Banka odemesi

Biz ne yaşarsak yaşayalım asla ders cikaramiyoruz asla bazi seyler bizi dizginlemiyor nefret ofke belki de hayatimizin son gunleri yada degil affedelim ya meehamet edelim nolur kenetlenelim ne kaybederiz para bu ya gelir geri :KK43:

Biz ne yaşarsak yaşayalım asla ders cikaramiyoruz asla bazi seyler bizi dizginlemiyor nefret ofke belki de hayatimizin son gunleri yada degil affedelim ya meehamet edelim nolur kenetlenelim ne kaybederiz para bu ya gelir geri :KK43:
Doğru haklisiniz ben de sadece böyle düşünerek kendimi düşürmeye tartışma ortamına grmemeye çalışıyorum eşimle

Doğru haklisiniz ben de sadece böyle düşünerek kendimi düşürmeye tartışma ortamına grmemeye çalışıyorum eşimle
Bırakın yahu sizden psikolojinizden değerli mi herkes cok tediegin ve gergin sadece dua edin ve güzel şeyler düşünün inanın onlari kafaya takmaktan daha iyi gelir

Aslında olay para değil.ozunde şu.esim bazen evli olduğunu unutuyor ve hala ailesinin sorumluluklarını üstlenmeye çalışıyor.bu beni ürkütüyor bazen.ne zamana kadar böyle gidecek diye.yani bunun gündemle ilgisi yok.onceden de böyleydi bundan sonra da böyle olacak...sürekli herşeyi onun yaomasiniy bekliyorlar o yüzden.ben alışık.degilim çocuğuna bağımlı yaşayan ebeveyne.cunku benim.annem.babam.boyle değil.kotu günde destek.olmaktan bahsetmiyorum.nasilsa oğlumuz yapıyor diye sırt dayanması bazı konularda hoş değil.esimde yumuşak.yuzludur, her şeyi ben yaparım ederimcidir.bilemyorum bana bu kdr yük ağır geliyor.

Bazı arkadaşlar sizi duymuyorum üzgünüm:)
sunu ustume alınmamıstım cunku sızı uzecek yorumum yok hatta aksıne tartısmayın bosuna gerılmeyın dedım
ama yazdıklarıma cevap vermeyısınızden anladım kı benı duymuyormussunuz meger :KK70: tavsan daga küsmüş dagın haberı olmamıs hesabı...
ben gıdım madem

enteresan.

Herkese iyi akşamlar.Yorum yaparken nezaketini kaybetmeyen kullanıcılara teşekkürler.Elinde cımbızla gezen arkadaslar bakın bir çok konu var, digerlerine de bir göz atın egonuzu tatmin edecek birseyler bulursunuz. O cımbız boşuna değil dimi, gece uzun:) sakin olun...

Evet tüketmeyi severler maddi manevi
Sizi cok iyi anliyorum, buradaki kadinlar kendileri evlatlarina herseyini adayan gercek anneler. Veya annelerinden boyle goren sansli evlatlar. Evlatlarina yuk olan, bi masrafini evladina ödetince mutlu olan sozde anneleri bilmiyolar. Insallah hicbiriniz boyle art niyetli cikarci insanlarla karsilasmazsiniz guzel kalpli hanimlar. Basa gelince kendini anlatmasi bile zor bir durum bu zira.
Babannemden biliyorum. Evlendigimden beri görüşmüyorum onunla. Babami banka gibi görürdü, gozumuzun onunde bizden alip kuzenimize verirdi. Kardeslerime de anneme de bana da az cektirmedi. Ama ne oldu simdi hastaliktan kurtulamiyor. Babamdan bizden ne olursa ister.

Hanimlar dusunun mesela siz hic torununun kiyafetini, parfumunu isteyen, torununa bayramda bile(evi var kirada durumu gayet iyi) harçlık vermeyip yedigi cikolatayi isteyen insan gordunuz mu?

Boyle sozde "ana"lari bilip gormediginiz icin lutfen herkesi kendiniz gibi iyi, comert sanip konu sahibini suçlamayın :KK43: cok degisik insanlar var bu hayatta coook

Ya şuraya ne zaman gelsem pişman oluyorum.burasi bir derdim var ve yardımcı olun,insan yanlış düşünüyorsa bile bakış açısını değiştirin ne bileyim... içini rahatlatmaya çalışın.belki anlatacak kimsesi yok...burası beni linç edin köşesi değil ya da ego tatmini yapılacak yer değil.eger konu sahibi size çok zit bir konudan bahsediyorsa yorum yapmak zorunda degilsinz. Her kullanici her konuya yorum yapmak zorunda degil.oku geç hatta okuma bile. Yapıcı yada aynı fikirde olunmasa bile nezaket diye birşey var. Belki o.kisiinin birikimleri yaşadıkları var ve hepsini burada anlatması takdir edersiniz ki imkansız.tek bir konu anlatılıyorsa emin olun onun geri planda yasanilanlari vardır...

