Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Once saglikli bir birey mutlu esi onu seven asik bir birey olmali yim ki sonra iyi bir anne olayim once can sonra canan demezler mi? Esimle iyi anlastigimizda cocugumuz da cok mutlu
Mutlu anne = mutlu cocuk
Peki kendimi nasil mutlu edecegim eve gec gelmesine dayanamiyorsam? Ailemin evinde de mutlu degilsem ayrildigimda yani evleri ayirdigimda?

Allah aşkına, gerçekten bu fikirlerinizi gerçekten düşünüp mü yazıyorsunuz? Ne demek iyi anne olmak için önce eşim bana aşık olacak? Öyle bir dünya nerede var?

Yok öyle bir şey. Annelik başka. Eş olmak başka. İkisi birbirinden farklı hiç kusura bakma. İyi anne olmak içinizden gelmiyor. Eşinizi sakın bahane etmeyin. Sizin beceriksiz ve bencil bir insan oluşunuzu el kadar çocuğunuz çekmek zorunda değil. Yok öyle benim iyi anne olmam için önce eşim bana iyi davranacak palavraları. Kötü anneliğinizi kapatmak için, sakın eşinizin arkasına saklanmayın.

Cok net konusacagim. Kocaniza kafayi taktiysaniz ve dilinizi tutamiyorsaniz cocugun iyiligi icin anneanne, babaanne gibi guvendiginiz birine verin, o büyütsün
Ben hep calistim
Zaten 2020 ye kadar anane buyuttu.
2018-2019 anane buyuttu. 2020-2021-2022 ben. Babamne calisiyor

Benim annemde boyleydi. Bana sadece cocuklugumu degil bir ömür borçlu. Keske bana bunlari yapacağına beni babaanneme birakip terketseydi. Ileride ya cocugunuz size asiri bagimli ve pasif olacak ya da size bitmek bilmeyen bir ofke duyacak. Siz tedavi goren ve kendinin farkinda olan bir insansiniz. 6 yasindaki cocuk sizi anlayamayacak kadar kucuk dunyaya ve masum duygulara sahip. Cocugu bu hezeyanlarinizla zehirliyorsunuz. Cocukla tabiiki dertlesilir, 20 yasuna gelince derdinizi anlatırsınız, simdi degil. Yapmayin bunu
Ondan baska
Kimle dertlesecefim? Size yazsam ozelden benle 8-12 arasi surekli mesajlasirmisinizki.
Kimse yokki boyle

Allah aşkına, gerçekten bu fikirlerinizi gerçekten düşünüp mü yazıyorsunuz? Ne demek iyi anne olmak için önce eşim bana aşık olacak? Öyle bir dünya nerede var?

Yok öyle bir şey. Annelik başka. Eş olmak başka. İkisi birbirinden farklı hiç kusura bakma. İyi anne olmak içinizden gelmiyor. Eşinizi sakın bahane etmeyin. Sizin beceriksiz ve bencil bir insan oluşunuzu el kadar çocuğunuz çekmek zorunda değil. Yok öyle benim iyi anne olmam için önce eşim bana iyi davranacak palavraları. Kötü anneliğinizi kapatmak için, sakın eşinizin arkasına saklanmayın.
Daha iyi dediginiz givi ideal
Anne olmak icin neler yapabilirim. Yani busaatten sonra cocuguma Adasam kendimi neler yapabilirim. Ne tavsiye verirsiniz. Mesela onu resim ve spor kursuna yazdirdim iki ayri aktivite. Hep gezdiririm evde hic oturmayiz. Para harcar oyuncak Alirim istedigi herseyi alirim. Yaptiklarm bunlar. Eskidencuyumadigi icin uyutmak icin zorlardim Artik zorlamiyorum. 11-12 musade ediyorum

Ondan baska
Kimle dertlesecefim? Size yazsam ozelden benle 8-12 arasi surekli mesajlasirmisinizki.
Kimse yokki boyle

Kucuk cocukla dertlesemezsiniz. Bem sizin hikayenizde kendisiyle dertlesilen cocugum. 29 yasindayim annem evimi terketsin, beni yalniz biraksin diye gözünün içine bakıyorum. Hatta yuzune karsi beraber yasamak istemrdigimide soyledim.
O cocuk henuz sizi anlayabilecek kafaya sahip degil.

Siz bence de biraz bilerek yapiyorsunuz ya hu.

