Bakimli bayanlar yardim

Başka arkadaşlarda yazmış ama bence de vitamin eksikliği olabilir. benimde vitamin eksikliğim vardı. Dr kontrolünde takviye alıyorum. Resmen yaşam kalitem değişti. Bence ihmal etmeyin dr a gidip kan testi yaptırmayı. En azından bir miktar da olsa enerji verecektir.

Ne kadar oldu doğum yapalı, yani bebeğin kaç aylık ya da yaşında?

Açıkçası ben de bu dutumu yaşadım ama bebeğim karnımdayken acı da yaşasam pis bir ev oldu mu ya da dağınık hemen mide bulantım başlıyordu. Ve bu durum bebeğim 3 yaşına girecek hala aynı çok şükür. Mutfağım asla pis olmaz,evim asla dağınık olmaz.

Ayrıca sen en azından kilo konusunda dertli değilsin. Ben 1,73 boyunda ve 65 kiloyla hamile kaldım. 20 kilo alarak doğum yaptım. Boy da uzun olunca ve bu kadar da kilo olunca özgüvenimi kaybettim. Çok ağladım göbeğime bakıp ve azim ettim eski kiloma döndüm.

Sana tavsiyem öyle kadını eşinin beğenmesini geç kadınlar bile beğenmez. Kenfin için yapmıyorsan bakımını eşin için yap, çevredeki insanlar için yap.

Bebegim 21 aylik neredeyse. Evi temizleyip derleyip toplasam bile bir iki saate darmadagin oluyor cunku oglum herseyi birbirine katiyor. Cok laf dinleyen bir cocuk degil malesef. Hijyen konusuna dikkat ediyorum yanlis anlasilmasin mutfak bezlerim havlular nevresimler kiyafetleri filan temiz tutarim lavabo tuvalet duzenli olarak temizlerim kendi kisisel bakimima da dikkat ediyorum her gun dus aliyorum diger ozel bakimlarimida duzenli yapiyorum ama nasil soylesem soyle kendime guzel bir sekil vereyimde keyfim yerine gelsin diyemiyorum o enerjiyi kendimde bulamiyorum yada evin heryeri daima duzenli tertipli olsun diye sart kosamiyorum kendime. Mesela sacima en son ne zaman fon cektigimi hatirlamiyorum bile yada evin icinde sade bir makyaj yapip guzel bir kiyafet giydigimi. Dogum yapmadan once kendimle oyle barisiktimki. Esim hep iltifat ederdi bana. Simdi ise aynaya bakmaya korkuyorum. Halbuki dogum yaptigim halde vucudumda hic bir deformasyon catlak varis filan olmadi kilo sorunumda olmadi ama niye ozguvenim boyle yerle bir oldu anlamis degilim. Kendimi resmen cokmus hissediyorum ya.

Çok haklısın ama dışarda olsam da o ev aklıma gelyor

Öyle bir anlatıyorsunuz ki yok yok neyim eksik dermiş gibi zaten yeni annesiniz herşeyi akışına bırakın bebeğiniz büyüyünce istediğinizi gönlünüzce yaparsınız zaten

Öyle bir anlatıyorsunuz ki yok yok neyim eksik dermiş gibi zaten yeni annesiniz herşeyi akışına bırakın bebeğiniz büyüyünce istediğinizi gönlünüzce yaparsınız zaten
Vurgulamaya calistigim seyi yanlis anlamissiniz. Bu enerjisiz ve isteksiz halimden cikmak istiyorum hepsi bu. Etrafimdan guzel ornekler duymak istiyorum baskalarinin tecrubeleri belki fikir olur diye.

