Balayı için yurt dışı fikirleri olan var mı

esmaa_m

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2015
629
299
32
Kızlar merhabaa
Bir ay sonra evleniyorum
Yurtiçinde biyer düşünüyodum balayı için,ama Nişanlım yurt dışına gidelim dedi.
Maldivler dışında önerebileceğiniz nereler var

Konu ilgili alt başlığa taşınmıştır.

Balayından beklentiniz nedir bilmiyorum. Gezdiğim birkaç ülke var izlenimlerimi aktarabilirim.Kendi balayımı italya'da geçirdim, biraz yorucuydu ama çok keyifliydi. Orta çağ mimarisi insanı kendine hayran bırakıyor, sokaklar masallardan fırlamış gibi.Ama insanlar turistlerden bıkmış gibi gittiğiniz restoranlarda garsonlar atar yapabiliyor.
İspanya balayı için sanki daha uygun, gittiğimde anladım.Hem denize girebiliyorsunuz ,çok güzel plajları var, deniz sonrası çıkıp şehri keşfedebilirsiniz. deniz ve kültür tatilini birarada çıkarabilirsiniz.Mimarisi italyayı andırsada insanları italyanlara göre çok daha sıcak kanlı, kesinlikle turistlere karşı küstah ve asık suratlı değiller.
Yunanistan'da aynı şekilde ispanya gibi hem deniz hem şehir gezebilirsiniz.Ben Yunan şehirlerini istanbul,İzmir mimarisine yakın buldum, istiklal caddesinde veya alaçatıda yürüyorsun hissi var sokaklarda.Biraz farklı şeyler görmek isterseniz Yunanistan kesinlikle ilk tercihiniz olmamalı.
Daha egzotik bir tatil olsun diyorsanız Fas'a gidebilirsiniz.Ben arap ülkesi olduğu için biraz önyargıyla gitmiştim ama çok sevdim.Avrupada yemek biraz sorun aman domuz varmıdır diye kıvranabilirsiniz ama fasta gönül rahatlığıyla yiyip içebilirsiniz.Aynı şekilde burda da okyanusta yüzebilirsin.Ben sadece Casablancayı gezdim, sonradan öğrendimki Marakesh şehri çok daha güzelmiş.
Ben gitmedim ama çok yakın arkadaşlarım orta avrupa tatilinden çok memnun kaldılar, makedonya, karadağ ve sırbistana gittiler.Resimlerden ve anlatılanlardan çok etkilendim ilk fırsatta gideceğim :)
Umarım fikir olmuştur.Mutluluklar.

bende balayı için yurtdışı istiyorum ama tur şeklinde değilde uçak bletlerimiz ve herşey dahil organizasyonu şirket yapsın kalacağımız yer deniz kenarında otel olsun istiyorum.. şuan için maldivler istiyoruz ama hala kararımız net değil.. sizin önerileriniz neler

Balayından beklentiniz nedir bilmiyorum. Gezdiğim birkaç ülke var izlenimlerimi aktarabilirim.Kendi balayımı italya'da geçirdim, biraz yorucuydu ama çok keyifliydi. Orta çağ mimarisi insanı kendine hayran bırakıyor, sokaklar masallardan fırlamış gibi.Ama insanlar turistlerden bıkmış gibi gittiğiniz restoranlarda garsonlar atar yapabiliyor.
İspanya balayı için sanki daha uygun, gittiğimde anladım.Hem denize girebiliyorsunuz ,çok güzel plajları var, deniz sonrası çıkıp şehri keşfedebilirsiniz. deniz ve kültür tatilini birarada çıkarabilirsiniz.Mimarisi italyayı andırsada insanları italyanlara göre çok daha sıcak kanlı, kesinlikle turistlere karşı küstah ve asık suratlı değiller.
Yunanistan'da aynı şekilde ispanya gibi hem deniz hem şehir gezebilirsiniz.Ben Yunan şehirlerini istanbul,İzmir mimarisine yakın buldum, istiklal caddesinde veya alaçatıda yürüyorsun hissi var sokaklarda.Biraz farklı şeyler görmek isterseniz Yunanistan kesinlikle ilk tercihiniz olmamalı.
Daha egzotik bir tatil olsun diyorsanız Fas'a gidebilirsiniz.Ben arap ülkesi olduğu için biraz önyargıyla gitmiştim ama çok sevdim.Avrupada yemek biraz sorun aman domuz varmıdır diye kıvranabilirsiniz ama fasta gönül rahatlığıyla yiyip içebilirsiniz.Aynı şekilde burda da okyanusta yüzebilirsin.Ben sadece Casablancayı gezdim, sonradan öğrendimki Marakesh şehri çok daha güzelmiş.
Ben gitmedim ama çok yakın arkadaşlarım orta avrupa tatilinden çok memnun kaldılar, makedonya, karadağ ve sırbistana gittiler.Resimlerden ve anlatılanlardan çok etkilendim ilk fırsatta gideceğim :)
Umarım fikir olmuştur.Mutluluklar.
Ya çok teşekkür ederimmm
Yurt dışına ilk defa çıkıcam,çok iyi geldi yazdıklarınz.
Hala karar veremedim. Mevsim olarak bu mevsimde sizce Ispanya nasıldırr

Ya çok teşekkür ederimmm
Yurt dışına ilk defa çıkıcam,çok iyi geldi yazdıklarınz.
Hala karar veremedim. Mevsim olarak bu mevsimde sizce Ispanya nasıldırr

Ben kendi balayımı 29 ekim-4 kasım arasında geçidim.Hava şansıma çok güzeldi, Venedik hariç gittiğim her şehirde hava çok açıktı.Benzer iklimde olduğu için sanırım kasım ortasına kadar İspanya'da da hava güzel olacaktır.
Ekimin 6-7 si gibi tekrar yurt dışına çıkacağım.İtalya ve İspanya'ya gideceğim. Gittiğimde iki ülkeninde hava durumunu yazarım size.

Merhaba birkaç gün önce döndüm.Bu ay İspanya'da hava gündüz günlük güneşlikti.Plajlar boşalmıştı sanırım deniz mevsimi kapanmış artık ama caddeler cıvıl cıvıl hala . Sadece ekim 15ten sonra geceleri kısa kolluyla biraz üşüyebilirsiniz.Çektiğim birkaç fotoğraftan hava tahmini yapabilirsiniz :)
11653494_842748199155953_216458106_n.jpg
12179622_842749579155815_1997473908_n.jpg
12180173_842748059155967_548347689_n.jpg

Bende fransa belçika hollanda da sadece amsterdam almanya portekiz ve polonyayı gezdim canım merak ettiklerin varsa sorabilirsin. En çok amsterdamı sevmiştim ama deniz kum güneş olsun diyorsan portekizi tercih etmelisin sanki.

Bende fransa belçika hollanda da sadece amsterdam almanya portekiz ve polonyayı gezdim canım merak ettiklerin varsa sorabilirsin. En çok amsterdamı sevmiştim ama deniz kum güneş olsun diyorsan portekizi tercih etmelisin sanki.
canım ben ucak bileti içinde direk otele gitmek iastiyorum dinlenme amaçlı olsun istiyorum

O zaman kendi belirledğiniz bir yere uçak biletini alıp otelden transfer talep ederseniz gelip sizi havaalanından alırlar ve direk otele götürürler. Ama sadece otel tatili için o kadar para verip yurtdışına gitmek bana mantıksız geldi açıkçası

X