Yuksek ihtimalle esinizin fazla kolay biri olmasiyla alakali oldugunu dusunuyorum.
Her istediginizi yapmis sizin aklinizda onaylanmayan bir tek bu isteginiz kalmis bu israr bu inat biraz da bundan.
Yani adam tamam hayatim senin icin işi de birakiyorum dese mutlu olacaksiniz saniyorsunuz ama asla olmayacaksiniz.
Esiniz evde oldugunda da gul gibi gecinip gitmiyorsunuz muhtemelen zaten.
Cunku oyle bir pozisyona sokmussunuz ki adami zihninizde, sizsiz bir sey yapmamasi gereken biri, oyle olsun istiyorsunuz, dunyayi etrafinizda dondurmekten de fazlasi, siz resmen adamin canini istiyor gibisiniz.

Hayatinizi bu kadar kolaylastirdigi icin ona bagimlisiniz bence, bu sevgi degil, deger verme degil, hic kusura bakmayin bencillik bu.
Cunku oglunuzla konusmamaniz gerektigini biliyorsunuz ve buna da hakim olamadiginizi soyluyorsunuz
Ne munasebet, biz ilkel bir canli degiliz ki sadece durtulerimizle hareket edelim
Siz cocugun da babasina tepki gostermesini ve boylece haklilik payinizi iki katina cikarmayi istiyor gibisiniz

Durum biraz da kendinizi onun uzerinden guclu gormenizle alakali.
En iyisi cok ciddiyim adam evde otursun siz gidin calisin cunku onu koydugunuz yer burasi
Eril ve disil dengeniz bozulmus gibi
Yonetmekle kumanda etmekle var oluyorsunuz
İsteklerinize uydugu olcude varim saniyorsunuz
Tepine tepine adamin ayrilmasina sebep olup ben biliyordum beni zaten sevmedigini demek ve yine hakli olmak istiyorsunuz.

En son diyecegim sey -cinsiyetcilik olarak gorulmesin tam tersi de mumkun- meshur bir soz vardir
Size uyuyor bence
Kadin vardir kocasini kral yapar kralin karisi olur kadin vardir kocasini köle eder kölenin karisi olur

Kucuk cocukla dertlesemezsiniz. Bem sizin hikayenizde kendisiyle dertlesilen cocugum. 29 yasindayim annem evimi terketsin, beni yalniz biraksin diye gözünün içine bakıyorum. Hatta yuzune karsi beraber yasamak istemrdigimide soyledim.
Hatirlayacak m yani bu konusmari sizce buyudunde?

Kendimi seviyorum onemsiyorum deger veryorum neden sevmeyeyim. Sadece kafamdaki erkek profiline esimi uyduramiyorum ikna edemiyorum istedigim kaliba sokamiyorum sorumlu bir aile babasi haline getiremiyorum. Cevremden normal olarak gordgum erkek profili bu.bi srkadas yazmisti bir 5 yil gecmis konu acilali 5 hatta 25 yil gecse de bu adam evde senle oturmayacak
Anlamiyormusun diye. Benim sinir oldugum nokta bu
Ilk konunuzu okudum sadece. Boşanma durumu ne oldu bilmiyorum. Ama birseyi anlamaniz gerekir. Her evlinin anlamasi gerekir. Evlilik insani daha mutlu etmeli, elini kolunu zincirlememeli. Evlenmek insani sorumluluklarda bogmak demek degil. Arkadaslarla da gezilir, ayni evin içinde farkli aktivitelerde de bulunulur. Sen dizini izlersin, eşin maç izler. Sen kizlarla buluşursun. Eşin arkadaşlariyla buluşur. Bunlara izin verilmezse ister kadin isterse de erkek bunalir. Mesela ben şuam hamileyim. Riskli durumdan dolayi evden çikamiyorum. Eşime kendim diyorum git deniz kenarinda biraz dolaş. Arkadaslarinla git rrstorana falan. Eşinize guveniyorsaniz ozel alanlarina saygi duyun. Ama tabiki çizgiyi geçmemeli. Gidip akşama kadar arkadaşlariyla dolaşan, eşinin yuzunu sadece uyurken goren erkekler var. Ya da evde eşine vakit ayirmayip kendine vakit ayirmak da normal degil. Bunlar direkt boşanma nedeni. Ama arada sirada kafa dagitmak için disariya çikmakta, evde ayri ayri da zaman gecirmekde sorun yok. Evlilik aslinda çok kolay ve keyifli bir şey. Zorlaştirmayin.

