Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evden çıkmayan erkeğe erkek demem ben... Olsa olsa görünüşte erkek olan silik bir karakter olur öyle biri ve asla sağlıklı olamaz...Siz sürekli evde oturan, sizin ağzınıza bakan, Emire hazır asker gibi bekleyen bir eş istiyorsunuz...

Maalesef uzulurek söylüyorum ki bendede böyle takıntılar var aşırı kıskançlığa diyorlar bazen kıskançlık tedavisine gidecektim hatta bi ara eşim istemedi ben seni böylede seviyorum dedi ama ben kendimi sevmiyorum dedim hem seni hem kendimi üzüyorum beynim yaniyo dedim dayanamıyorum birlikte aştık cogu şeyi oğlum oldu daha da azaldı kızım oldu ilgi alanlarımız değişti daha da azaldı derken şimdi birbirimizi bunaltmiyoruz ailecek yapıoruz herşeyimizi illaki tek şeyler yapio ama düşünce olsada çok yansımıyorum artik sanırım biraz değiştim çok da iyi oldu. Inşallah sizde biraz kendinizi toparlar düzelirsiniz eşinizde sizi anlamaya baslar çünkü önce o size yardım etmeli suçu sizde bulmaya çalışmamalı sürekli

"""Senin beyin yapin, benim hayatima kurulu resmen""""

Eşiniz çok haklı

Sizde hastayım ayaklarına yatip merhamet dilenmeyin, hasta değilsiniz, bağımlısınız...

AHTAPOT TİPİ EŞ' siniz.
Ahtapot tipi eş

Ne zamandır anlatmaya çalışırken uzun uzun cümleler kurduğum şeyi 3 kelime ile özetlemişsiniz. Teşekkür ederim.

Ahtapot tipi insanlardan nefret ediyorum.

Benim eşim de yavru ahtapot. Yetişkin ahtapot kadar güçlü değil ama balık gibi kolsuz da değil .

Ay gerçekten mi ya?
1 yıl evden çıkmayın o zaman. Eşlerinizle kendinize bir ip bağlayın dipdibe yaşayın.
1 yıl kendine hiç vakit ayırmamak neyin cezası?
Evliliğin mi?
Nasıl bir mantıkla sen sağlıklısın, kocan suçlu diyebilirsiniz? Eşiniz ananıza yollamasa buraya konular dizersiniz.
Bir de kadının psikozunu besler gibi yüzde bir milyon ne haltlar yedigini söylüyorsunuz.
Şaşırdım kaldım ne diyeyim. Allah kimseyi özgürlüğünden etmesin. Kimseyi sevdiği için cezalandırmasın
@psikeart03 kimseye de beni seviyorsa bana katlansın bencilliği vermesin.
Siz düzeleceksiniz. Adam sizi kabullenip bozuk bir yaşantıya evet dememeli. Diyorsa da bugün olmazsa yarın patlar...

canım bende okb hastasıyım bak once sunu söyliyim okb li biri ile yaşamak cok zordur biz bunu sadece es terapisti falan alarak uzmanlara birlikte giderek surduruyoruz Allahım hıcbırımızı ayırmasın ama dedigimi unutma

devlet hastanelerinde belediyelerde vs hizmet alabilirsiniz

evlilik iki insanın hayatının tamamen birbirinden ibaret olması demek değildir ki.
iki tarafında kendi alanı olmalı.
ve iki taraf da bu alanlara saygılı olmalı.
eşler arkadaşlarıyla bireysel buluşabilmeli.
tek başına hobi edinebilmeli.
kısaca birbirinden ayrı da nefes alabilmeli.
yoksa evlilik kapalı havasız bir kutu olur.
taraflar ben olmayı unutur ve 'biz' kavramının içinde boğulur.
eşiniz de bunalmış.
oysa ki biraz başka şeylerle uğraşsanız, kendinize serbest zaman verseniz evliliğinizde sorun yok.
her şey kabullenmekten geçer önce.
durup derin bir nefes alın ve ona da aldırın.
sonra umarım yolunuza beraberce devam edersiniz.

Hastalığa saygı duymak ikili bir hastalık hayatına razı olmak değildir. Ne yapsın eşiniz siz hastasınız diye hayatını bir hastalığın semptomlarına göre mi düzenlesin. Ayrıca burada ya da çevrenizde sizi eşin düşüncesiz diye gazlayan insanlara bakıp kendi yarattığınız huzursuzluğu es geçmeyin. Ben dışarıdayken eşim arkadaşımı arayıp nerde kimle ne yapmak istiyor diye konuşsa ağır arıza çıkarırım ve bunun ikincisi olmaz çok net söylüyorum. Ayrıca eşinizin sizi düşünmesi ilgilenmesi yokuş aşağı yürürken bilmem nr kadarlık yoldan gelip kolunuza girmek olmamalı. Çocuk musunuz siz hayatınızda hiç mi karda yokuş inmediniz. Eşinizin size ebeveynlik yapmasını istemeyin yapmadı diye suçlamayın siz kendinize yeten bir yetişkin gibi davranın eşinize de yetişkin gibi muamele edin artık çocukların bile arkadaşını arayıp kontrol etsen hır çıkarıyorlar. Okb ya da başka birşey ama davranışlarınız normal değil normal olduğunu düşünen arkadaşların da ilişkiyr evliliğe bakışı normal değil

