Bartholin Kisti/Apsesi

benimki buyudu ve sertlesmeye basladi, otururken falan hissetmeye basladim artik,agri falan yok ama ben burdayim diyo:) haftaya carsamba bezi tamamen aldiricam kismetse
sizi üzmek istemem ancak
ameliyatın da çözüm olmadığını doktorunuz söylemiş olmalıydı

Gećmis olsun canim insallah tekrarlamaz benim ilk evlendigimde olmustu doktoe antibiyotik krem ve antibiyotik hap vermisti sislik indikten sonra neşter ile kesip siviyi bosaltmamiz lazim dedi benim canim tatli oldugu icin sislik gittikden sonra gitmedim sonra sukur 1.5 senedir olmadi gecen ay oldum bu sefer daha beter oldu ne antibiyotik ne baska bisiy fayda etmedi 1 hafta cektim daha sonra iltihap patladi su anlik yine rahatim sonra nolur bilmiyorum

cok cok gecmis olsun, benimde haftaya carsamba opereasyonum var bezin tamami alinacak, 2 ay once cikti bu kist doktor alaim hepsini dedi ,bende once alternatif biseyler denemek icin erteledim ama alternatiflerimde bi ise yaramadi, icini bosalttiranlarinda hep tekrar ettigini gordum, o yuzden o kadar aciyi defalarca cekmektense ,doktorun dedigi gibi hepsini aldirip bi kerede kurtulmaya karar verdim,umarim dogru karardir

bugün ameliyatımın 3. günü yürümekte oturmakta güçlük çekiyorum sürekli kuru tutmam gerekiyor.2 antibiyotik 1 ağrı kesici kullanıyorum acım yavaş yavaş azalıyor apseli olduğu dönemdeki gibi bir ağrı olmasa da malum ameliyat ilk 2 gün takviye ağrı kesici iğne yaptırdım amacım korkutmak değil doktorum ve bu durumda olan herkes ameliyatın kesin çözüm olmadığını söyledi ama 2 kez başıma geldiğinde yataktan kalamayacak duruma getirmiştim ben kendiliğinden geçmesini bekledim ama olmadı daha önceki doktorum şişkinlik hissettiğinde gel ilaçla büyümesini engelleriz demişti ama ben ihmal ettim şimdide bedelini ödüyorum apse yok ve çok acı vermiyorsa ameliyatı hiç kimse onaylamıyor lütfen biraz daha araştırın .bitkisel bir çok yönteminin olduğunu geç öğrendim. size de çok geçmiş olsun

size de çok geçmiş olsun bende 1 hafta çektim ama patlamadı bana operasyon olmadan kendiliğinden şişlik asla inmez demişlerdi ( ameliyat oldum ama kara merhemin bile çözüm olduğunu çok geç öğrendim

size de çok geçmiş olsun bende 1 hafta çektim ama patlamadı bana operasyon olmadan kendiliğinden şişlik asla inmez demişlerdi ( ameliyat oldum ama kara merhemin bile çözüm olduğunu çok geç öğrendim

Canim ben de 1 hafta cektim o sisligi sonra esimin teyzesi saolsun bitkisel cocum onerdi az sogan az beyaz sabun az tereyagi az bal ve az un karistirip apse ustune koymami soyledi 1 , 1.5 saat o aciyi cektim cok yandi aglayarak iltihap i azaltti sanirim 2.defa yaptim bu sefer daha da az yandi gece yatarken de kara merhem surup uyudum sabah uyandigimda ise patlamisti iltihap sukur kurtuldum insallah tekrarlamaz

siz icinimi bosalttirdiniz? agizlastirma falanmi yapildi yoksa bez tamamenmi alindi? benimki de buyudu ve rahatsiz etmeye basladi artik agri veriyor otururken falan, bitkisel yontem, beyaz dut kurusu, limon melisa ve karabas otu denedim hicbi ies yaramadi, baska onerebileceginzi bisey varmi? cok arastirdim ama bunlardan baska bisey bulamadim

Benim ki lokal yapılan bir ameliyattı oradaki beze alındı.apse yaptığında içi boşaltıldı ama ertesi gün yine doldu tekrar boşaltıldı 2.gün yine aynıydı bu arada antibiyotik tedavisi de uygulanıyordu baktım olacak gibi değil bende aldırdım.

cok iyi yapmissiniz,gecmis olsun,bende bu sabah aldirdim,suan hastanedeyim,operasyondan ciktigimda acaip,degisik bi agri vardi,agri kesici igne yaptilar ,4 saat gecti suan hiçbi agri yok umarim agrimaz yine:)

cok iyi yapmissiniz,gecmis olsun,bende bu sabah aldirdim,suan hastanedeyim,operasyondan ciktigimda acaip,degisik bi agri vardi,agri kesici igne yaptilar ,4 saat gecti suan hiçbi agri yok umarim agrimaz yine:)
Geçmiş olsun umarım ağrı hiç çekmezsiniz bende 4 dikiş var.15 gün sonra doktorum alacağını söyledi şuan 8.günüm hala canım yanıyor 10 gün acısı geçmez dedi daha bugün rahat oturabiliyorum.öyle canını çok dert eden biri de değilimdir ama bu durum beni perişan etti .inşallah siz yaşadıklarımı yaşamazsınız tekrar geçmiş olsun (benim zor bir operasyon geçirdiğimi doktorum belirtti normalinden daha fazla alana müdahale etmek zorunda olduğunu söyledi.)

