Saç Bakım Ürünleri Bana sadece Sa ok hzl uzatan tek ey syleyin

cam b turplu suda, rendeleyıp cıkan suyunu sursek kaynatmadan ? aynı etkı olur mu

Ben heryerde kaynatilacagini okudum ve denedim isede yariyor....kaynatilmadan etkisini göstermez herhalde....

yılang yağı al.aktarlarda bulursun
ayrıca kokusuda çok güzel,ben oda parfümü yapmıştım.kaydirigubbakcemile2

tamam hemen alıyorum ya soyle ayda 10 cm uzatan bısey yokmuuuuuuuuu

ya herkes turp suyu diyor ama tarif yok bilen biri yazarsa bende denemek istiyorum yaaaa

10 gr. entele otunu - aktardan bulabilirsiniz, 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsunuz, su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 önce evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsunuz..Saçlar çok çabuk uzuyor..

bu da diğer formul:

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyor), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)

Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım neler olacak.
Kaynak: Bydigi Forum http://www.bydigi.net/guzellik-bakim-ve-diyet/252565-saclari-uzatan-formul.html#post1885113
(mesela) 1 cm. uzuyorsa 5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır

alıntıdır

canım turpu yaklaşık rendele ve 30 dak ateşte pişir elde ettiğin suyuna yumurta sarısı kat hazırladığın karışımı bulamaç gibi karıştır ve saçlarına yedirerek sür diplerine 20 dak sonrada durula eğer saçların çok sertse karışıma balda katabilirsin yumuşaklık verir...

ben turplu su ve sarimsakli sampuan diyorum uzamaya baya etkisi oluyo

arkadaşlarr yaa turplu suuu yapıyorum ama bi etkisini göremidim 15 gün falan olmuştuurrr böyle gerçektem bu konu hakkında bilgili biri yok muu?? boşuna yapmayayımm işe yaramıcaksaa ??* :2:

1 tutam sinamekiyi 1 çay bardağı suda kaynatıyoruz. Kaynamaya başladıktan 3 dakika sonra soğumaya bırakıp süzüyoruz. İçine 1 adet bemix ampül koyuyoruz. Diplerden uçlara doğru tüm saça yediriyoruz. 2 saat bekletiyoruz...
bu kürü kullanıp saçını uzatanlar vardı baya. hatta resimlerini falan koymuşlardı. gerçekten çok uzatıyor memnun olan sayısı fazla bu kür sayesinde burada araştırabilirsin resimlere bakabilirsin

Saca sürülen uygulanan ürünlerin hepsinin mutlaka yararı vardır ama içten beslemek en etkili yol bunun icinde biotin( h vitamini yada b7) olan gıdalardan mutlaka tüketmeniz gerekiyor.

Biotin Nedir
Biotin Nedir? H vitamini ya da B7 vitamini olarak da bilinen biotin B grubu vitaminlerden biridir.
Biotin vitamini saç sağlığı ve tırnaklar için yararlı olması nedeniyle günümüzde birçok kozmetik güzellik ürünlerinin içinde yer almaktadır.
Biotin Faydaları
Diğer B vitaminleri gibi karbonhidrat proteni ve yağların enerjiye dönüşümünde görev alır.
Birçok enzimin yapısına girerek besinlerin vücuda faydalı olmasını sağlar.
Hücre gelişimi için biotin gereklidir.
Lenfosit üretimde rol oynar.
Kan şekerini düşürücü etkisi biotinin faydaları arasındadır.
Biotin saç sağlığı için önemli bir vitamindir. Saç dökülmesini önleyici ve saçların beyazlaşmasını yavaşlatıcı özelliktedir.
Tırnakların dayanıklılığını artırır.
Biotin besinlerde bulunmakla birlikte bağırsaktaki bakteriler tarafından da üretildiği için eksikliğine pek rastlanmaz.
Biotinin eksiklik belirtileri genel olarak şöyle belirtilebilir;
Saç dökülmesi. Biotin eksikliği saçın aşırı yağlanmasına ve kepeğe yol açar.
Dermatit
İştahsızlık
Bulantı
Anemi
Yorgunluk
Depresyon
Yumurta akında yeralan avidin adındaki madde biotinin etkisizleşmesine neden olur. Ancak bu durum yumurtanın uzun bir süre çiğ olarak yenilmesinde halinde sözkonusudur. Pişirildiğinde böyle bir etkisi bulunmamaktadır.
Biotin Hangi Besinlerde Bulunur?
Süt, yumurta, balık, bira mayası, patates, soya, ceviz, fındık biotin içeren yiyecekler arasındadır.
Günlük Biotin Kullanımı
Biotin kullanımı için genel olarak önerilen miktar 150 – 300 mcg dir. Bazı tedaviye yönelik durumlarda daha fazla alınmaktadır. Örneğin saç ve tırnaklar için günlük tedavi dozu 3000 mcg (3 mg) ye kadar alınmaktadır.
Biyotin diğer B vitaminleri ile birlikte alınınabildiği gibi tek başına da kullanılabilir. Diğer B vitaminlerinin fonskiyonunu artırır.
Biotin Yan Etkileri Var mıdır? Toksik etkisi olmadığından fazla oranda alımlarında bile güvenilir olduğu kabul edilmektedir.

İnternette bakarsanız daha kapsamlı açıklamalar bulabilirsiniz.en sağlıklı yöntem:)

kızlar suanda kafamda turplu suyla beklemedeymmmm sonucu cokk merak ediyorum ama yumurtanın sarısı koyuluyomus ben kırdm içine direk bsy olurmu etkide azalma flnnnn??*?

bildiğim kadarıyla yumurtanın beyazı saçtan zor arınıyor ve saçı kurutuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…