Bakımlı olmak nedir ?

saçların, cildin, el-ayak tırnaklarının ve dişlerin sağlıklı olmasıdır. temiz olmaktır. temiz kokmaktır.
cildinize ve saçlarınıza uygun bakımı deneyerek bulacaksınızdır, ağız bakımı için de bir dişçiye gidebilirsiniz,el-ayak bakımı için de kuaföre veya bakım merkezlerine gidebilirsiniz veya evde kendiniz yapabilirsiniz, düzenli bir şekilde duş aldığınız zaman da geriye bir tek giysi seçimi kalıyor o da sizin kendi zevkinize kalmış

öncelikle vücut temizliği çok önemli hergün duş alırım özellikle sabahları duş almak dinçlik veriyor .. duş sonrası hindistan cevizi yağı ile vücudumu nemlendiririm yazın ara veriyorum .. yüz temizliğine gelince yıkama jeli ile yıkarım nemlendirici sürerim kış aylarında temizleme sütü ile temizliyorum haftada bir piling yapar nasıl yazıldığını karıştırdım ....
haftada bir ağaç kesesi ile kese yaparım her duşta ponza taşı ile topuklarımı ponzalarım ayak parmaklarımı her banyoda keselerim ... haftada bir saç maskesi yaparım argan yağlı maskeler var çok iyi geliyor saç uçlarıma bakım yağı sürerim röfle var saçımda iyi oluyor bunlar dışında oje sürmek makyaj yapmak saçı dağınık bırakmamak manikür pedikür yaptırmak en öenmlileren temiz giyinmek

temiz olmak ilk şart.
her gün duş alırım saçlarımın parlak olması için bakım serumu kullanırım.
el ve ayak bakımı çok önemli. oje sürmesen bile tırnakların temiz, düzgün kesilmiş ve törpülenmiş olsun.
yüz bakımı da önemli. makyaj silmeden yatılmamalı. ben önce makyajımı silerim sonra tonikle temizleyip yüz yıkama jeliyle yıkarım. haftada 2 kere de yoğun nemlendirici maske uyguluyorum. vücut bakımı için yine nemlendirici vücut kremi haftad 2 kere banyodan sonra uyguluyorum.
bunların dışında diş temizliğine önem vermelisin. giyimin de hem sade hem de tarz olmalı. abartıya kaçmamak, duru olmak en güzeli:)

Bana göre bakımlı olmak temiz olmak mesela kaşını dudak üstünü vucudundaki kılları bekletmeden almak dişlerini her gün firçalamak tırnakları kesmek deorolon vb kullanmak,duş, yüzüne krem sürmek, yüz temizleme jeli kullanmak. Temiz ütülü şık giyinmekte bakimdir ama makyaj parfüm bunlar süs

HEPimizin bildiği duş jeli hangisi acaba, ben bilemedim
ve çok severim çilek kokan herşeyi :)

Öncelikle temizlik.. fön çektirdim diye 3 gün saç yıkamayanlar var bakımlı olduklarını sanan.. sabah diş fırçala,yüz yıka ve duş al bu kesin olmalı hayatımda.. sonra kremleniyorum makyaj yapıyorum saçımı kurutuyorum giyinip çıkıyorum. Her ay saçımı boyatıyorum,iki haftada bir manikür pedikür yaptırıyorum. Bikaç ayda bikere keratin bakımı yaptırıyorum saçıma bu yüzden saçım yıka kurut modunda fön istemiyor. Kılım,tüyüm yok full lazerliyim. Maniküre gittiğimde bıyık aldırıyorum sadece. Kaş aldırma derdim yok kaş çıkmama derdim vardı onuda kalıcı kaşla hallettim. Ayda bikere cilt bakımı yaptırmaya özen gösteriyorum,bazen aksıyor. Yaklaşık 6 ayda birkere diş temiZletiyorum mutlaka.. öyle şeyler işte..

Merhaba bu keratin ne dir kusura bakmayin bu sac konusunda boya konusunda beya bi bilgisizim hic boya faman yaotirmafim sacimda beya bi dalgali jole surersem kivircik hic jolesiz normal kurutup duramam mesela bonus gibi elektriklenip kabariyor ne yapacam bilemedim sacim konusunda onerisi olan v3 keratin ise yarar mi soyler misiz

önelikle temiz olmak şık gıyınmek ellerın ve ayakların temız ve ojelı olması saçlarında temız ışıltılı ve yapılı olması

Çocuktan önce saatler çocuktan sonra saniyeler olmak üzere ikiye ayrılıyor bu bakım işi.
Şimdi ise çocuğu babasına bırakıp iki saat kendimi kuaföre atıyorum saç bakımı vücut bakımı ayak bakımı yüz bakımı hepsini yaptırıyorum duruma göre 2 haftada bir genellikte. Onun dışında sabah kalkarken ve akşam yatarken ki ritüellerim var hızlıca yaptığım.

Keratin saçın ana maddesi. Krem gibi düşün saçına sürüyorlar bekletip yıkarsa bakım oluyor. Ben yıkatmıyorum düZleştiriciyle uçlarından geçiyor ve 24 saat bekliyor sonrw yıkıyorsun. Yıka kurut fönlü gibi saç oluyor :)

Tırnaklarımı yiyorumm bu konuda öneriniz var mı
Ben de tırnak kemiriyorum engellemek için düzenli manikür yaptırıyorum. Koyu renk de öne sürdürüyorum valla engelliyor. Bazı manikürcüler ayyy bu ne buna manikür olmaz diye tatava yapıyor ama benimki sağolsun en fena haliyle bile derleyip topluyor. Mutlaka dene manikürü para kemiriyo gibi hissediyor insan sırf o yüzden bile kemirmiyor

Temiz bir vucut ve cilt, ozenli taranmis veya sekil verilmis saclar, tercihe gore hafif ya da normal bir makyaj, temiz disler ve tirnaklar, temiz ve ozenli kiyafetler, tercihe gore.ufak tefek aksesuarlar..

Kisaca bakimli olmanin temel kurallari bence.

Saçlar temiz ve tertipli taranmış parlak bakımlı olmalı

Tırnaklar mutlaka temiz ve kısa ! Olmalı

Hergun en geç iki günde bir yıkanmalıyiz

Epilasyon kıl tüy gibi durumlar bekletilmemeli

Dişler fırçalı ve temiz olmalı

Kıyafet ütülü ve temiz olmalı

Ayakkabı boyalı olmalı

Pedikür topuk bakımı asla atlanmamali

Bana göre bakımlı olmak
Temiz kokmak
Saçlarına şekil vermiş olmak
Kaş vb kıl tüy problemlerini zamanında halletmek
Tırnak temizliğine dikkat etmek
Dişlerin beyaz temiz ve düzgün olması
Uyumlu ve temiz giyinmek mümkünse şık olmak ortamına göre
Hafif makyaj belki ( aşırısı kimsede güzel durmuyır bence)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…