Banka odemesi

Düzenli olarak esinizin ailesinin faturalarını yada kredisini ödemesini istermiydiniz? İhtiyaclari olmadığı hâlde.
Benim için sorun olmazdı, ki şu günlerde bunu yapsa kızmak değil takdir ederdim. Abartılacak, sinirlenecek bir durum yok. Sizin sağlığınız için söylüyorum. Ki tuzum kuru değil, benim eşim kat kat fazlasını yapıyor ailesine.

Düzenli ödemede totoalde yüksek oluyor bir dogalgaz faturası en az 350 buna digerleride eklenince düşünün?
otomatık odeme talımatı kaldırılabılır bu arada
esınızın butcesını asacaksa ucretını aılesınden ıster heralde kendı aralarında anlasmıslardır
her ay kendı cebınden tum fatura gıderlerını mı karsılayacak ?

Ben nasıl takip edeblirim ki eşim kendi hesabinda. Ödüyor. Daha önceki otomatik.odemeyi tamamen tesadüf eseri öğrendim, kendisinin bile.haberi yoktu otomatik de oldgunda. Aa oylemiymis demişti hatta.
evlilikte hayat müsterektir.
sizde calisiyorsaniz o evin masraflari birlikte donuyorsa bu donem gecince uygun bir dille esinize soyleyip artik lutfen talimatlari ipyal edermisin dersiniz.
gozunuzun onunde de acmasini istersiniz.
yani bir fatura odense ok. ama bir evin butun faturalarini surekli odemek gereksiz maddi gelirleride varmis soylediginiz kadariyla.

otomatık odeme talımatı kaldırılabılır bu arada
esınızın butcesını asacaksa ucretını aılesınden ıster heralde kendı aralarında anlasmıslardır
her ay kendı cebınden tum fatura gıderlerını mı karsılayacak ?
Hayır.boyle birşey yok.esim dikkatsiz biridir ve daha önce tek bir telefon faturasını odeyeyim derken otomatik.odemeye almış farkında olmadan yada bana öyle söyledi bilemiyorum.aylarda öyle kalmış.suan böyle bir durumda faturaları bir seferlik ödemeye kalkarsa ki.kalkacagindan.adim.gibi eminim, yine bir otomatik.odeme vakası ile karşı karşıya kalablirz.

Telefon faturası ne kadar olabilir ki. Ayda 50 100 TL olsun bunun için kavga mı çıktı evde.. bana anlamsiz geldi bu tutarlar için eşimle muattap olmam bile maaşımdan gönderirim bişey olsa .1000 TL kredi ödüyor deseydin haklıydın

evlilikte hayat müsterektir.
sizde calisiyorsaniz o evin masraflari birlikte donuyorsa bu donem gecince uygun bir dille esinize soyleyip artik lutfen talimatlari ipyal edermisin dersiniz.
gozunuzun onunde de acmasini istersiniz.
yani bir fatura odense ok. ama bir evin butun faturalarini surekli odemek gereksiz maddi gelirleride varmis soylediginiz kadariyla.
İşte ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Aylarca otomatikde kalan bir fatura vardı dikkatsizlkle nasıl olduysa bu dikkatsizlik.simdi benzer bişey olabilir ki ben bunun dikkatsizlkle yapildgini sanmıyorum.Esimin ailesinin evinin faturalarını neden ödeyelim.durduk yere değil mi? Eşimin ailesi çok yaşlı insanlar değiller ve heryerde gidebiliyorlar su dönemde bile.yaşadıkları şehir küçük.faturalarini da gayet odeyeblirler ne kdr zmnlarini alacak bunu da halletsinler ozaman cenaze mevlüt gezebildiklerine göre şu ortamda.bunu demeye çalışıyorum.

