Mutfak Püf Noktaları Baklagillerin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

kahvegxoxzlxuxm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2008
470
2
arkadaşlar kuru bakliyatları tarihi geçince kullanmıyan bir arkadaşım varmış benim bildiğim kurubakliyatlar yani nohut fasulye gibi tarihi geçsede kullanılabilir.sizce doğrusu hangisi?

şahsen ben kuru bakliyatları (fasulye,nohut,barbunya) 1 er kiloluk paketlerde alıp ıslatıp buzluğa atıyorum çok sevdiğimiz için hemen tüketiyoruz yani tarihinin geçtini sanmıyorum..

arkadaşlar kuru bakliyatları tarihi geçince kullanmıyan bir arkadaşım varmış benim bildiğim kurubakliyatlar yani nohut fasulye gibi tarihi geçsede kullanılabilir.sizce doğrusu hangisi?

evet kullanılabilir hiç bişeyde olmaz...
zaten annemler öyle paket paket almazlar çuvalla alırlar,gidip gelenleri çok olur...
onlar bitinceye kadar yerler ...kaydirigubbakcemile3

şahsen ben kuru bakliyatları (fasulye,nohut,barbunya) 1 er kiloluk paketlerde alıp ıslatıp buzluğa atıyorum çok sevdiğimiz için hemen tüketiyoruz yani tarihinin geçtini sanmıyorum..

canım buzluğa koyuyorum demişsin nasıl yani.. bi gün ıslatıp öylece buzluğa mı atıyosun... ben nohutu kaynatıp atıyorum ama fasulyeyi hiç denemedim...

canım buzluğa koyuyorum demişsin nasıl yani.. bi gün ıslatıp öylece buzluğa mı atıyosun... ben nohutu kaynatıp atıyorum ama fasulyeyi hiç denemedim...

cnm. benim buzluğumda eksik olmaz fasulyem,nohutum aldıktan sonra 1 gece ıslatıp ,sabah süzüp poşetlere koyarak buzlukta muhafaza ediyorum şahsen ben kaynatmıyorum pişirirken daha iyi oluyor haşlamak ..

zamanı geçince kurtlanıyor sanırım(hemen mi bilmem).
bir kere buzdolabında yarım nohut vardı, suya koydum. nohutlar şişince delik delik oldukları gördüm.
alırken tarihine dikkat etmemişim, rafta kalmış ürünü almışım sanırım.

X