Balayinda Eşinizin Ailesi İle Yolculuk Yapılır Mi

Yalnız bu bizim.gideceğimiz yer değil nişanlımın ailesinin bize gidelim bizide bırakın dedikleri mesafe zaten bende bunun için garip buldum her zaman ucak ile giderlerdi şimdi böyle bişey istemeleri saçma geldi

Yok anladım ben sizi.
Peki nişanlınız buradaki problemi görmüyor mu? Yani bence kv ve kp düşüncesizlik yapar ister tamam da, nişanlınızın olmaz öyle şey mi olur demesi lazım.
Buradaki bir çok kişi sizin kendi yolunuz üzerinde onları bırakacağınızı varsayarak ne var ki bırakın yazdılar.
Yoksa kimse o kadar yol uzatmayı normal karşılamaz.

Yani demişsiniz, gençler diye, yaşlı olsunlar fark etmez.
Ya da arabaları var demişsiniz, arabaları olmasın fark etmez.
9 saatlik yol birilerinin gönlünü yapmak için 21 saate çıkarılmaz. İster balayı olsun, ister normal gezme tozma.

Benim kayinvalide adayimin bir huyu vardır sürekli ağlar nedense hiç çözemedim nişanlım kendisine ters gelen bişeyi söylediğinde hep ağlıyor o da doğal olarak kırmak istemiyor ya da ben kimim ki beni neden önemseyesin gibi garip cümleler kuruyor biz nişanlım ile anlaştık onlar ucak ile gitsinler ya da o daha sonra bırakacak illa da araba ile istiyorlarsa ama eminim. Yine ağlayacak ve nişanlım kendini suçlu hissedecek

bazen kv ve kp biz gibi duygusal düşyünemiolar.. onların işin başkaca duygusul(para) kısmından bakıolar

Belki de dediğiniz gibi ama bizi tatile büyük Teyzem yolluyor düğün hediyesi olarak ve de şimdiye kadar hiç bir masraf yaptırmadık karşı tarafa tüm masraf kendi ailem ben ve nişanlım tarafından yapıldı

İşte bunu demeyeydiniz iyiydi
Sinir olduğum şudur ki, alıngan insanlar aman alınmasınlar diye her zaman sağduyulu insanların hakkı yeniyor.

Kendi yaşamımda çevremde bu tarz insanlar var ve onlara karşı strateji geliştiriyorum.
Gaza getirmek gibi olmasın da size de tavsiye ederim.

vallahi uzaktan davulun sesi hoş geliyor aman nolcak diyenler yaşamamış bu durumu. kocan hep senin kaçmayacak ya diyenler de bir alem? düğün gecesi sabahı hiç mi özel değil yahu??? ilk sevişmenizle şuanki aynı mı ? hepsi bambaşka heyecan bambaşka duygu. balayında yolda duracaklar belki aniden buldukları ilk otele girip sevişmek isteyecekler olamaz mı çok mu absürd? 40 yaşında 15 yıllık evli iken mi yaşayacaklar bu heyecanı? herşeyin zamanı var.
senin ailen istese yok mu derdin diyenlere de evet gayet açık yok derdim. balayı bu, 10 senelik evliyiz de tatile çıkmıyoruz bi zahmet planlarını ayrı yapsınlar. teklif dahi etmezler zaten böyle bir saçmalığı.
G goldgreen tekrar ediyorum ben yaşadm ayrı arabalarla gittiğimiz halde burnumdan geldi. daha 3 günlük evli iken patavatsız saçma sapan insanların ısrarları bizim onları kırmama çabamız yüzünden birbirimize girdik. antalya sokaklarında hüngür hüngür ağladım ben. yazlığa gidince yoruldunuz kalın hele diyecekler, yoruldunuz hele bir kahvaltı yapın hele bi dinlenin hele bi akşam yemeğini yiyin hele bu gece kalın vs vs..... b.k var sanki yapışıyolar balayında millete bizim de kalma niyetimiz yoktu ama ısrar kıyamet zorla kaldırmaya çalıştılar antalyadaki denize 10 km uzak evlerinde! 1 geceden sonra artık patlamaya geldim de kaçtık.
sen iyi niyetlisin ama balayında kuyruk olmaya çalışan insan gerizekalı değilse iyi niyetli olamaz!

konuyu tam okumamışsınız galiba.. yolun onlara çok ters olduğunu ve 21 saatlik uzaklıkta olduğunu söylemiş..

Tabi alıngan insan olabilir ama nişanlım benimle buluşmaya çıktığında dahi kos koş evde biz kimiz ki diye ağlamak ne bileyim ben bi garip geliyor sonuçta kendi de yaşadı aşık oldu gezdi eğlendi belki biraz anlayış bekliyorum

Duygularım tercüman olmuş gibi geldiniz

Özellikle yolda aniden durup heyecan ile sevişme yeri pek bi hoşuma gitti
Biz çılgın bi çiftiz her an hersey olabilir

Senin bu kayınvalideden çekeceğim var anacım.
Kadın ağlaya ağlaya yolculuğunuza dahil olmuş.

neredeymiş bu 21 saat uzaklıktaki yazlık?ben görmeyeli yazlık anlayışımı değişti nedir?benim bildiğim yazlık dediğin,esas eve çok ta uzakta olmayan ,sık sık gidip gelinecek biryerdir.bu olsa olsa senede bir kez gidilecek bir tatil yeri olur.

herneyse konumuz bu değil,eğer ki yazdıklarınız doğruysa,kv.ve kp.de sıkıntı var.ben şahsen çocuğumun rahatı için o kadar,yol yapmasını istemem.21 saat ciddi bir rakam,hiç uyumadan gidilmez.korkarım ben kaza falan yaparlar diye.

benim oğlum da 20 gün sonra evleniyor.ben arabayla balayına gitmelerini istemedim mesela,uçak bileti aldım.karşı taraftan bakıldığında,arabasına kıyamamış gibi düşünülebilinir ama asıl olan benim çocuğumun, kazasız belasız gidip gelmesi.düğün yorgunluğuyla o kadar yolu gitmesini istemedim.kv.de eğer oğlunu düşünüyorsa 21 saatlik yola götürmez.

Kaynanan senle bal gibi s.dik yarışına girmiş. Herşeye ağlamak nedir ya koskoca kadın! eşin inşallah anasının küçük oğluşu olarak zeka seviyesini 3 yaş da bırakmamıştır ve anasının bu saçma sapan hareketlerini anlar ezdirmez seni.

Benim eşim işte o iğrenç yolculuğun ve gecenin ardından tatil köyüne geçtiğimizde "haklıymışsın hem fiyat olarak çok makulmuş hem de keyfi herşeye değermiş, ben bu kadar konforlu olacağını tahmin etmemiştim, senin hayalinin bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştim, daha önce hiç gelmediğim için böyle yerlere düşünemedim hiç " diyerek özür diledi. Öpüşüp barışık 9 ay sonra da balayı hayalimin başlangıcı olan kapadokya turunu yaptık. Balayını, o çekingen bakışların olduğu güzel günlerin başlangıcını birileri kırılmasın diye mahvettiğimiz için çok pişmanım ama kısmen telafisi oldu diyebilirim.
Çok mutlu eğlenceli bir balayı geçirmeniz dileği ile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…