Hayır.boyle birşey yok.esim dikkatsiz biridir ve daha önce tek bir telefon faturasını odeyeyim derken otomatik.odemeye almış farkında olmadan yada bana öyle söyledi bilemiyorum.aylarda öyle kalmış.suan böyle bir durumda faturaları bir seferlik ödemeye kalkarsa ki.kalkacagindan.adim.gibi eminim, yine bir otomatik.odeme vakası ile karşı karşıya kalablirz.
ya sız ya da esınız hesap ıslerınden anlamıyorsunuz sanırım

okuyunca ben esınıze nıye ınanamadım bılmıyorum
otomatık odemeyı ıptal edebılırdı zaten ıstedıgı an ... farkettıgı an. ınternetden hersey halledılır ben herseyı ordan halledıyorum dıyen bırı neyın otomatık odendıgını bılır eger takıpde olan 30 hesabı yoksa karıstırması unutması zor bırsey hesap ozetıne bakınca goruluyor cıkıyor zaten hepsı

tekrar odeme yapacagı sırada ona gore dıkkat eder otomatık odemeye almadan oder. ınternet bankacılıgı oyle dıken ustu degıl kı bıraz daha dıkkatlı okur

bende sandım her ay evlerının tum gıderlerını karsılayacak esınız ondan sınırlendınız :KK70:
daha otomatık odeme vakası yasarız dıye bu kadar celallenmıssınız
az sakin ya...

Allah merhamet versin size baska bir şey demek gelmedi icimden.. şu gunler de çıkmayın etmeyin demeniz gereken yerde.
Benim KV ve kp trilyonluk hiç abartmiyorum, resmen trilyonluklar ama ona rağmen 3 yıllık evliyim 3 yıldır eşim mütemadiyen annesnin telefon faturasiini veya ailesinin ev alışverişini yapar, beni ilgilendirir mi? Hayır.
Çünkü benim de ailem var. Benden evinden eksik etmiyorsa beni başkalarına muhtaç etmiyorsa ailesine bakmasinda etmesin de bir sakinca görmüyorum.
Yanlış düşünüyorsunuz

ya sız ya da esınız hesap ıslerınden anlamıyorsunuz sanırım

okuyunca ben esınıze nıye ınanamadım bılmıyorum
otomatık odemeyı ıptal edebılırdı zaten ıstedıgı an ... farkettıgı an. ınternetden hersey halledılır ben herseyı ordan halledıyorum dıyen bırı neyın otomatık odendıgını bılır eger takıpde olan 30 hesabı yoksa karıstırması unutması zor bırsey hesap ozetıne bakınca goruluyor cıkıyor zaten hepsı

tekrar odeme yapacagı sırada ona gore dıkkat eder otomatık odemeye almadan oder. ınternet bankacılıgı oyle dıken ustu degıl kı bıraz daha dıkkatlı okur

bende sandım her ay evlerının tum gıderlerını karsılayacak esınız ondan sınırlendınız :KK70:
daha otomatık odeme vakası yasarız dıye bu kadar celallenmıssınız
az sakin ya...
Ozaman eşim yalan söyledi.otomatikde oldgunu bile bile.degildi dedi bana.

O zaman konuyu o şekilde detaylı açın ben merak edemem sizin soylemediginiz şeyi nasıl bilebilirim ki , konunun detayına göre yorum yapılır sonuçta
Bir çok detay var ve hepsini yazmam.imkansiz emin olun.sukadarini söyleyeyim.bir sene boyunca evin her maddi giderini ben karşıladım, eşim.ailesine maddi destek olabilsin diye.