E gelmeyin rahatsızsanız. Siz bakış açınızın değişeceğine inanıyor musunuz? Bir tane size hak veren yorum yok, insanlarla kavga edeceğinize düşünün bi neden kimse beni haklı bulmadı diye. İstediğimiz her konuya saygı sınırı aşmadan yorum yapma hakkımız var. Sadece işinize gelen yorumlar duymak istiyorsanız forum sitesine danışmayın. Elinizden gelse ne konuşacağımıza da siz karar vereceksiniz. Madem eleştiri kaldıramıyorsunuz neden konu açtınız? Hepsini anlatmanıza lüzum yok konuyu anlamamız için gerekli yerleri anlatsanız yeterli. Medyum değiliz bize anlatılan kadarı üzerinden yorum yapıyoruz. Nezaketin var olduğunu bilmeniz şaşırtıcı, eksik konu açıp sonra da anlamak için soru soranlara yüklenmeniz çok çirkin bir davranış çünkü

Son düzenleme:
Siz de kendi ailenize verin madem calisiyorsunuz.O ne kadar veriyor ise siz biraz daha fazlasini verin ailenize..Bu sekilde anlar ancak

Merhaba. Ortalık yangın yeri senin derdine bak diyebilirsiniz ama bu sorun kroniklestigi için benim başıma ilerleyen zamanlarda da iş açacak gibi.Esim daha önce annesinin telefon faturasını sadece bir kez ödedi internet bankacılığı ile ve nasıl.olduysa(!) Farkında olmadan otomatik ödeme talimatı ver seçeneğini onaylamış, aylar sonra farkedildi.k.validemin maaşı var bu arada.Bu yüzden bir tartışma yaşamıştık. Az önce yine ailesi ile telefonda konuşurken dışarı çıkmamaları için(malum gündem) faturanızı, borçlarınızı vs dışarı çıkıp ödemeyin, dışarıya çıkmayın internet bankacılığı kullanın çok kolay vs. Ben hep internetten hallediyorum diye annesine öğüt veriyordu.jenerasyon olarak bu tip tek teknolojilere uzak insanlar olmasına rağmen kafalarına bir kere soktu.Simdi bunlar ödeyemeyecekler interneti deneyip ve bize yardım et ne yapalım diyecekler eşime biliyorum.o da durun ben bu seferlik odeyeyim siz soyleyin bilgileri diyecek ve dışarı cikmasinlar diye bir sferlik yardım amaçlı kendi hesabından ödeyecek her ne odenecekse.simdi buna ne gerek var, bu insanlar , banka dışındaki diğer ihtyclri için kendileri sokağa bir şekilde çıkıyorlar ve işini halledip donebiliyorlar.herkes gibi yani.is fatura ödemeye para işine gelince neden bu şekilde işin rengi değişiyor? Bunu da geçtim, konunun başında anlattığım bir seferlik telefon faturası ödemesi bize nasıl bir dikkatsizlik ile otomatik ödeme talimatina donustuyse , şimdi yapilacak olan fatura, kredi vs ödemesi de otomatiğe bir şekilde geçirilebilir.farkinda olarak yada olmayarak.bu konu çok sinirlerimi bozdu.esime çok.kizginim. üstüne vazife olmayan konulara çok burnunu sokuyor ve gereksiz yere sorumluluk alıyor üstelik, aylarca farkında olmadan otomatik odeme saçmalığına yine maruz kalabiliriz.esimle asla konuşmam bu konuda çünkü ben böyle birşey yapmayacgim sadece önerdim.yapacgaimi nerden cikardin diyerek sinirlenecek ve aklımda yoktu ama inadına ödeyeceğim simdi diye hiddetlenecek ... Ve adım.gibi eminim o borçları birkaç güne kendisi "hadi benden olsun dışarı çıkmayın" diye kendi ödeyecek.cunku ben biliyorum ezberledim yedim yuttum.bu hikayeleri, bahaneleri...onunla.munakasaya girmek istemiyorum, nefret etmeye başladım ailesinden de kendisinden de...Sadece paylaşmak ve içimi dökmek.istedim.Herkese sağlıklı günler.
Ah ah ne kadar yazık.Evladını taşı büyüt hastayken başında bekle.Elin kadını da bu zamanlara getirdiğin oğlunun,telefon faturanı bile ödemesini sorun etsin.Sen bi de bu kadınla tartışmayayım korkuna aa fark etmeden otomatik talimat vermişim diye yalan söylemek zorunda kal.Neymiş evden çıkma demiş ama bunu dedi diye onların borçlarını ödermiş.Düşüncelere bak.Düşüncelerin entrikalarına bak.Ben de annemin telefonunu ödüyorum otomatik talimat verdim kimseye de hesap veremem.Beni bu zamanlara kocam getirmedi zaten o da böyle bir insan değil.Adamlar dışarı çıksınlar virüs kapsınlar ama siz asla parasını ödemiş olmayın çünkü iki günlük dünyada para daha önemli.Yazık telefon faturası ya telefon faturası.İnsan söylemeye utanır

ustune vazife olmayan şeyler derken?
bence gayette vazife üzerine hatta şu ara herkese vazife.
bas bas bagiriyorlar sokağa cikarmayin market alisverislerini falan gencler yapsin diye
siz ustune vazife degil diyorsunuz.
bence boyle toplumsal bir mesele de esinizin annesi babasina nasil yardimda bulunacagina karismak sizin uzerinize vazife degil.
O zaman annesi babası versin maaş kartını oğluna oğlu ödesin alsın herseylerini