Sabah ilk iş uyandığım gibi, yüzümü karbonatlı suyla bir güzel ovalarım. Kurular, yatak odalarını toplarım. Kahvaltı hemen değil, kendime bir güzel kahve yapıp sigarımı içerim. Sonra çocukların üst başını değiştirip, yıkancak çamaşırlar varsa makinaya atıp çalıştırırım. Banyolarda akşamdan kimyasal döküp beklettiğim, lavaboları, klozetleri,duşa kabinleri durularım. Oğlanlarla bir güzel kahvaltı faslından sonra, bulaşıkları halledip. Süpürge tutup, genel evi toplarım. Öğleden sonrayı geçmiştir bile zaman.5 dk sonra her yer her yerde :) Oyuncaklarla başım dertte benim de. Ev temiz ama koltuk yastıkları bütün evi dolaşır gün içinde. Balkonda havuzumuz var, şişen plastik havuz. Çocukları oraya bırakıp iç çamaşırlarımıza kadar varsa ütü işini hallederim, yoksa ne ala. Sonra çocukların canı havuzdan çıkmak isteyince al, güzel bir duş aldır. Al bana kirli çamaşır daha.Sıradan bir günüm böyle. Yapılacakları o an halletmeye çalışırım, birikince iş , içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bakım konusunda, rutine bindirdiğim tek şey karbonatlı suyla ovalayıp, cildi taze görünümlü tutmak. Canım isterse eyeliner, rimel, göz kalemi takılırım, istemezsem de saclarımı ev topuzu modunda şekillendirip, öylece bırakırım.

Ne kadar enerjiksiniz ya masallah. Keske bende oyle olabilsem. Su bitik halimden biktim valla ne yalan soyleyeyim. Herseyi zoraki yapiyorum. Gune soyle mutlu enerjik baslayip ayni sekilde bitirmek istiyorum. Sanirim bir an oncu su vitamin degerlerime bir baktirmam lazim.

Böyle bir konu açtığın için teşekkür ederim
Ben aynı böyleyim
Bugün beni fotoğraf çekti bir arkadaşım
Fotoğrafa baktım baktım bu kim dedim
Bebek beni bitirdi
29 yaşındayım ben ama doğumdan önce üniversite öğrencisi sanırlardı
Şimdi yorgun yüzüm, çökmüş omuzlarım, şişmiş gözlerim var. Bütün tahlillerimi yaptırdım bişeyim yok sorun hissiyatım bence.
Evi de temizleyip toparlayamadım bir türlü tam anlamıyla
Ne diyim yorumlar işimize yarar inş

Çocuklar yokken de yerimde duramazdım, çocuklardan sonra da. Çocuklara uyum sağlamam gerekiyor.Enerjik olup onların enerjilerini gün içinde atmam gerekiyor. Yoksa akşam, kendime zaman ayıramam. Kendimi böyle motive ediyorum ( züğürt tesellisi napcam işte).
Ev işleri nankördür, falan. Yap yap bitmez. Hep daha hep daha. Mutfak dolabı silsem, kapılar bakar, duvarlar göz kırpar. Gün içinde boyama yapıyorlar, kalemlerle duvarları da es geçmedikleri oluyor işte..
Uyku çok önemli. 5 yıldır uykumu tam anlamıyla alamıyorum. Sizin de gece uykularınızda problem varsa gözünüzde herşey büyüyebilir. Kan değerlerinize baktırın, drunuzdan vitamin takviyesi isteyin, meyve suları tüketin. Umarım yoluna girer herşey, ufaklıklar sağlıkla büyüsün de gerisi hallolur :)

Son düzenleme:
Tam manasiyla tercuman oldunuz bana. Bebekten sonra boyle olacagimi hic dusunmemistim. Annem 50 yasinda benden daha dinc ve dinamik. Kendimi nasil toparlayacagimi inanin bilmiyorum.

Her seyi zar zor, ucu ucuna yapiyorum. Gun sonunda dus alabiliyorsam ne mutlu bana. Evde 22 aylik bebek, 8 aylik hamile ben ve calisma saatleri belli olmayan kocayla anca bu kadar. Ben normalde evdeysem makyaj yapmam zaten. Evde de rahat giyinirim hep. Taki bile takamam asla. Alyansimi bile sadece diasari cikarken takarim. O yuzden bu halime alisigim ama evi mumkun oldugunca toplu tutmaya calisiyorum. Ozellikle mutfak toplu durmazsa butun islerim aksiyor. Kendime kolaylik olsun diye buna alistirmaya calisiyorum kendimi. Yoksa 5 dklik is okuyor 1 saat. Kendimce bir rutin olusturdum, bozmazsam insallah :)

Hamilelikten oncede boyleydim. Hamilelik daha cok pekistirmis oldu sadece.
Bana cok normal geldi durumunuz.Cocigunuz cok kücük ve vucudunuz yeni bir yükün altinda.Allah yardımcınız olsun.Minimum yapilacaklari belirleyip ufak ufak her gün onlari yapsaniz evişi vs. Olarak.Hedefi kücuk tutsaniz öncelikli olarak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…