Aile Planlaması Bana spiral takamıyolar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sweetler

sen=ben demek
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
306
0
arkadaşlar doğum kontrolün en etkilisi olan spirali maalesef bana uygulayamıyolar
cok üzgünüm çünkü ikinci bebişten sonra taktırır rahat ederim diye umuyordum fakat hem özel hastane hemde sağlık ocağı aynı şeyi söyledi rahim ağzı cok kücük bu yüzden uygulayamadılar iki doğumda sezaryen olduğu içinmiş

acaba içinizde bu durumu yaşamış ve başka bi yöntem bulanınız varmı

yöntemden kastım spirali takma şeklii

fikir vve düşüncelerinizi bekliyorum teşekkürler

canım rahim agzı darsa taktırma çünkü iş taktırmakla bitmiyor belli periyotlarla kontrol edilmesi gerekiyor çok zorlanırsın tercih senin tabi

merhaba sweetler bende aynı sorunla uğraşıyordum yaklaşık 2 aydır .Ama neyseki en sonunda narkozla spiral takıldı sanada tavsiye ederim .Hem sonra çıkarken bir sorun yaşamazsın dedi doktorum.

merhaba sweetler bende aynı sorunla uğraşıyordum yaklaşık 2 aydır .Ama neyseki en sonunda narkozla spiral takıldı sanada tavsiye ederim .Hem sonra çıkarken bir sorun yaşamazsın dedi doktorum.

peki arkadaşım özel hastanedemi takdırdın ?kaca mal oldu ?ssk karşılıyomu ?hastanade kaldınmı? kac yıllık takıldı?
sorularıma cevap yazarsan sevinirim

Merhaba sweetler. Evet özel hastanede taktırdım. Narkoz+ spiral 250 YTL ye mal oldu. Hayır, ssk spirali karşılamıyor. Bende yararlanamadım. Taktırdıktan 2 saat kadar sonra çıktım. 5 yıllık takıldı ama doktorum 7 yılda kullanabileceğimi söyledi. En iyisiymiş. Ama kolay oldu. Daha önce iki kez denendi ama, spazm olduğu için rahim ağzı açılmadı. Sonra doktorum narkozla taktı. Sende taktırırsın inş. İyigünler...

X