Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

:) oda ayrı bi kıskkançmış benimkisi hala kadın doktor mevzusunda ama ona inat bu huyundan vazgeçene kadar erkek doktora gidiyorum dünde göz doktorum erkekti
alışır yavaş yavaş:)

Biz onun kavgasını yıllar evvel yaptık. Sürekli kıskançlık kavgası ettik. Bunu duyan da beni taş bebek sanır. E tamam güzeliz, hoşuz, o biçimiz de o kadar da değil... Çok abartıyor. Evlendik yine de geçmedi. :roflol:

ben erkek olsun bayan olsun genel temizlik başda olmak üzere her daim bakımlı olması gerek tamam
her gün bir olmaz ama temizlik oldukdan sonra ter kokmadıkdan sonra biraz da dikkat edilirse her bayan bakımlı olabilir...
flört ve arkadaşlık dönemlerinde çifler ne kadar özenli ve bakımlı oluyor bunun evlendikden sonrada devam etmesinden yanayım...
zaten başda insan kendi için bakımlı olmalı ben duşumu alıp nemlendiricilerimi sürdükden bir güzel giyinip saçımı ve hafif bir makyajımı yaptıkdan sonra kendimi acayip güvenli ve iyi hissediyorum...
önce kendim için bakım yapıyorum...insanın moralini hoş bir makyaj o kadar değiştiriryor ki...
tabi genel temizlik her daim olmalı tertemiz mis gibi kokmak,tertemiz dişler,erkeler için de aynı şekilde çok dikkat ettiğim noktalardır...

kesinlikle katılıyorum

ama hep şunu karıştırıyoruz
temizlik=bakım
yada makyaj=bakım
bence insanlar genel temizliklerini zaten yapmalılar yapmazlarsa bakımdan ve makyajdan konuşmanın bir anlamı yok
temizlik vücudu kirlerden arındırmaktır..
bakım ise yapmasanızda olur ama yaparsanız güzel olurdur bence
mesela maske yaptık tonik yaptık gül suyuyla yıkadık vs bunlar kadın için bakımdır..
erkek için evde oturan bir erkek tıraş olmasa olur ama tıraşını düzenli olursa bakımlı olur bunun gibi bir şeydir..
bakımlı olun deyince gidin banyo yapın demiyoruz ki size
zaten banyo yapmıyorsanız eğer o sizin Kokuşmuşluğunuzdan dır :umursamaz:

bakım yapın derken koşun makyaj malzemelerinin içine de düşün demiyoruz

ne bileyim işte sabah kalkınca spor yapmakta bir bakımdır kilo verebilirsiniz formunuzu korursunuz vs
neyse ben
kendim için yapıyorum ve yapmaktan zevk alıyorum
ayrıca canım istediğinde makyaj yapmakta hoşuma gidiyor :)opuyorumnanaktan

sözümü tuttum akşam köpük temizleyicimle yüzümü yıkadım nemlendiricimide sürüp yattım ama bugün gene eşofmanlı ve salaş bir halim var saçımıda sımsıkı bağladım yukardan bööömafoldumben akşam eşim gelcek ya neden ben böyle oldummafoldumben

kalk asiye kalk
asiye ayağa kalk
git asiye git
asiye banyoya git
:) asiye bi duş al kendine gelirsin

