Gebeliğe Hazırlık Bana yardim edin acilllll

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Berrinim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2020
269
78
28
Arkadaşlar merhaba 4 aydir cocuk deniyoruz ama olmuyor 3 ay once acik pembe renginde kananam oldu doktora gittim sorun yok idrar yolu enfeksiyonu dedi okey alttan muane felan etti ona da okey sonra ben soğan kuru felan denedim iliski yaşadim 13 gun felan ictim sabah aksam o ayda olmadi her gebelik testi yaptigimda agladim ve karnimi seviyodum bebegim diye dusunun okadar kafayı yedim sonra ovulasyon testine basladim 3 gun yaptim hep bi cizgi silik kafam basmiyor 2 3 gunde bir iliski yasiyoruz.ama tutmuyor sut maydonoz buharina oturdum oda olmadi yani allahima dua ediyorum bi bebek sahibi oluyum diye her gece yataga yattigimda neyse yani bana akil fikir verin zamana birak olur diyolar dene diyolar baska biseyi yok mu bunun bacılarım yani okumaktan şoyle boyle denmesinden daraldim . Bide sunu dene ben boyle gebe kaldim diyen yokmu bugun cok belim agriyor adetime 13 gun var hafif gogus sisligim olustu allah rizasi icin ya bana bisey diyin

Kız bir sakin ol 4 ay gercekten kısa bir süre bu kadar kafana takıp takıntılı hale gelirsen inan gebeliğin zorlaşır.Sen gerekeni yap 2 günde bir ilişkiye gir bekle kafanı dağıtıcak şeylerle meşgul ol.Belki de doğru zamanı bekliyordur bebişin Rabbinin senin hakkında ne düşündüğünü bilemezsin,2 3 ay sonrada olmazsa muayene olursun bir sorun var mı diye

Doktor hanim yumurtaliklarin calisiyor dedi alttan muayneyle anlasilir mi bu

Canım ben 16 aylık evliyim korunmadım hiç
Bende aynıyım sabırlı olmak gerekiyor rabbim gününü zamanını biliyor darlanma hiç

4 ayda bu hale gelinir mi canim ya yillarca ugrasiyor insanlar ki bende ugrastim biliyorum sana en son lazim olan sey panik. Eger yasin 30 yada 35 alti ise (emin degilim) 1 senelik denemeden snra cocuk olmuyor diye kabul ediyorlar.
Senin yapabilecegin adetin 2.veya 3.gunu kadin doguma gidip hormonlarina baktirmak ozellikle amh hormonu cok onemli yumurta rezervini gosteriyor bu belki biliyosundur. Eger bunda bir aorun varsa aylarca bosuna beklemeden gerekli tedaviye baslarsin. Eş zamanli olarak esinde urolojiye gidip muayenelerini yaptirsin sperm tahliline bakilsin belki onun degerlerinde sorun vardir. Oyle sogan suyuyla sut buhariyla olmaz. İlk olarak bu soylediklerime baktirin ki tibbi anlamda ciddi bir sorun var mi yok mu anlasilsin. Ha bide 4 aydir deniyoruz derseniz cok ilgilenmeyebilirler siz 2 ile carpin sureyi 7-8 aydir deniyoruz diyin tabi yasta onemli 35 uzeri isen deneme suresini daha az tutuyolar

25 yasindayim daha alttan muane ettiginde yumurtlaliklarin calısıyor dedi

25 yasindayim daha alttan muane ettiginde yumurtlaliklarin calısıyor dedi
Amh hormonu onemli yumurtalik rezervine bakilmali. Muayene ile buna tek basina karar veremez az once yazdiklarimi takip et sirayla. Bide eger beklemeyi dusunmuyosan infertilite (kisirlik) ve tuo bebekte uzman bir hekimle devam et yoluna. Yillardir asilama tup bebek sureclerindeyim bu islerde siralama bu sekilde canim. Ha soyle biseyde var 4 ay erken bi sure ben sabirsiz oldugunu gordugum icin anlattim hoş bu tahlilleri erkenden yaptirsan kaybedecegin bisey yok aksine sorun varsa erkenden cikar ortaya.
Belkide bir kac ay daha denesen kendiliginden olacak. 1 senedir deniyoruz olmuyor demeden pek cocuk olmuyor seklinde degerlendirmiyolar biraz daha deneyin diyolar

Canım merhaba öncelikle rabbim tez vakitte nasip eder inşallah 4 ay kısa bir zaman dilimi bende senin gibiydim evliliğimizin 5. Ayından beri istiyorduk 1.5 sene olmadı malesef hep deniyip olmayınca hüsrana ugruyordum hemen olucak sanıyordum doktora muayaneye gittim herşey normal dedi denemeye devam ettik esim bide ben gideyim diyince sorunların ardı arkası kesilmedi ve sonunda tüp bebek ile gebe kaldım. Demem o ki zaman kaybetmeden eşinle birlikte bir muayane olun hormon testi falan yaptırın eşiniz sperm testi falan versin kafanız rahat eder en azından

Merhaba kızlar bende pcosum Buda Dünkü ovulasyon testim sizce yumurtlama mı kafam çok karıştı

Eklentiler

• EB83420D-059C-4DF0-8A2A-0E57AE811552.png
    276,2 KB · Görüntüleme: 22
Bacım önce bir sakin ol. Bir kaç ay ovulasyon testiyle dene, olmazsa rahim filmi çekin. Hormon testlerin yapıldımı. Tiroid, prolaktin falan gebeliği zorlaştırır. Eşinde de problem olabilir o da sprem testi yapsın. Ama stres olduğu sürece tutmaz onu söylim önce akışına bırak

