Bartholin için kara merhem kullananlar...

Sagolun size de gecmis olsun. Herkesin bunyesi farkli simdi birde yaz gunlerindeyiz vucut odem topluyor. Kist yag bezesi gibi birsey degil aslinda incecik kanaldan sivi gecisi olmayinca kanal genisliyor sisiyor ve icini bosaltiyorlar. Agiz birakmazsa o kanal tekrar sisiyor. Kist aldirdimla kastettiginiz nedir acaba ameliyatta ne yapildigini tam olarak biliyormusunuz.

Doktor kisti aldığını ve dikiş atigini soyledi iç kısımda dikişler görünüyor zaten kendiliğinden erir dedi kntlre gdnce detaylı sorarım kanamam var leke leke ve acaba bu şişlik ne zaman geçer

Doktor kisti aldığını ve dikiş atigini soyledi iç kısımda dikişler görünüyor zaten kendiliğinden erir dedi kntlre gdnce detaylı sorarım kanamam var leke leke ve acaba bu şişlik ne zaman geçer
Daha 3 gun olmus kanama sislik normal bence acele etme iyilesir o. Bidaha da tekrarlanamaz insallah.

Daha 3 gun olmus kanama sislik normal bence acele etme iyilesir o. Bidaha da tekrarlanamaz insallah.
İnsallah evet yenidir siz nelere dikat ettiniz acaba o süreçte birde kaşıntı başladi bende doktor hiç dokunma demsiti kasinirsa çok kaşınıyor içten

İnsallah evet yenidir siz nelere dikat ettiniz acaba o süreçte birde kaşıntı başladi bende doktor hiç dokunma demsiti kasinirsa çok kaşınıyor içten
Benim cok uzun zaman oldu 10 yil kadar pek bir bilgimde yoktu bu rahatsizlikla ilgili temiz tutmak disinda bir ilac krem vs hic birsey kullanmadim acikcasi. Batikonda yapmadim antibiyotikte kullanmadim tamamen temizlemislerdi birsey vermediler hicbir problemde olmamisti bu zamana kadar iste evlendikten 4 yil sonra tekrarladi

Anlıyorum inşallah daha kötüsü olmaz tamamen geçer ne diyeyim ki zaten insanda hep bir tekrar olacak korkusu var ve bir onlemide yok cokk arastrdim cokk yani onune geçilecek bişey değil mecbur tedavi veya ameliyat oluyorsun

Çok geçmiş olsun siz bezi mi aldirdiniz yoksa ksitimi benim kist alındı ama dediğiniz kadar rahat değildim üçüncü günüm sayılır hala hafif sizlamalar var ve leke leke kanamam var normalmi acaba
Benim şuan patladıkdan sonra 4. günüm oturup kalkmamda yürümemde bi sıkıntı kalmadı çok şükür sızıntıda kalmadı sadece fındık tanesinden küçük bir beze kaldı patladığı yerde orayada aklıma geldikçe antibiyotikli krem bazende kantoron yağı sürüyorum hatta bugün temizlik yapmaya bile başaldım sadece eski enerjim yok bu illeti boşu boşuna 40 gün çekmişim aklım olsa ilk hissettiğimde gider aldırırdım kullandığım antibiyoriklerden dolayı biraz midemde yanma ve hazımsızlık var o kadar ilaçlarım bitmiş değil flagly kullanıyorum bi kaç güne azomaxın son kutusunu yazdırıcam bi arkadaşımızın önerdiği gibi günde 2 bardak dut suyu rahatlatıyor hiç korkmayın çok normal

Çok geçmiş olsun size siz ameliyat mı oldunuz yoksa evdemi patladı anlamadım orasını dün kontörole gittim herşey yolunda dedi agrimda baya azaldı kanamada normal dedi şu anki zorluk kaşınır dikişler kuruyor diyeymis

