Bayan Olmak,erkek Olmaktan Daha Zoor.!

ASYAA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
181
1
40
HAYATTA ERKEKLERE NAZARAN KADINLARA DAHA COOK IŞ DÜSÜYOOR SIZCEDE OYLE DEGILMIIkafamçokkarıştı:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

İnsan gibi yaşamak zor bu devirde insan!!!senağlama
Erkek olsa ne farkeder kadın olsa ne farkeder...:dilcikar:

HAYATTA ERKEKLERE NAZARAN KADINLARA DAHA COOK IŞ DÜSÜYOOR SIZCEDE OYLE DEGILMIIkafamçokkarıştı:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Evet ne yazık ki Laalenin de dediği gibi insan gibi yaşamak zor olsa da, cinsler arasında kıyaslama yaparsak kadın olmak daha zor bence de.
Herşeyden önce yetiştirilme tarzınızdan, toplumsal kural ve baskılardan başlıyor zorluklar.
Kadın iyi bir insan, iyi bir evlat, iyi bir eş, iyi bir gelin, iyi bir anne olmak zorunda öncelikle.
İyi bir aşçı, iyi bir temizlikçi, iyi bir çamaşırcı, iyi bir ütücü, iyi bir bulaşıkçı, iyi bir çocuk bakıcısı ve yatakta da çok iyi olmak zorunda.
Bunlara ek olarak çalışan bir bayansa iş hayatında da iyi olmak ve iş hayatıyla ailevi ilişkilerini dengede tutabilmeyi bilmesi gerek.:enbuyukkk:

hayatta kadın olmak da erkek olmak da eşit zorlukta...

evet kadın iyi bir eş,iyi bir evlat,iyi bir anne,iyi bir temizlikçi vs.. olmak zorunda. ama hayatta erkek de iyi bir baba,evine para getirmeyi bilen iyi bir eş olmak zorunda...

iş hayatında da erkeklerin yapmak zorunda kaldığı birçok işi kadınlar sırf "kadın" oldukları için yapmayabilirler.mesela bir inşaatta 3.kata sırtında 50kglık bir çimento torbasıyla çıkmak zorunda kalmaz bir kadın.hiç kimse böyle bişeyi beklemez cinsinden dolayı.

erkek olmak da yeterince zordur bence. çünkü erkek evini,eşini,çocuklarını,aynı zamanda annesini-babasını düşünmek;onların geçimlerini sağlamak zorunda. bunu yapmayan erkekler de var tabi ama genele baklıdığında durum bu. ayrıca kadın olmanın gereklerini yerine getirmeyen kadınlarda mevcut. yani kadın-erkek eşitliğinden bahsediyoruz ya;bence bu durumda da eşitiz...
:kahve:

her iki tarafta sorumluluklarını bildiği sürece bence hiç birinin birinden üstünlüğü kalmaz.ama lale ablamın dediği gibi bu devirde insan olan insanıda bulmak çok zor.

kesinlikle öyle hele bide çocuk olunca 24 saat işbaşı tatil günümüz bile yok sürakli mesaiye kalıyoruz her zaman söylerim kadın ve anne olmak çok zor bi meslek:kızgın:

:) Çok iş düşüyor çünkü genellikle kadın kendini,adamın eşi değil de annesi sanıyor. Ben KK de bir konu okumuştum. Hala ara ara düşünüyorum yazılanları...Eşlerinin kıyafetlerini fırçalayıp, kıravatını takıp, ayakkabılarını boyayanlar v.s.Eşim bana yardım etmesine rağmen hem çalışıp, hem evi götürmekte zorlanıyorum. Zaten kadınlara daha çok iş düşerken, bir de üstüne kendimiz işler eklersek söylenmeyede hakkımız yok bence...

hep kadın erkeğe ayak uydurup fedakarlık yapmak zorunda kalıyor.Madem kadın erkek eşit neden hala erkekler yaptırımlarda bulunuyorlar?Evet bayan olmak bu noktada çok zor.Erkek hemen bazı sorumlulukları kadının üzerine yıkıp kendi istediğini yaptırmaya çalışıyor ve çoğunlukla da uyguladığı bu strateji sonucunda başarıya ulaşıyor.Kadının eğitimli olması ,para kazanması bile yeterli olmuyor isteklerini yaptırmasında.:eek:klava:

X