Çok zor Allah yardımcınız olsun ama eğer eşiniz dediğini yaparsa ve boşanırsanız takıntınızın çocuğunuza devam etmesine izin vermeyin çünkü eşinize yaptıklarınızı çocuğunuza da yaparsanız güçsüz ve kendine güvenmeyen Bi birey yetiştirirsiniz

Kendisi çok mu doğru? Annesine göndermek istemiyor diye anlamadım ben. Yani hep yanında olmasını istiyor; ve elbette ki bu bir sorun. Ama adamın tavırlarından diye düşünmüştüm. Kendisi ben eskiden de böyleyim dedi.

hic hatta tek bi an denediniz mi peki iu eglenceler demeyi? disari ciktiginda esiniz? gercekten bi deneme tesebbusunuz oldu mu?

Arkadaslar zaten soylenecek herseyi soylemis, benim farkettigim bir diger sorun da sizin hic arkadasiniz yok mu? Bulusup bir yerde kahve icmek, alisveris yapmak vs. gibi istekleriniz olmuyor mu? Diyelim ki yapiyorsunuz, akliniz onda mi kaliyor, hep esinizden mi bahsediyorsunuz?

Siz de ayni durumdasnz esimiz bikmiyormu kendinizi nasi frenliosnz
Bikiyordur tabiki ama alıştı sanırım beni böyle kabul etti yani bizde böyle abartılacak bişey olmuyor ben onsuz bişe yapmak istemiyorum yada aynen sizin gibi maça gidiyor niye gidiyorsun sen artık evlisin ne kadar harcadın niye harcadın bende hesap sorup karışıyor
İyiden ben karisiyim ben karismica da kim karisicak sonuçta ben ona hesap soracağım ki hesabımı bileceğim eşiniz bence evlilik yükü falan kaldiramiyo
Ben de eşimin yanlışlarını çoğu kez aileme anlattım artık işin içinden çıkamayınca napicaktim bı çözüm için ama eşim suçlu olduğu konularda sen beni kotuledin demez haketigini biliyor

Ben bu eşi maça giderken, arkadaslariyla bulusmaya giderken falan laf soyleyip adamin burnundan getirenleri anlayamiyorum. Insan sevdiginin mutlu olmasini ister. Eşim disariya cikarken de ben disariya cikarken de birbirimize iyi eglenceler beni dusunme, anın tadini cikar falan deriz. O mutlu olsun, ben mutlu olayim yeter bize.

10 dakika sonra tekrar aramayı gectim, yanindaki arkadaşı aramak nedir yahu
Eşinizin psikoljik şiddet uyguladigini dusunmuştüm başta ama bu soylediklerinizden sonra adam hakli gorunuyor

Ya eşinizin işi zor valla. Bence siz OKB değilsiniz. Çok yakın arkadaşım varda bu hastalık onunla kıyaslıyorum; yok yok alakası yok. Siz baya darlayan kadın modundasınız.
Eşim kampa gitti iki gün kaldı. İki kere konuştuk. İlkinde ben geldim, ikincisinde yola çıktık geliyoruz dedi. Üstelik biri 5 buçuk diğeri bir buçuk yaşında iki çocuğum var. Arada o çıkar arada ben çıkarım. Hatta iki gün görüşmedik içim içime sığmıyor. Sevgilisiyle buluşacak genç kız gibi hissediyorum.
Birde şu hastalık modundan çıkın rahatlayın

Esiniz çok hakli

Kimseden destek gormeyenyapayalniz kalmis.evin babasi terketmis gitmis.bebegiyle tek uyuyn terkedilmis bir anne icin dua edermisiniz? Bu gece tek bkledigim dualariniz.

Kimseden destek gormeyenyapayalniz kalmis.evin babasi terketmis gitmis.bebegiyle tek uyuyn terkedilmis bir anne icin dua edermisiniz? Bu gece tek bkledigim dualariniz.
Tabiki dua ederiz.Allah biran önce sizi ve bebisinizi huzurlu yuvaniza kavuştursun. Lakin onlarca yazı yazıldı,bunları dikkate alın, hatalı olduğunuzu kabul edip acilen toparlanin.yoksa hiç bir dua fayda etmeyecek...Allah yardımcınız olsun.

Valla anlattıklarınız çekilir gibi değil ama. Eşinizin yerinde olsam kusura bakmayın ama bende ayrılırdım.

Kafese hapsedilmek gibi bişey sizin yaptığınız. Şuanki durumunuz üzücü tabi ama sorun sizsiniz oyüzden çözümde sizde. Bu hastalığınızdan kurtulmanız lazım insanın boğazına yapışmak gibi birşey yaptığınız.

Sizde çevre oluşturun gezin eğlenin eşinizinde yapmasına müsade edin sahibi değilsiniz onun sadece karısısınız.

Kesin çözüm bulmanız lazım bu işe tamam iyileştim yada düzelicem gel demekle de olmaz bir süre sonra aynıya dönersiniz.
İlaç kullandınız mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…