bakımı ve bakımlı olmayı çok seviyorum
evlenmeden önce zaten herşeyimi dört dörtlük yapiyorum
kimse yoktu hayatımda kendim için yapiyordum
evlendim yine aynı
tabii bu sefer eşimen iltifatlar aldıkça daha çok hoşuma gitti
yani her daim bakımlıyımdır.
bakım demek tonlarca makjaz ve allı pullu elbiseler değildir zaten
temiz olmak ilk başta
vücut temizliği çok ama çok önemli
kıy tüy olaları yani, bir kadında en sevmediğim şey kıllı olmasıdır
eğer vucutü kıl doluysa, kaş bıyık alınmamısa istediği kadar makyaj yapsın yada güzel giyinsin hiç bir anlamı yok.
yanı sıra günlük duş çok önemli
benim saçlarım çok çabuk yağlanıyor mesela günlük yıkamasam çok rahatsız oluyorum
yanı sıra cilt bakımımı, manikür-pedikürüm hiç eksik etmem
fırsat buldukça kuaföre gider fön çektirirm yada evde kendim saçıma düzen veririim.
Tabiki birde düzgün giyinmek çok önemli
evdede olsam ilaki güzel giyinmek isterim. Eşofman takımıda olsa güzel ve şık olmalı herşey birbirine uymalı. Güzel kokmalıyım heran, sadece eşim eve geleceği saatlerde değil
ve tabiki evde hafif dişariya çikinca biraz daha detaylı makyaj. Bence bayanlarda makyaj şart. Hasta olunur o ayrı ama onun dışında herzaman hafif makyaj yapma tarafdarıyım.

doğum yapınca bi ara kendimi salar gibi oldum, kendimi duba gibi hissediyordum
hele birde emzirince kendimi bi tuhaf hissetim ilk zamanlar, biraz depresyona girer gibi oldum hamilelikte çok olmasa karnımda çatlaklar oluştu, saçlarım döküldü, uykusuzluktan gözlerimin altı torba oldu vs.
ama çabuk toparladım şimdi eski halime döndüm sayılır
şuan tek derdim biraz fazla kalan kilolarım şöyle bi 10 kilo kadar, onlarıda Allah'ın izniylen kızım biraz daha büyüsün emzirmeyi bırakınca diyetisyene giderek verecem.

Son düzenleme:
az önce burnumun üzerini limonu sıktım ve suyuyla sildim siyah noktalarım yokolsun diye..

şimdide el kremimi sürüyorum artı ayaklarım için avondan aldığım ferahlatıcı spreyide sıktım

ayacıklarımıda düşündüm yanii

hadi bana müsade yatağıma gidip birazda gözlerime bakim yapiyim sengözlerimebaksanab

Ben de yüzüme bu akşam kil maskesi sürdüm , beklettim ... Tabi kocişimi de ihmal etmedim , ona da bakım yaptım aynından zemuszemus
Yüzümüze sürdüm maskelerimizi, kuruyunca yıkadık... Ardından da nemlendiricimle yüzümüzü nemlendirdim ... Olduk mu missss opuyorumnanaktan
Kocişim yüzümü öptüğünde yumuşacık olduğunu söyledi :teytey:

Okurken bile şaşırdım. Şimdide çalışan ve 2 çocuk annesi olan bendenizin bir gününü yazayım.
Sabah 6,30 da kalkıyorum, çocuklar okula gideceği için önce mutfağa girip kahvaltı hazırlıyorum, sonra çocukları kaldırıyorum, kahvaltı faslından sonra kızımın poposunu geçen saçlarını yaklaşık yarım saatte tarayıp topluyorum, onları hazırlıyorum, beslenmelerini çantalarına koyuyorum, kendim giyinip (dikkat edin sadece giyinip) saat 8 de okula doğru gidiyoruz. Onları 8,10 da okullarına bırakıp (mesaim 8,30 da başlıyor) kiloma rağmen ayaklarım popoma değerek 20 dakikada yaklaşık 3 km ötedeki (otobüs falan gitmiyor bizim oradan) işyerime koşturuyorum. Sabah 8,30 akşam 17,30 mesaimi yapıyorum, bu arada kızım servisle yanıma oğlum ise eve gidiyor. 17,30 da çıkıp koşturarak eve gidiyorum.
En erken 18,15 de eve varıyorum. Sabahtan dağılan ve oğlumun gün içerisinde içine ettiği evi biraz toparlamaya çalışıyorum. Sonra yemeğe girişiyorum. Bu arada üstümü değiştirmediğimi farkedip hemen üstümü değiştiriyorum.
Evde birbirlerini yiyen ve boğazlamaya çalışan iki canavarı susturmaya çalışırken akşama bir şeyler yetiştirmeye çalışıyorum.
En erken 20,00 da sofraya oturuyoruz. Sofrayı kaldırıp, bulaşıkları makineye koyuyorum, sonra gelsin dersler.
Oğlum sen ne yaptın ne dersin var ve kızım sen ne yaptın ne dersin var faslı bittiğinde saat çoktan 22,00 oluyor.
Ne hikmetse kendimde bir gariplik seziyorum, anlıyorumki biraz daha dursam altıma kaçırıcam. Kendimi wc ye zor atıyorum.
Abdestimi alıp, gün içinde kılamadığım namazların kazalarıyla birlikte yaklaşık 45 dakika namazımı kılıyorum.
Oldu mu saat 23,00. Sonra bir bakıyorumki topladığım mutfak gene karışmış, mutfağı şöyle bir üstünden alıp, dökülen oyuncak, defter, kitapları topluyorum. Banyoya giriyorum hızlı hızlı bir duş alıyorum saat gecenin 24,00 ü.
Ertesi gün 6,30 da kalkmam lazım. Hemen yatıyorum, hatta yatmıyorum sürünerek yatağa gidiyorum.
Krem, parfüm mü dediniz. kafamçokkarıştı