Merak ettim canim gittin mi hic doktora bende hic korunmamistim ve ilk 1.5 sene gitmemistim neredeyse
Gitmez olur muyum canım 3 aylık evliydim doktora gitmeye başladım bir sıkıntım var mı diye . Eşimde bende gittik hsg bile çekildim geçen ay ekimin 13.de
Eşimdede bende problem yok ama bende adet düzensizliği var sadece
Sat 6 Ekim
Ve daha adet de olmadım

Adet duzensizligide basli basina bir sorun zaten umarim en kisa zamanda cozersiniz saglikla kavusursunuz

Ilk once sakin ol. Çunki 4 ay çok kisa bir süre. Kendinize zaman taniyin. Etrafdan çocuk çocuk diyerek başinizi şisirenler yoksa hiiiç kafaya takma. Benim duyunumden sonraki gün kv bana dediki iki seneye hem kiz erkek çocuk dogur sakin dusunmuyoruz deme. sonraysa her ay psikolojik baski. Sonra çok pisman oldu laflari için ozur diledi. Helallik istedi. Ama artik bende sinir adinda birsey kalmamisdi. Adet duzenimjn bozulmasi, gece gunduz hunharca ağlamak kaldi yanima. Şimdi hiiiiç ugrasmiycam kimsenin sozune gore. Eşimle keyfimize bakiyoruz. 6 ay bekle sonra doktora git. Tahlil yaptir ama mutlaka eşin de spermiyogram yaptirsin. Sorun ondaysa boşuna ilaç yutma. Tedaviyle 1 sene geçsin. Yine olmadiysa rahim filmu yaptir. Rahim filmini daha erken de yapa bilirsin ama yinede zamana birak. Aşama aşama ilerle. Gerçekten dusunme. Evliliyin, cinsel hayatin çok bozulur inan.

Cok tesekkur ederim banada cok baskı var uzucu bi durum ama anne olmak istiyorum herkez gibi hic bisey tutturamiyorum doktora gittim alttan muane etti yumurtaliklarin iyi calisiyor dddi evlenmeden once adet duzensizligim vardı sonra gecti duzene girdi gecen gittim gene alttan muane etti idrar yolun enfeksiyon demisti bu arada evlenmeddn once kacamak yapmistik o yuzddn

Canım stres gebelik sağlayan hormonları etkiliyor hangi doktoru dinlediysem kafaya çok takanlarda hamileliğin zorlaştığını söylediler.. Bu formda daha iyi anladım o kadar uğraşıp uğraşıp hiç umursamadığı ay hamile kalanları.. Pco tüp tıkanıklığı sperm sorunları vs bulunan kişiler de takmadıkları zamanlarda hamile kalıyor.. Bence 4 ayda bu kadar üzüntü fazla engelleyeci.. Kesinlikle moralini düzeltip başka şeylere odaklanmalısın.

Bu platformda hamilelik yaşamayan çoğumuzun problemi kafaya takmak. Bunu aşabilirsek hamile kalacağımıza inanıyorum. 5 yıldır evliyim son 2 yıldır korunmuyoruz. Yaşım senden çok büyük bebeğim yok ama senin ruh haline yeni yeni giriyorum ve girmemek için çabalıyorum. Bence sorun ne diye düşünme 1 yılın dolasıya, sorun stresin ve üzüntün çünkü. Bunu çöz.

Merhaba kızlar bende pcosum Buda Dünkü ovulasyon testim sizce yumurtlama mı kafam çok karıştı
Canım bende eşit koyuluk veya daha koyu oluyor pik zamanında. Bir gün sonra böyle çıkıyor. Bence bugünü kesin değerlendir ya pik ya 4-5 saat sonra pik olacak.

Ah canim çok iyi anliyorum. Tutturamiyorum falan deme. Ne kadar çok kafaya takarsan o kadar geç olur anne olman. Bu sozleri çok soylediler biliyorum ama etrafimda hemen hemen fazlaca çocugu kafasina takanlar kafadan attiklari ay hame kaldilar. Ablam 3 sene sonra, arkadasim 2 sene sonra. Kucuk ablamsa sadece tek iliskiyle hem de adete 5 gun kala. Allah bu ay hamile kalmamizi istiyorsa o zaman tek iliski bile yeterli yok eğer istemiyorsa, daha zamani gelmediyse herşeyimiz tikir tikir çalişsa da boş. O yuzden kendini yetersiz gibi gorme. Çocugumuzun şimdi dogmasiyla 2 sene sonra dogmasi ayni mi? Evet bizim için erken dogmasi iyi gibi gorunuyor oeki ya çocugumuzun geleceği için? Belki Allah 2 sene sonra dogmasini hayirli kildi, belki o zaman arkadaa ortamindan tut diger hayat dilimleri onun için daha hayirli olacak? Annemin 5 sene olmamiş cocugu. Sonraysa 3umuz de dogmuşuz. Ard arda. Annem diyorki asla şimdi çocugum olsun demedim. Hep dua ettim Allahim hayirli zamanlarda çocuklarim olsun. Onlar icin ne iyiyse o olsun. Ben her lafa her soze katlanirim. Şu an uçumuz de çok şukur guzel evlilikler yaptik kardeslerimin cocuklari var. Ben de vakti zamaninj bekliyorum eslerimiz bizi çok seviyor. Asla baska biriyle olamazdim her halde tam kafa dengim. Iyi ki o sene dogmusum diyorum. Sen de heo dua et cocugum için ne iyiyse o olsum diye. Allah açilan elleri geri çevirmez. Sabretmemiz lazim sadece

Canım hayıt kullan bence ben oğluma Allah nasip etti hayıtı da vesile etti şükür kullandım kaldım eşine de keçiboynuzu kürü yap soğan kürünğ de yap doktor herşey yolumda dediyse bunarı dene derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…