Merhaba arkadaşlar
Benimde bundan 3 ay önce felan sağ tarafimda küçük bir şişlik olmuştu netten araştırdım ve bartholin kisti olduğunu anladım fakat agri vermediği için onemsemedim bir süre sonra yurumede çok güçlük çekmeye başladım hemen doktora gittim saat geç olduğu için acile muayne oldum bacagimin agridigini söyledim hemen idrar testi yaptılar enfeksiyonun var mutlaka idrar yollarına ve böbreklerine baktir dediler ertesi gün urolojiye gittim doktora sikayetlerimi anlattım önce kadın doğuma gorunmem gerektiğini söyledi gittim kadın o kadar katıydı ki hiç sormadan söylemeden icime önce siyah bir şey sonra ultrasonu sokuverdi(özel hastane) bartholin kisti olmuşsun hayatim sen ilaç vericem kullan gecmezse alırız dedi ilk muaynemdi ve böyle geçmesi beni korkuttu ilaclarim bitti fakat gecmedi büyümeye başladı ilişki sonrası kocaman oluyor sonra yavaş yavaş iniyordu ama normal büyüklüğü dışardan dokununca kayısı kadardı ilişki artık acı vermeye başladı ve tekrar gittim olanları anlattım bu seferki doktorum çok güler yuzluydu kistin abseye döndüğünü büyük olduğunu ve bezi almak gerektiğini söyledi ameliyat için gün aldım ve dün ameliyat oldum çok kısa olan bu operasyon(10-15dk) ben çıktığımda bir saat geçmişti benim absem büyükmüş ve kökleşmiş o yüzden zor geçmiş biraz uyandığımda narkozun etkisiyle olsa gerek durmadan ağlamaya başladım müthiş bir yanma vardı ameliyat yerimde 10 dk arayla iki tane agri kesici yaptırdım odaya aldılar orda da yaptırdım doktorum geldi o da yaptırdı ona rağmen o yanma sadece hafifledi tampon koydum cikarirsin demişti doktor sanırım kaymış kendi yatakta bir şeyler hissediyorum sonra çok tuvaletim geldi kalktım baya kanamam varmış tuvalete gittim kalktım tuvaletin içi kan hemen hemşiresi çağırdım normalmis tampon çıktığı icinmis gün içerisinde biraz kanamam olabilirmiş sonra ağrım hafifledi uyumusum aynı gün taburcu oldum arabaya oturamadim tabii sol tarafa doğru yuklendim gece yüzüstü uyuyakaldim bana çarpacak diye erkek arkadaşım her bana döndüğünde uykumdan sıçrayıp bacağını tuttum 4 5 kere ustume atacakken tam sabah uyandığımda daha iyidim fakat tuvaletimi yaptıktan sonra doktor alakasız yerdeler bir şey olmaz desede etkiliyor kurulamama rağmen yanma arttı yatıp kalkarken kasinca insan kendini dikisler baya sızlıyor gülmek ve özellikle oksurmek çok zor yarın dinlenmek için son günüm umarım geçer ve ise donebilirim bu şekilde çok zor görünüyor ama bir de baticonla pansuman yap günde 3 kere dedi doktor fakat yanma artacak diye çok korkuyorum bu konuda deneyimi olan varsa yazabilir mi?

Geçmiş olsun ben ameliyat olalı 1 ay 9 gün oldu batikon kullandım 1 -2 saniye yandı ama ameliyat yerini hem kuru tuttu hemde çabuk iyileşmesini sağladı diyebilirim .doktorum 20 gün rapor verdi 10 +10 olmak üzere 20. Günün sonunda ancak toparlanabildim.cinsel anlamda en az 40 gün uzak durmam gerektiği söyledi.4 dikişim var kist apseye dönüşmüştü.allah kimseye vermesin tekrar edecek diye ödüm kopuyor oradaki kanalın girişinin asla mikrop kapmaması gerekiyormuş bu yüzden hijyene çok ama çok dikkat etmek gerek herkese geçmiş olsun

Umarım ağır bir işiniz yoktur baticonla yaşadım ben ameliyat yerim kapanana kadar hiç ağrı duymadım denilebilir ondan dolayı korkmadan rahatlıkla kullanın derim geçmiş olsun

Umarım ağır bir işiniz yoktur baticonla yaşadım ben ameliyat yerim kapanana kadar hiç ağrı duymadım denilebilir ondan dolayı korkmadan rahatlıkla kullanın derim geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim benim raporum yarın bitiyor 8 saat ayakta çalışıyorum ama oturmaktan iyidir sanırım çünkü yuruyebiliyorum ama oturamiyorum ☺ sabahki yanma geçti rahatça yürüyorum umarım pazartesi ise donebilirim bu arada siz ne kadar sürede toparladınız?

Benim biraz zor olmuş operasyon 10.gününde daha rahat oturmaya başladım 20.günde ancak kendime gelebildim şimdi 1 ayı geçmiş durumda inceden bir sızı devam ediyor .doktorum içindeki sıvı iyice boşalsın diye farklı bir dikiş tekniği kullandım dedi belli bir bölgesinde açıklık bırakmış tekrar apse yapma ihtimaline karşı belki ondan bu kadar acı çekmiş olabilirim.umarım sizin ki tez vakitte iyileşir temiz tutun ve baticonu ihmal etmeyin doktorunuz illaki ağrı kesici ve antibiyotik vermiştir en az 5gün kullanmaya özen gösterin aksatmadan sağlıklı günler dilerim

Çok teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…