Bana yardım edin ne olur.. Hamilemiyim.. Eger oyleyse intihar edecegimm :((

Silaammm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2013
142
7
merhabalar oncelikle hikayem biraz uzun ama yardıma ihtiyacım var kafayı yemek uzereyim intiharın esigindeyim ( eger hamileysem karnımda bebek varsa o masum bebege nasıl kıyarım bilemiyorum.. Olayları tek tek anlatıyorum ne olur sonuna kadar okuyun yardım edin lutfen (22 agustos 2013te nisanlımla bir yakınlasma yasadık. Iliski olmadı (affedersiniz bos.lma oldu) ama vajinaya degil ama sonucta sperm ve yumurtanın oldugu yerde cocuk olma olasılıgı her zaman var bi sekilde bulasmıs olabilir. Her neyse eylul ayında adet gunum geldi ama ben adet olmayınca korkmaya basladım. Cok stres yaptım. Kafayı yedim. Eylul ayında adetim gelmedi sonuc olarak. Sonra her hafta idrar testi yaptım hepsi negatif cıkıyordu. Duphaston adlı adet sokturucuyu kullandım ve bittikten sonra adet oldum ekim ayında. Ama miktarı o kadar azdı ki anlatamam. Adet olmama ragmen ikna olamadım. Cunku her zamanki adetim gibi degildi. Tekrar idrar testleri yapmaya devam ettim. Hep negatif cıkıyordu. Bazen 8-9 saat sonra 2.cizgi golge gibi beliriyordu ama 5 dk dan sonra dikkate almayınız yazdıgı icin takmıyordum. Her neyse kasım ayında adetimin 16.gunu duphaston kullandım yine. Ve yine adet oldum ama yine 2-3 gun surdu yine suphelerim gecmedi. En son gecen ay yanı aralık ayında yine duphastonla adet oldum ama yine 2-3 gun surdu. Ve ben su an kafayı yemek uzereyim. Hamile miyim degilmiyim bilemiyorum doktora gidemiyorum. Eger hamileysem bugun 19+6 haftalık.. En son 1 hafta once idrar testi yaptıgımda negatif cıktı. Ama 2 gun sonra cope atacakken baktım hafif golge var gibi. Olayın uzerınden 3 kez duphastonla adet oldum ama miktarları cok azdı onlar adet miydi ustune gormemiydi bilemiyorum.. Ne yapacagımı bilemiyorum cok pismanım Allah affeder mi bu yaptıgımı bilmiyorum.. Zaten buyuk gunah isledim onun verdigi 2 cana nasıl kıyarım bilmiyorum.. Ne olur yardım edinn ((((((((

cnm kan testi yaptirsan butun bu dusuncelerden kurtulursun ama bence hamile degilsindir..
stres kaynakli gecikmis olabilir adetlerin..
direk birliktelik olmadigi icin hamile kalma ihtimalin cok dusuk bence..

Eylülden bu yana baska belirtilerin olurdu...Hamile olman için vanina içine temas sart.İçine bosalma olması gerekir.Baska bir yerden ucarak sperm oraya varamaz....Birde idrar testinde ilk 5 dk önemli olan.Sonra idrar kuramaya basladıgı için cok dikkate alınmaz....İdrarda 19 haftalık bebek kesin ve kesin ilk 5 dk cıkar.senin pskolojik biraz.

Bencede telaşlanmana gerek yok çok düşük bi ihtimali kafana takıyosun hem öyle olsa bile niye intihar etmeyi düşünüyosun ki nişanlıymışsın yakınlaşacak kadar paylaşımınız varsa bebeği de beraber büyütecek kadar paylaşımınız olmalı.. Allah biz istiyenlere nasip etsin inşallah

İlişkiden bu yana göbegin büyür bebek kendini belli ederdi...Öyle kötü düşünceler düşünme.Bu kadar emin olamıyorsan ve dr aile baskısı yüzünden gitmiyorsan.Duphaston kullanıyorsun zaten,kasıgım agrıyor diye dr basvurunca alt batın ultrason ister dr.O zaman bebek var mı yok mu cıkar.Nişanlın senin kadar stresli mi onu cok merak ettim dogrusu...

