaş kımseyle muhatap olma koy resımlerı bak nasıl catlıyolar

Belki yasanmisliklardir.
Benim inandigim bir seydir. Insan yuzunde yasanmisliklari barindirir.
O soylediginiz fotograftakilerse, daha hayatin gercek yuzunu gormemistir o yuzden oyle canlidir

Yasanmisliklar insanin enerjisini azaltiyor ama yeniden yesermek kisinin kendi elinde
Ben yasadiklarim yuzunden deyip suçu geçmişe ya da yaşadığım olumsuzluklara yüklemiyorum
Cocuklugum hastanede geçti, kosmak yasakti, istediğim aktivitelere katilamadim, bazisina izin verildiği ölçüde katilabildim. Hayata kusmedim; elimde olan şeylere, yapabildiklerime odaklanıp onlarla mutlu olmaya çalıştım. Zor sartlarda uni okudum, ardindan eve döndüm okumus diplomalı ev kızı oldum. Su an ise oyle bir hayatim var ki, kendime sasiyorum.
Katettiklerim o kadar fazla ki... ve ben mutluyum.
Insanlar ne der diye dusunmek kisinin enerjisini alıyor, artık sadece kendime odaklanıyorum.
Mesela facebookta fotoğraf paylasmam, paylastigim zaman 5 kisinin beğendiği de olur, 50 kisinin beğendiği de. Inan takmiyorum, hayat sosyal medyadan ibaret degil
Bir de içinden geldiği gibi davranmak gerek, begenen begenir begenmeyen de kendine baksin :) bu dünyada herkesi ayni anda memnun edemezsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…