Hesap tutmuyorum Sadece bunaldım. Zaten senelerce elimiz uzerlerindeydi.Ben çalıştık kendi maasimla evin giderlerine destek oldum eşim rahatça ailesine destek oldu kendi parasıyla.artik istemiyorum.
O kadar haklısınız ki madem durumlari iyi oğluna versinler maaş kartlarını iki üç ay oğlu yönetsin sürekli sürekli siz ödeyin ne ala madem oğlunun parasını yiyecrklerdi evlendirmeselerdi böyle yapışan ailelere sinir oluyorum

Merhaba. Ortalık yangın yeri senin derdine bak diyebilirsiniz ama bu sorun kroniklestigi için benim başıma ilerleyen zamanlarda da iş açacak gibi.Esim daha önce annesinin telefon faturasını sadece bir kez ödedi internet bankacılığı ile ve nasıl.olduysa(!) Farkında olmadan otomatik ödeme talimatı ver seçeneğini onaylamış, aylar sonra farkedildi.k.validemin maaşı var bu arada.Bu yüzden bir tartışma yaşamıştık. Az önce yine ailesi ile telefonda konuşurken dışarı çıkmamaları için(malum gündem) faturanızı, borçlarınızı vs dışarı çıkıp ödemeyin, dışarıya çıkmayın internet bankacılığı kullanın çok kolay vs. Ben hep internetten hallediyorum diye annesine öğüt veriyordu.jenerasyon olarak bu tip tek teknolojilere uzak insanlar olmasına rağmen kafalarına bir kere soktu.Simdi bunlar ödeyemeyecekler interneti deneyip ve bize yardım et ne yapalım diyecekler eşime biliyorum.o da durun ben bu seferlik odeyeyim siz soyleyin bilgileri diyecek ve dışarı cikmasinlar diye bir sferlik yardım amaçlı kendi hesabından ödeyecek her ne odenecekse.simdi buna ne gerek var, bu insanlar , banka dışındaki diğer ihtyclri için kendileri sokağa bir şekilde çıkıyorlar ve işini halledip donebiliyorlar.herkes gibi yani.is fatura ödemeye para işine gelince neden bu şekilde işin rengi değişiyor? Bunu da geçtim, konunun başında anlattığım bir seferlik telefon faturası ödemesi bize nasıl bir dikkatsizlik ile otomatik ödeme talimatina donustuyse , şimdi yapilacak olan fatura, kredi vs ödemesi de otomatiğe bir şekilde geçirilebilir.farkinda olarak yada olmayarak.bu konu çok sinirlerimi bozdu.esime çok.kizginim. üstüne vazife olmayan konulara çok burnunu sokuyor ve gereksiz yere sorumluluk alıyor üstelik, aylarca farkında olmadan otomatik odeme saçmalığına yine maruz kalabiliriz.esimle asla konuşmam bu konuda çünkü ben böyle birşey yapmayacgim sadece önerdim.yapacgaimi nerden cikardin diyerek sinirlenecek ve aklımda yoktu ama inadına ödeyeceğim simdi diye hiddetlenecek ... Ve adım.gibi eminim o borçları birkaç güne kendisi "hadi benden olsun dışarı çıkmayın" diye kendi ödeyecek.cunku ben biliyorum ezberledim yedim yuttum.bu hikayeleri, bahaneleri...onunla.munakasaya girmek istemiyorum, nefret etmeye başladım ailesinden de kendisinden de...Sadece paylaşmak ve içimi dökmek.istedim.Herkese sağlıklı günler.
Ben sizi anladım. Maddi ihtiyacı yokken oğlundan beslenen çok ebeveyn var. Ben bunu doğru bulmuyorum.

Anne/baba çocuğa bakmalı, çocuk anne/babaya bakmak zorunda değil. Çocuk yapma kararı alırken kişiler sorumluluğunu da almaya hazır olmalı, “bu dünyaya gelmek ister misin” diye çocuğa sormuyorlar neticede.

Yorumlarında okudum herkes iyi gelin kesilmiş nasılsa Allah onlarında başına versin böyle aileler bende yaşadım sizin gibi 5tl nin suyunu sıkarken eşim habersiz 100tl ayda para yollamış ailesine kıyameti kopardım tabi ogrenince

Elimiz rahat olsa neyse ama iki çocukla ben para kisarken hicbirsey alamazken o yan gelip yatan ailesine para yolluyo,dediğiniz otamatik ödemede yanlışlıkla olmuyo bende internet bsnkaciligi ile ödeme yapiyorum

X