arkadaslar cevaplarınız icin cok tesekkur ederim. Telefondan girdigim icin bir turlu cevap yazamadım cok gec buldum cevap yazma yerini, alıntıda yapamıyorum burdan cevap yazacagım herkese.. Oncelikle nisanlıyız benim okulum bitti ama nisanlım hala okuyor evlenemeyiz yani 2 sene daha var Allah kısmet ederse.. Ve su an 20 haftalık hamileyim eger varsa evlensek de anlasılcak evlilik dısı oldugu.. Her seyi soyleyebilirsiniz cok da haklısınız.. Yaptıgım cok kotu bir sey bir Musluman olarak asla ve asla yapmamam gereken bir seydi. Insanoglu iste nefsimizde hakim olamadık bir an ((( hepinizden de ozur dilerim size oyle bir olayı anlattım kotu bir olayı ama cok caresizim bilgilerinize ihtiyacım var.. Nisanlım doktora gidelim diyor ama ben goze alamıyorum ve o olmadıgından cok eminim olsa idrar testlerinde cıkardı diyor.Benim en onemli sorum su: ben suan hamileysem 20 haftalık. Idrar testi yapsam koyu 2 cizgi kesin cıkar degil mi? Yarın alıp yapsam mesela.. Birde hamile olan biri duphaston kullanarak 2-3 gun bile olsa kanama yasabilirmi?

Cnm 20 haftalik hamile olsan karnin sismeye bsslardi,bence rahat ol hamile degilsin..testlerde cook belirgin ikinci cizgilerin de olurdu..duphastondan sonra hic akintin da gelmezdi..yani direk birlesme olmadiysa imkansiz gibi bi sey hamile olman..stres hormonlarini etkilyor olabilir,adet duzensizliklerin bu yuzden olabilir..git bi dr.a adet duzensizliklerim var de ve muayene ol..tedavi ol derim..

Bence de hamile değilsin 20 haftalık bebek varsa eğer karnında karnın şişer artık yavaş yavaş tekme atmaya başlar.benim 3 ay önce adetim gelmedi çok korktum ya hamileysem diye çünkü 4 aylık bebeğim var 3 yaşında kızım var.diye düşüne düşüne kafayı yedim.10 gün gecikti.idrar tahlili yaptım negatif ama içim rahat etmedi gittim kan tahlili yaptırdım sonuç negatif içim rahat etti ertesigün sabah bir kalktım adet olmuşum.Bunu sana anlatıyorum ki ne kadar stres yaparsan o kadar adetin gelmez git bir doktora adet düzensizliği var de ve kullandığın ilacı söyle kasıklarımda ağrı da var de ultrasyona sokar sende rahat edersin

Caniniza kiyacak kadar korkuyorsaniz, neden bu islere girersiniz hic anlamam...
Hamile falan degilsin, hamile kalmak sanildigi kadar kolay da degil, hadi milyonda bir ihtimal desem, o da onlarca yapilan idar testi ile ucmus, gitmis...
O adetlerinizin o halde olmasi, doktor kontrolu olmadan kafaniza gore aldiginiz adet sokturuculer, ustelik bir kere de degil, yazik o bunyenize...
Gecikmesinin sebebi de ekstrem stresiniz, bana kalirsa...
Evlilik oncesi cinsellik ya da on asamalarini yasiyorsaniz aslan gibi arkasinda durun, yapip yapip gunah isledim diyip, hamileyim diye yakinmak hic bir mantiga sigmiyor...