Ne anlatıyorsunuz çocuğa? Dertleşme derken neler anlatıyorsunuz?
Mesela agladigimda babasi gec geleceti zaman. Babasini aratiyorum kacta gelicek daha gelmicekmi soyle
Erken gelsin korkuyorum gibi. Veya babam da yanimizda olsaydi ucumuz uyusaydik diyorum. O da gelicek anne sabret diyor. Babasi acmiyor bazi inana bindiriyor. Oglum neden acmiyor nen cok uzuluyorum diyorum. Anne acar bekle diyoe. Sen de o arayinca
Acma diyor. Neden aglitorsun diyor
Babam iste sehirddisindaymis gec gelicekmis uzuluyorum oglum diyorum keske boyle
Olmasaydi diyorum. Gel senicmutlu edecek borseyler yapalim ne istersin diyor

Ilk konunuzu okudum sadece. Boşanma durumu ne oldu bilmiyorum. Ama birseyi anlamaniz gerekir. Her evlinin anlamasi gerekir. Evlilik insani daha mutlu etmeli, elini kolunu zincirlememeli. Evlenmek insani sorumluluklarda bogmak demek degil. Arkadaslarla da gezilir, ayni evin içinde farkli aktivitelerde de bulunulur. Sen dizini izlersin, eşin maç izler. Sen kizlarla buluşursun. Eşin arkadaşlariyla buluşur. Bunlara izin verilmezse ister kadin isterse de erkek bunalir. Mesela ben şuam hamileyim. Riskli durumdan dolayi evden çikamiyorum. Eşime kendim diyorum git deniz kenarinda biraz dolaş. Arkadaslarinla git rrstorana falan. Eşinize guveniyorsaniz ozel alanlarina saygi duyun. Ama tabiki çizgiyi geçmemeli. Gidip akşama kadar arkadaşlariyla dolaşan, eşinin yuzunu sadece uyurken goren erkekler var. Ya da evde eşine vakit ayirmayip kendine vakit ayirmak da normal degil. Bunlar direkt boşanma nedeni. Ama arada sirada kafa dagitmak için disariya çikmakta, evde ayri ayri da zaman gecirmekde sorun yok. Evlilik aslinda çok kolay ve keyifli bir şey. Zorlaştirmayin.
Tesekkur ederim

Bir insan nasil annesi evi terketsin ister yani yalniz kalmaktan korkmazmi.

Ben hala
Korksam
Ameliyat ilsam
Annemi arar gel kal derim
Esim yoksa. Vaska kimimiz varki?

Ondan baska
Kimse yokki boyle
Hanımefendi biraz güçlü olun. Hiç mi meşgaleniz yok sürekli biriyle dertleşmek istiyorsunuz. Hoş derdiniz falan yokta dedikodu yapmaya yer arıyor gibisiniz zaten.

Aksam
Evde nasil bir mesgalemiz olabilir boyle agir kaygi barken? Siz olsaniz npardiniz
Sürekli birileri ile dertleşme gereği hissetmiyorum ben. Yetişkiniz ya biz hani. Adam işi gücü bırakıp sabahtan akşama kadar sizi dinleyecek değil. Adamı usandırdığınız yetmezmiş gibi sorunlu bir çocuk yetiştireceksiniz. Şaşkınlıkla okuyorum sizi.

Sürekli birileri ile dertleşme gereği hissetmiyorum ben. Yetişkiniz ya biz hani. Adam işi gücü bırakıp sabahtan akşama kadar sizi dinleyecek değil. Adamı usandırdığınız yetmezmiş gibi sorunlu bir çocuk yetiştireceksiniz. Şaşkınlıkla okuyorum sizi.
Sanieim cok dizi izliyorum hala izlemeye devam ediyorm. Ordaki eslere ozeniyorum. Zengin sirket sahipleri hani kurumsaldalar ama isi birakip hemen esinin yanina geliyorlar aksi bir durumda. Hayatim dizilerle gecti. Belki de beni kotu etkiliyor. Kafami oyalamasa
Da esimi beklerken izliyorum. En acikli dizi olan bir kucuk gunisiginda bile aglayarak izliyorum ama firat elifi ne kdr sevmesine uzuluyorum hic cocugu olmayacak kisir bir kadini delingibi sevmesine ailesini karsisina almasina. Isi hemen birakip gelmesi. Bunlara ozeniyorum bu erkekler gercek hayatta yok

Bir insan nasil annesi evi terketsin ister yani yalniz kalmaktan korkmazmi.

Ben hala
Korksam
Ameliyat ilsam
Annemi arar gel kal derim
Esim yoksa. Vaska kimimiz varki?

Ben yıldım artik. Surekli dert, acitasyon, paranoyalar. Bakin ayni sekilde cocugunuzda sizden kacmak isteyecek. Hatirlar mi diyr sormussunuz. Evet hatirlar. Ben 5 yasinda gittigim parkı hatırlamıyorum ama annemi hatirliyorum . Cunku ekstrem davranışları ve soylemleri vardi. Ben size yasayacaklarinizi soyledim ya sizden kacacak ya saglikli bir evliligi olmayacak

Fulya mesela 24 saat arkadasinin yaninda
Ooan kanka Profili. Hangimiz oyleyiz? Onu bile kiskanip ozeniyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X