ayyyy okurken bile yoruldum
bu ne ya
bence sizin hayatınzda acil bişeyler değişmesi lazım
sadece kendinize bakım yapabilmeniz için değil ruh ve beden sağlınızı koruaybilmek adına
mesela çocuklarınız derslerini tek başına yapamiyormu? çokmu küçükler ve siz bunları yaparken eşiniz napiyor o sırada? sakın işten yorgun argın gelmiş tv izliyor demeyin sizde çalışıyorsunuz sonuçta
yada evin ve özellikle mutfağın toplamasına neden yardımcı olmuyor ev halkı? siz tek başınamızı batırıyorsunuz koca evi

ayyyy okurken bile yoruldum
bu ne ya
bence sizin hayatınzda acil bişeyler değişmesi lazım
sadece kendinize bakım yapabilmeniz için değil ruh ve beden sağlınızı koruaybilmek adına
mesela çocuklarınız derslerini tek başına yapamiyormu? çokmu küçükler ve siz bunları yaparken eşiniz napiyor o sırada? sakın işten yorgun argın gelmiş tv izliyor demeyin sizde çalışıyorsunuz sonuçta
yada evin ve özellikle mutfağın toplamasına neden yardımcı olmuyor ev halkı? siz tek başınamızı batırıyorsunuz koca evi

güzel bir noktaya değinmişsin bende Okurken bile üzüldüm :umursamaz:

yani benim anladığım kadarıyla insanın temiz olması zaten olması gereken şey. sanki hiç kirli insan yok bu dünyada.bakım temizliğin üstüne eklenen birşey. benim içinse temiz olmak yani düzenli duş almak, temiz kıyafetler giymek, dişlerini fırçalamak, temiz pijamalar giymek v.s zaten bakımlı olmak demek...yani benim lügattta temizlik eşittir bakım. arkadaşlarda ise bakım=temizlik+birsürü aktivite
aslına bakarsan canım duş almak temiz giyinmek diş fırçalamak benim içinde bakımdan ziyade zaten her insanın yapması gerken rutin şeyler. benim içinde bakım kilona yediğine içtiğine dikkat etmek cilt temizliğni yapmak vücut losyonları kullanmak selülit varsa ve maddiyatın yetiyorsa bunlar için özel kremler kullanmak hatta selülit masajı yaptırmak senedee en az 2 kere diş kontrolü yaptırtmak hatta temizletmek. ayaklarına bakmak mesela ben sürekli topuklu giydiğim için topuklarım nasır tutuyor bunlara gerkli bakıma yapmazsam kaskatı birşey olur ne kötü...vs.. vs.... 1 hafta yüzümü tonikle sütle temizlemeyince siyah noktlar çıkmaya başlıyor. aynı şekilde erkekte kendine bakmalı öyle uzun kirli tırnaklı adamlardan ter kokan adamlardan ben mümkün olduğunca kaçarım midemi bulandırır çünkü.herkesin kendi fikridir tabi sen ve eşin bu durumdan memnunsanız saygı duyarım

az önce burnumun üzerini limonu sıktım ve suyuyla sildim siyah noktalarım yokolsun diye..