cevabın ıcın cok cok tesekkur ederım oncelıkle. Zaten karnım strestenmıdır tam adet olamadıgımdanmı bılmıyorum sısıyor gıbı gelıyor. Belkıde kafaya taktıgım ıcındır. Duphaston ılacını kullanıyorum ve bıttıkten 2 gun sonra kanama baslıyor 2-3 gun suruyor. Testlerde de 2.cızgı cıkmıyor cok sukur. Ancak 1-2 gun bekletırsem cıkıyor. Dırek bırlesme olmadı. Kesınlıkle cok stres yapıyorum. Doktora gıtmem herseye bır cevap olacak ama ıste nedense korkuyorum. Sızlere sormak ıstedım konusabılcegım anlatabılcegım tek sızlersınız.. cesaret edemedıgımden gıdemıyorum doktora ıste.. 3 kez duphastonla adet oldum ama 2-3 gun surdum sızın gıbı bır turlu ıkna olamıyorum bende cok streslıyım ıste butun soyledıklerınızde cok haklısınız.. Belkı en kotu seylerı hak edıyorum.. Ama dıyorum ya nefsımıze hakım olamadık.. Ilıskı olmadı ama her ne olursa olsun yakınlastık ıste yınede korkuyorum ben. Hem Allah tan ısledıgım gunahtan oturu, hem de hamıle kalırsam ne yapacagım dıye. Bu kadar korkcagımı bılseydım ınanın yapmazdım. Dusunemedım aptallık ettık.. Her sey zamanında yerınde guzel ama cok buyuk bı yanlıs oldu.. Bır daha tovbe.. Sıze sormak ıstedım. Hem bu konularda cok bılgılısınız hemde sızden baska kımseye derdımı acamazdım.. Umarım hamıle degıldırım.. Sız bılgılerınızle hamıle degılsın dıyınce cok mutlu oluyorum acıkcası

tatlım niye günah olsunki
o senin nişanlın ve tabiki yakınlaşmalar olacak aranızda...kendini suçlayıp durma bunlar olağan normal şeyler :)
ve için rahat olsun gebelik o kadar kolay olmuyor :)

+1 point. Ağzına sağlık..

Hicbir seyin kotusunu falan haketmiyorsun...
Yanlis anladin, ben seni yakinlasma sebebiyle falan kinamadim...
O herkese gore degisir, cinsellikle ilgili konularda bilincli bireyler oldukca karsi falan da degilim...
Benim kizdigim, bu konularda bu kadar bilincsizken ve sonu bu kadar kotuyken bu islere kalkismaniz...
Kendini suclama, ciddi bir iliskinde yakinlasmissin, sadece sonunu dusunerek adim at, pisman olacagin seyleri karsinda kim olursa olsun yapma...
O ilaclari da kafana gore kullanma, bunyene kalici zararlar bile verirsin...
Doktordan korkacak yasi coktan gecmis olman lazim, lutfen korkarak bilincsiz davranma...

tatlım niye günah olsunkio senin nişanlın ve tabiki yakınlaşmalar olacak aranızda...kendini suçlayıp durma bunlar olağan normal şeyler :)ve için rahat olsun gebelik o kadar kolay olmuyor :)
ne bileyim iste ya hamileysem diye dusunuyorum butun hayatımız degiscek onumuzde cok kotu gunler olcak belkide 5-10 dk icin daha tedbirli olsaydık diyorum kendi kendime. Evet iliski olmadı ama dedigim gibi yakınlastık yani (bunu soylerken biraz utanıyorum affınıza sıgınıyorum) ya hamileysem ya hamileysem diye 6 ay gecirdim. Hala daha geciriyorum. Doktora gidemiyorum ailem ogrenirse, haberi olursa diye. Evet adet oluyorum ama miktarı az acaba ustune gorme mi diyorum. 20-30 tane idrar testi yapmıstırım gercekten abartısız. Negatif cıkıyor ancak bazılarını 1-2 gun bekletince 2.cizgi golge gibi beliriyor bu da kafamı hep karıstırıyor. Bi yandan diyorum hamile kalmak oyle kolay degil cok da zor bir sey hemde (affedersiniz ice bos.lma olsa bile olmayan zamanlar oluyor) ama iste psikolojim yerle bir. Nasıl kesinlestircem bu isi bilemiyorum ıyıkı sizler varsınız size anlatabiliyorum birtek.. cevabın icin tekrar tekrar tesekkur ederim. Cunku gercekten caresizim stresliyim sizler cevap yazdıkca cok mutlu oluyorum. Elimizden geldigince bilincli davrandık. Iliskiye girmedik ne olur ne olmaz diye. Ama nedense adetim gecikince hamilemiyim dedim iste. Ve eylul ayından bu yana da kuskularım beni yiyip bitiriyor. Doktora gitmek istiyorum ama aileminhaberi olur diye gidemiyorum. Kac aydır uyuyamıyorum. Ruh gibi dolasıyorum. Tamam adet oluyorum ama miktarı az olunca acaba ustune gormemi diyorum. 20 tane idrar testi yapmıstırım abartısız, dedigim gibi negatif cıkıyor ama 1-2 gun bekletirsem 2.cizgi golge gibi beliriyor. Doktora nasıl gitcem ne dicem bilmiyorum, hele de ultrasonda karsıma 6 aylık bir bebek cıkarsa ne yapcam onu hic bilmiyorum.. Karnımda sisiyormus gibi geliyor belkide stresten, belkide bir rahatsızlıgım var belkide bebekten.. Ama artık bu kuskuya dayanamıyorum gercekten