Merhaba. Ortalık yangın yeri senin derdine bak diyebilirsiniz ama bu sorun kroniklestigi için benim başıma ilerleyen zamanlarda da iş açacak gibi.Esim daha önce annesinin telefon faturasını sadece bir kez ödedi internet bankacılığı ile ve nasıl.olduysa(!) Farkında olmadan otomatik ödeme talimatı ver seçeneğini onaylamış, aylar sonra farkedildi.k.validemin maaşı var bu arada.Bu yüzden bir tartışma yaşamıştık. Az önce yine ailesi ile telefonda konuşurken dışarı çıkmamaları için(malum gündem) faturanızı, borçlarınızı vs dışarı çıkıp ödemeyin, dışarıya çıkmayın internet bankacılığı kullanın çok kolay vs. Ben hep internetten hallediyorum diye annesine öğüt veriyordu.jenerasyon olarak bu tip tek teknolojilere uzak insanlar olmasına rağmen kafalarına bir kere soktu.Simdi bunlar ödeyemeyecekler interneti deneyip ve bize yardım et ne yapalım diyecekler eşime biliyorum.o da durun ben bu seferlik odeyeyim siz soyleyin bilgileri diyecek ve dışarı cikmasinlar diye bir sferlik yardım amaçlı kendi hesabından ödeyecek her ne odenecekse.simdi buna ne gerek var, bu insanlar , banka dışındaki diğer ihtyclri için kendileri sokağa bir şekilde çıkıyorlar ve işini halledip donebiliyorlar.herkes gibi yani.is fatura ödemeye para işine gelince neden bu şekilde işin rengi değişiyor? Bunu da geçtim, konunun başında anlattığım bir seferlik telefon faturası ödemesi bize nasıl bir dikkatsizlik ile otomatik ödeme talimatina donustuyse , şimdi yapilacak olan fatura, kredi vs ödemesi de otomatiğe bir şekilde geçirilebilir.farkinda olarak yada olmayarak.bu konu çok sinirlerimi bozdu.esime çok.kizginim. üstüne vazife olmayan konulara çok burnunu sokuyor ve gereksiz yere sorumluluk alıyor üstelik, aylarca farkında olmadan otomatik odeme saçmalığına yine maruz kalabiliriz.esimle asla konuşmam bu konuda çünkü ben böyle birşey yapmayacgim sadece önerdim.yapacgaimi nerden cikardin diyerek sinirlenecek ve aklımda yoktu ama inadına ödeyeceğim simdi diye hiddetlenecek ... Ve adım.gibi eminim o borçları birkaç güne kendisi "hadi benden olsun dışarı çıkmayın" diye kendi ödeyecek.cunku ben biliyorum ezberledim yedim yuttum.bu hikayeleri, bahaneleri...onunla.munakasaya girmek istemiyorum, nefret etmeye başladım ailesinden de kendisinden de...Sadece paylaşmak ve içimi dökmek.istedim.Herkese sağlıklı günler.
Bız evlenelı annesının tel faturasını arada ablasının ödüyoruz annesının faturasına hıc kızmadm oglı buyutmus etmıs okutmus evlendırmıs amenna oylede olmalı. Yanı sızın ısınız gucunuz olsa annenıze aylık ellı lırayı cok mu goreceksınız bılemedım. Hıc zekat hayır vermeyelım mı ne yapalm cok cımrısınız bence su zor gunlerde odese ne olacak sızde yaslanınca muhtac olsanız bıle oglunuz kızınız sıze sahıp cıkmasın gereksız bır ıslem nasıl olsa.

Otomatik odeme yanlislikla olacak birsey degil. Ben inanmadim edinize. Fark edibce de otomatik odemeden cikarmak kolay. Esiniz pek de dogruyu soylemiyor bana gore.

Bir çok detay var ve hepsini yazmam.imkansiz emin olun.sukadarini söyleyeyim.bir sene boyunca evin her maddi giderini ben karşıladım, eşim.ailesine maddi destek olabilsin diye.
bence ılk konunuzu duzenleyın
ılk konunuza bakınca daha ortada odeme bıle yokken esınız yanlıslıkla otomatık odeme yapar dıye kıyametlerı koparan gelın goruntusu var

ama dersenız kı evlendıgım gunden berı evın tum ıhtıyacını ben karsılıyorum esım eslık gorevını ıhmal edıyor sadece evlatlık gorevı olarak dusunuyor tek basıma yuk agır gelıyor zoruma gıdıyor dersenız haklısınız
bu nıye en bastan konusulmadı kı nıye tum duzen sadece sızın calısmanıza gore kurulmus
calısan es konusunu erkekler yanlıs anlıyor sanırım ...

X