Bana da dua eder misiniz, lütfen

yarenturk

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2019
193
140
33
Merhaba arkadaşlar. Burada birbirinize dua ediyorsunuz sanırım, bana da dua eder misiniz?

Bilen bilen birkaç defa yazmışımdır formda. Hayatım zor ve karışık. Birkaç yıl önce işten çıkarıldım halen iş bulamıyorum, devlet ataması yok denecek kadar az, ilk kez bu yıl sınava hazırlanıyorum, evlenemedim de. Mecbur ailemle yaşıyorum. Ailemin ettiği laflar çok ağırıma gidiyor artık. Özellikle babam, bize bir faydan yok, ne işe yarıyorsun demeleri. okuttuk seni bir işe yaramadın demeleri. Okurken kredi ve bursla okudum, değil yük olmak aldığım burstan para verdim eve. Annem desen evlenemedim lafları. Çevreden konuşulanlar. Millet karşısındakinin ne hissettiğini düşünmüyor artık. Çalışmıyorum, ama yük olmamaya çalışıyorum, nereden para bulup destek olacağım bilmiyorum ki...

Benim dualarım karşılığını bulmuyor. Yıllarca iş için, düzgün bir evlilik için, düzenli bir yaşam için dua edip durum. Çalıştım, çabaladım da. Çevremde kapalı arkadaşım çoktu, hep birlikte dua ederdik. Şimdi otuz yaşındayım, değişen bir şey yok. Aksine işten çıkarıldım, maddi durum ortada. Sürekli iyi maaşlarla çalışan insanlarla karşılaştırıyorlar. Yine yazmışımdır buraya. Ama olmuyor. Kendi dualarımın kabul olmuyor. bunca yıl olsa ya da başka şekilde kabul olsa hayatım bu kadar zor olmazdı.

Zor günlerin çabuk geçmesi için küçük de olsa içinizden gelerek bir dua edin bana. Allah hepinizden razı olsun.

İstiyorsanız ben de size ederim, aşağıya yazın.

Son düzenleme:
Seni çok iyi anlıyorum çoğumuz böyleyiz diye düşünüyorum ben de aynı şekilde evdeyim kpss çalışıyorum ailemden para almak artık zoruma gidiyor o yüzden dolap gardrops gibi uygulamaları yükledim giymediğim kullanmadığım elbise takı çanta vs satmaya başladım hem boş yere duran gereksiz parçaları satıyorum hem de elime az da olsa günü geçiricek para geçiyor neyse ki benim ailem laf söz etmiyor ama yinede en basitinden kahve içmeye çıkarken onlardan para istemek zoruma gidiyor kendimi idare ediyorum işte. Dua konusuna gelince tabiki en makbul olan başka birisi için karşılıksız dua etmek rabbim seni feraha kavuştursun İnşallah hayırlısıyla sınavdan yüksek puan alıp işe girip kendini iyi hissedicek konuma gelirsin Allah gönlüne göre versin . Dualarında ısrarcı ol, rabbim eminim en iyisini sana vereceği için dualarını geciktiriyor olabilir sakın niyetini bozma duam kabul olmuyor deme.

Merhaba,
InsAllah hayatiniz en kisa zamanda yoluna girer, her sey gonlunuzce olur. Sizin icin dua okudum, Rabbim kabul etsin
💐💐💐💐💐

İnanin benzer zorluklar herkesde var. Her sey icin rabbim hayirlisini versin. Babanizin beklentisi maddi mi anlamadim. Ama faydaniz olsa ne olacak. Evlenince kendi eviniz olacak

Dedem şuan yoğun bakımda yatıyor durumu kritik, doktor herşeye hazırlıklı olun dedi.Bende dua ediyorum ama nolur sizde dua edin.Dedem için dualarınızı esirgemeyin. Yoğun bakımdan biraz önce çıkması sağlığına kavuşması için dua edelim dostlarım adı Yüksel dedemin..Rabbim bir an önce ayağa kaldırsın sevenlerinin yüzünü güldürsün rahmetiyle sarıp sarmalasın inşallah amin 🙏

Merhaba arkadaşlar. Burada birbirinize dua ediyorsunuz sanırım, bana da dua eder misiniz?

Bilen bilen birkaç defa yazmışımdır formda. Hayatım zor ve karışık. Birkaç yıl önce işten çıkarıldım halen iş bulamıyorum, devlet ataması yok denecek kadar az, ilk kez bu yıl sınava hazırlanıyorum, evlenemedim de. Mecbur ailemle yaşıyorum. Ailemin ettiği laflar çok ağırıma gidiyor artık. Özellikle babam, bize bir faydan yok, ne işe yarıyorsun demeleri. okuttuk seni bir işe yaramadın demeleri. Okurken kredi ve bursla okudum, değil yük olmak aldığım burstan para verdim eve. Annem desen evlenemedim lafları. Çevreden konuşulanlar. Millet karşısındakinin ne hissettiğini düşünmüyor artık. Çalışmıyorum, ama yük olmamaya çalışıyorum, nereden para bulup destek olacağım bilmiyorum ki...

Benim dualarım karşılığını bulmuyor. Yıllarca iş için, düzgün bir evlilik için, düzenli bir yaşam için dua edip durum. Çalıştım, çabaladım da. Çevremde kapalı arkadaşım çoktu, hep birlikte dua ederdik. Şimdi otuz yaşındayım, değişen bir şey yok. Aksine işten çıkarıldım, maddi durum ortada. Sürekli iyi maaşlarla çalışan insanlarla karşılaştırıyorlar. Yine yazmışımdır buraya. Ama olmuyor. Kendi dualarımın kabul olmuyor. bunca yıl olsa ya da başka şekilde kabul olsa hayatım bu kadar zor olmazdı.

Zor günlerin çabuk geçmesi için küçük de olsa içinizden gelerek bir dua edin bana. Allah hepinizden razı olsun.

İstiyorsanız ben de size ederim, aşağıya yazın.
Herkesin hayatında geçirdiği zor zamanları oluyor sınanıyoruz sabretmek ve isyan etmemek gerek, bu zamanlarda geçer elbet 😔 inşallah hayal bile edemeyeceğiniz şekilde mükafatlandırılırsınız. 🙏🏻

Rabbim en kısa zamanda skntilarini gidersin tez zamanda feraha kavusursun inşallah ...

Allah'tan umudunuzu kesmeyin isteklerinizi geciktiriyorsa Rabbim en güzelini vericektir bol inşirah süresi ve ya Fettah bütün kapalı kapıları açar Allah'ın izniyle dua edicem size sizde edin kendinize

X