cahil değilsiniz kızlar tebrini alın.alamıyorsanızda yakınlaşmalarınızın derecesine dikkat edin :)
6 ayda o kadar çok şey değişiyorki eğer hamile olsaydın eminim anlardın :)
korkma bundan sonra daha dikkatlı ol.
bir şey daha var karşındaki kim olursa olsun istemediğin de sana dokunmasına izin verme...sonrası daha kötü olur :)

cok haklısınız da zaten dediginizi aynen yapıyorum gercekten yapıyoruz yani nisanlımla.. Benim birtek karnım sisiyor galiba ama tabi bebek mi bu bilemiyorum belkide psikolojik dedigim gibi onun dısında hicbir seyimyok. Bundan sonra Allah izin verirse evlenene kadar yok valla yakınlasma filan :) omrumden 50 yıl gitti cektigim sıkıntıyı anlatamam.. Bunu sadece o istemedi tabiki bende istedim ve oldu iste bir seyler bundan sonra cok daha dikkatli olcam hatta dikkat gereken seyler yapmicam bile.. Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederimm.. Yarın son bir idrar testi alcam.. 20+1 oldu bugun.. Artık bebek varsa yarın hemen 2.cizgi cıkar.. 10-12 saat sonra beliren golge gibi 2.cizgiyi dikkate almamalıyım galiba ? Bu arada cok soru soruyorum rahatsız ediyorum gibi oluyo ama cevaplarsanız cok sevinirim :)

karnın nasıl şişiyor canım?
mesela yemekten sonra bende de şişme var mideyle alakalı bir durum yani.sendeki şişme nasıl?

canım sen nerede oturuyorsun ?
bu kadar kendini yoracağına bir hastaneye git ve kan testi yaptır.adetin 4 gün gecikse dahi bebek var yok kesin net belli sonuç alırsın..kafan rahat eder.bak çok streslisin bu kadar stres yapma.
bu arada 3 çocuk annesiyim üçünde de gecikmenin 4-5.günlerinde evde yaptığım testlerle anladım.yani öyle beklemesine fln gerek yok,sonuç pozitifse hemen beliriyor ikinci çizgi.
rahat ol istediğini sor tatlım :)

canım sakin ol önce mantıklı konuşmaya çalışalımki doğruyu bulalım. sen neden ilaçla adet olmaya çalıştın her ay kendiliğinden olup olmayacağını neden beklemedin bu kafama takıldı bunu sormak istiyorum. birde vücudunda herhangi bi değişiklik oldumu göğüste karında belirgin bi büyüme gibi? en önemliisi 18 yaşından büyük değilmisin bu şüpheyle sonuna kadar kendine acı çektiremezsin lütfen doktora git durumunu anlatırsan mutlaka yardımcı olacaktır daha öncede karşılaşmıştır doktor muhakkak böyle şeylerle olan olmuş çaresine bakmak lazım intihar gibi kelimeler kullanma lütfen

Son düzenleme:
Canım daha öncede belirttigim gibi kendini bu kadar yoracagına kasık agrım var deyip dr.gidersin dr alt batın ultrason ister.Sonuc cıkar.Bebek olsa 6 aylık koca bir karın olurdu sende.21 tane gebelik testinde muhakkak cıkardı.Hemen 1 dk içerisinde cıkardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…