Basen ve selülit problemi :((

Petitegirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2011
11
2
Merhabalar, ben vakit buldukça spor ve yürüyüş yapan ve düzgün beslenen biriyim. Kilolu da değilim. Fakat yıllardır basenlerim ve selülitlerimden kurtulamadım. Kısa boylu ve minyon da olduğum için basenlerim çok kötü görünüyor. Spor yapıyorum bacaklarım zayıf ama lanet olasıca basenlerim bir türlü gitmedi. Basenlerinden ve selülitlerinden kurtulabilen biri var mı acaba varsa tavsiyelerine ihtiyacım var :KK70: Şimdiden teşekkürler

bacakların zayıfsa basenlerin bence kötü görünmüyordur. selülit konusuna bişey diyemicem malesef

Dün zayıf bir arkadaşım korse girdiğini böylelikle basen ve göbeğin in şekillenip inceldigini söyledi.

Merhabalar, ben vakit buldukça spor ve yürüyüş yapan ve düzgün beslenen biriyim. Kilolu da değilim. Fakat yıllardır basenlerim ve selülitlerimden kurtulamadım. Kısa boylu ve minyon da olduğum için basenlerim çok kötü görünüyor. Spor yapıyorum bacaklarım zayıf ama lanet olasıca basenlerim bir türlü gitmedi. Basenlerinden ve selülitlerinden kurtulabilen biri var mı acaba varsa tavsiyelerine ihtiyacım var :KK70: Şimdiden teşekkürler

canım ben bir ara kurtldum gibiydi doğm filan aynı oldm ama sende işe yarar hem dikakt ediyoprmuşsun hem spor bolsuyla birlikte kavitasyona git.iti güvenilir bir yer bul git bende işe yaramıştı ama sonranda da dikkat eedecksin

Sporla selülitleri gitgide azalan arkadaşlar var bizim spor topiğimizde.. Bence doğru sporları yapmıyorsunuz.

Bol su, dengeli beslenme, yürüyüş, egzersiz. Ayrıca YouTube'da "thigh workout" yazarsanız çok fazla video görürsünüz. Bir de, korseyi, çorabı boşverin. Direkt başlayın dediklerime, farkı göreceksiniz.

ben de 165 boy, 56 kiloyum. 4 aydır düzenli pilates yapıyorum 6 kg verdim ama basenler bana mısın demiyor üstelik bacaklarım zayıfladıkça iyice belli oldu gibi geliyo bana, bilemedim... yine de devam ediyorum bacak hareketlerine bakalım...

kesinlikle plates diyorum. ben 3 yıldır yapıyorum inanın gerçekten vücudu biçimlendiriyor ve selülitleri yok ediyor. yuvarlaklaştırıyor, sıkılaştırıyor, forma sokuyor.. kesinlikle tavsiye ederim. ama düzenli yapmanız lazım. ben haftada bir gün topsuz bir gün toplu platese katılıyorum. ama topsuz daha iyi daha faydalı bence.

kesinlikle plates diyorum. ben 3 yıldır yapıyorum inanın gerçekten vücudu biçimlendiriyor ve selülitleri yok ediyor. yuvarlaklaştırıyor, sıkılaştırıyor, forma sokuyor.. kesinlikle tavsiye ederim. ama düzenli yapmanız lazım. ben haftada bir gün topsuz bir gün toplu platese katılıyorum. ama topsuz daha iyi daha faydalı bence.
ben de haftada 3-4 gün yapıyorum düzenli 4,5 aydır. basenler vücut tipinden mi gitmiyor acaba çünkü her yerim sıkılaştı basenler bana mısın demiyor

ben de haftada 3-4 gün yapıyorum düzenli 4,5 aydır. basenler vücut tipinden mi gitmiyor acaba çünkü her yerim sıkılaştı basenler bana mısın demiyor
belki genetiktir. ben vücut tipi olarak ince uzun bacaklıyım ama benim belim kalındır onda baya etkili oldu eskiye göre inceldi yani. ben daha çok karın ağırlıklı çalışırım hep o yüzden ama az bi selülitim vardı o gitti. bence vücut tipinden birazda. bende naparsam yapayım belimi o koptu kopacak incelikte kadınlar varya o hale getiremiyorum yani mümkün değil. ama yinede platesten önce ve sonra olarak bakarsak baya sıkılaştı vücudum ve hatlarım yuvarlaklaştı. hiçbir sporda bu kadarını görmemiştim.

belki genetiktir. ben vücut tipi olarak ince uzun bacaklıyım ama benim belim kalındır onda baya etkili oldu eskiye göre inceldi yani. ben daha çok karın ağırlıklı çalışırım hep o yüzden ama az bi selülitim vardı o gitti. bence vücut tipinden birazda. bende naparsam yapayım belimi o koptu kopacak incelikte kadınlar varya o hale getiremiyorum yani mümkün değil. ama yinede platesten önce ve sonra olarak bakarsak baya sıkılaştı vücudum ve hatlarım yuvarlaklaştı. hiçbir sporda bu kadarını görmemiştim.
:)) benim de belim ince. pilatesten önce 62 cm di şu an 60 cm :)

:))) basenlerimden nefffret ediyorum ne yapsam kurtulamadım. çözümüm mü ? normalde kullandığım korsenin basen kısmını daraltacak şekilde yorgan ipiyle diktim :KK70: bu korseyi giydiğimde basen falan yok :KK70: süper oldu

bence selülit genetik biraz ya ben kahveler içerim kolayı su gibi içerim hani selülit yapacak herşeyi bolca tüketirim selülitim yok.. gerçi çok sıkı vücudum bacaklarım serttir hayatımda hiç spor yapmadım, sürekli kilo alıp veren bir insanım yok yani yinede maşallah diyimde:KK17: ama şunu biliyorumki sporu sürekli ve düzenli yapmazsan eskisinden dahada kötü bir hal alıyor vücudun sarkıyor eğer düzenli ve sürekli yapmıycaksan başlama bu arada selülit için arkadaşım yapıyordu banyoda türk kahvesiyle peeling yap ve keseyle selilütlü bölgelerini kesele önerim bu:KK15:

X