Merhaba kisti ve bezi aldırdıktan sonra tekrar etti mi ve ameliyat zor geçti mi bende şuan bu durumdayım artık bezi aldırıcam sürekli tekrar ediyor ve artık dayanamıyorum yaşam kalitem sıfır lütfen yardımcı olursanız sevinirim birde hangi şehirde ameliyat oldunuz

Merhaba hayır tekrar etmedi çünkü bez alındı tekrar edebileceği bir durum kalmadı bence aldırıp kurtulun 3 ay oldu ben artık iyileştim allah şifa versin sizede istanbul pendik medical parkta oldum

Bezi aldirdiktan sonra diğer tarafta tekrarlama olasılığı yüksek diye biliyorum bende

Kendisi patladiysa tekrarlama olasılığı çok yüksek senelerdir yaşıyorum dikkat etseniz bile bir anda nuksedebiliyor tekrarlarsa gümüş nitrat yada marsupializasyon düşünebilirsiniz

Bezi aldirmayin bence bezi aldirip kurtulun dusuncesine katilmiyorum daha beter olabilir. kuruluk yasarsiniz sonrasinda agizlastirma ameliyati duzgun yapilirsa tekrar sansi dusuk. Ben kac doktora sordum ben almam bu yasta alinmaz dediler
Kaldi ki bezin cogunlukla köküne ulasamayip tamamini alamiyorlarmis o zamanda tekrarlayabiliyormus

Son düzenleme:
Bezi aldirdiktan sonra diğer tarafta tekrarlama olasılığı yüksek diye biliyorum bende
Bezi aldirdiktan sonra diger tarafta olma olasiligi yuksek degil aslinda diger taraf bagimsiz bir bez. Ha bakteri kaynakliysa o zaman olabilir o ayri. Ama bezi aldirdik diyelim diger tarafta tekrarlarsa bu defa kayganligi saylayacak bez kalmiyor. O yuzden agizlastirma ameliyatiyla cozum olabilir. Birde aldirdim kurtuldum diyenler kuruluk yasamiyor olabilir bu bende de kuruluk olmayacak anlamina gelmiyor. Agizlastirma ameliyati oldum tekrarladi diyenlerinde doktorunun iyi bir ameliyat yaptigini dusunmuyorum degistirmeliler teknik onemli cunku

Kuruluk illaki oluyor Zaten agizlastirma olduğunda da oluyor o bende kaç defa oldum tekrarlıyor ama bez aldıran bi iki kişi tekrarladigini söylüyor

Merhaba ben de de yıllardır var Bartholin kisti ama ağrı yok sadece içi dolu beze gibi ben bastırınca oynuyor sağ taraf dudak görüntüm o yüzden şiş. Tavsiyeniz nedir. Boşattırsam zarar verir mi ? Kuruluk vs olur mu ? Ve hangi hastanede yaptırdınız doktorunuzu özelden yazar mısınız ? Ağrı tuvalet işi nasıl oldu. Lokalle çok canım acır mı

3 ay önce bende de oldu öyle bir ağrı ki hiçbir ağrı kesici geçirmiyordu bayılıyordum ağırdan resmen ameliyat olacaktım ameliyat günü gelene kadar kendi kendine patladı şimdi tekrar şişti apse olmasını istemiyorum daha önceden doktor flagyl vermişti umarım iyi gelir şu anlık onu kullanıyorum araştırmama göre çay ağacı yağı veya kuru dut kaynatılıp içilmesi iyi geliyormuş

merhaba , kistiniz geçti mi acaba?

merhaba , kistiniz geçti mi acaba?
Merhaba kendiliğinden patlamıştı ama şimdi tekrar oldu ağrım vs yok ama iltihap kalmaması için daha önce kullandığım antibiyotikleri kullanıyorum bugün de eczaneye gittim bana bir krem önerdi doktora da gitsen antibiyotik verecek sen zaten kullanıyorsun bu kremi de sür dedi bugün başlayacağım kreme umarım iyi gelir sizin nasıl şişliğiniz ağrınız var mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…