şimdide el kremimi sürüyorum artı ayaklarım için avondan aldığım ferahlatıcı spreyide sıktım

ayacıklarımıda düşündüm yanii

hadi bana müsade yatağıma gidip birazda gözlerime bakim yapiyim sengözlerimebaksanab

siyah noktalar limonla çıkıyor mu? burun ameliyatı olduğum için noktaları sıkamaz oldum. limon işe yarıyorsa onunla yapayım gerçi alerji yapabilir bana ama. tam olarak nasıl kullandığını yapar mısın?

Offf benim hiç içimden gelmiyo çooook uzun zamandan beri yaa benim durumum vahim..

sen hamiş olduğun içindir canımcım opuyorumnanaktan

bu arada dün saçıma maşa çekmiştim. eşim bundan sonra hep çek çok yakışmış dedi. başıma iş açtınız beni gaza getirip yaaaaa :smiley-cool:

Bakım bana görede beden temizliğidir önce.Sonra hafif bır makyaj hoş parfüm ve spor şart tabiki.Kendimize saygımız varsa zaten bunları yaparız başkası beğensin diye düşünülmez. önce kendimiz rahatlamalıyız.iltifatlarda sonradan gelir merak etmeyin.Hastayken insan üşeniyor halıyle ama yınede düzenli bir kıyafet ve yüzümüze bır şeyler yapmak moral oluyor .:kahve:

dün akşam da yüzümü jele yıkadım tonikledim nemlendirdim sabah kalktım yine tekrarladım sonra sporumu yapıp duşumu aldım sonra hafif bi makyaj bi de göbeemdeki çatlaklarıma krem sürdüm :) kociş bugün evde değil ama kendime güzel görüneyim dimi ama :)

bu arada dün saçıma maşa çekmiştim. eşim bundan sonra hep çek çok yakışmış dedi. başıma iş açtınız beni gaza getirip yaaaaa
sanki güzel şeyler duymak senin hoşuna gitmedi zemuszemus hahahaha sen varya o güzel iltifattan sonra iki elin kanda olsa maşa yaparsın :kedi:

limon gerçekten siyah noktalara iyi geliyormu bi gidip hemen deniycem azcık var ama hiç olmasa fena olmaz zemuszemus

Ben de yüzüme bu akşam kil maskesi sürdüm , beklettim ... Tabi kocişimi de ihmal etmedim , ona da bakım yaptım aynından
Yüzümüze sürdüm maskelerimizi, kuruyunca yıkadık... Ardından da nemlendiricimle yüzümüzü nemlendirdim ... Olduk mu missss
Kocişim yüzümü öptüğünde yumuşacık olduğunu söyledi

eyvah yeni bi akım başlıyor haydi kadınlar kocanıza bakım yapın :lepi::Saruboceq:

burbuk gerçekten çok üzüldüm bence sen o yoğun tempoya dayanabildiğine ve temiz kalabildiğine dua et heralde ben ölürdüm :KK43::KK43:

Kozmetik bakım bir yanada, saçı kaşı birbirine karışmış pos bıyıklı kadınlara dayanamıyorum.

Bunların suratları böyleyse başka biryerleri nasıldır düşünmek bile istemiyorum :bbo:

Kozmetik bakım bir yanada, saçı kaşı birbirine karışmış pos bıyıklı kadınlara dayanamıyorum.

Bunların suratları böyleyse başka biryerleri nasıldır düşünmek bile istemiyorum :bbo:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 Ay pos bıyıklı kadın deyince aklıma geldi. Bir gün annemle teyzeme gidiyorduk, otobüste. Karşımda bir kadın vardı, tövbe Allah'ım Orhan Gencebay'ın top sakal bırakmış haliydi. Gidene kadar inceledi teyze beni. Allah'ın cımbız özürlü teyzesi, bari berbere gitseymiş. Koptuk annemle görünce.kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

X