Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir

Pelinimben

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2012
6.056
7.340
Merhaba hanımlar bağışıklık sistemi nasıl güçlenir hangi gıdalarla pek çok rahatsızlığın başında bağışıklık sistemin zayıf deniyor. Yoğurt diyorlar kefir diyorlar .Tuketiyorum ama hazır hazır kefir iciyorum düzenli ne kadar işe yarar bilginizvarsa yyardımcı olursanız sevinirim

Hazır kefirlerin hiçbir yararı yok.
Bağışıklık kuvvetlendirmek için bol bol probiyotik ve prebiyotik tüketmek gerekiyor. Nedir bunlar? Ev yapımı yoğurt, kefir, turşu , sarımsak, soğan, elma sirkesi vs...
Ayrıca kanınıza baktırın. D vitamini , b12 ve demirinize baktırın.
Günlük olarak omega-3 almak gerekiyor. Zencefil, zerdeçal, karabiber gibi baharatlar günlük tüketilebilir. Zerdeçal mutlaka karabiber ve yağ ile tüketilmeli. Çörek otu da faydalıdır.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Bağışıklık sistemi zayıfsa, ne yapsan düzelmiyor. Bir örneği de benim. Olmuyor olmuyor. Ne yersen ye, ne içersen iç. Yaradılış böyle deyip geçiyorum artık.

Bağışıklık sistemi için öneride bulunabilirim. Yıllardır benimde muzdarip olduğum konuydu. Yiyorum yediğim halde güçsüz, halsiz ve yorgun aynı zamanda aftları eksik olmayan, sürekli uçuklayan bir yapıya sahiptim.

Sirke tükete bilirsiniz tabi sirkeyi içmek biraz zor hafif hafif ekmek batırıp yiyebilirsiniz ayrıca çörek otunu hergün yemenizi tavsiye ederim ama en önemlisi ne derseniz zeytinyağı ( direk zeytinin kendisi de olur) bu besin öyle bir şey ki aklınıza gelebilecek her şeyi içeriyor sebze olarakda ısırgan otu brokoli patlıcan maydanoz gibi besinler çok yardımcı olacaktır ben kendim çörek otunu kullanıyorum ve günde 10 a yakın zeytin yiyorum.... (çörek otu hadislerde zeytin ağacı ise Kuranda övülmüş besinlerden dipnot olarak bırakayım)

Canım yediğin yoğurdun ictigin kefirin faydalı olması için öncelikle doğal olması gerekiyor.bu besinler bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor düzenli yemelisin ve ev tursusuda bağışıklıga faydali

Hazır kefir hazır yoğurt gibidir. Hiçbir fayda beklemeyin.

Ev yapımı doğal kefir ise mucize! Sağlıklı beslenmeme rağmen çocukluğumdan beri fındık, çikolata gibi şeylere var olan gıda alerjim solunum alerjisine dönüştü ve üç sene alerji tedavisi gördüm, hiçbir ilaç ise yaramadı, en son ası tedavisi aşamasına geldim neyse ki kefir yapmaya başladım.

En önemlisi düzenli içmeniz. Bir hafta içip tüm sisteminizin değişmesini beklemeyin. Şu, çay gibi hayatınızın içinde olsun. Yapımı da çok basit. Her türlü fermente gıda bağırsak florasını düzenler, dolayısıyla bağışıklık sistemini güçlendirir.

Çinlilerin bir sözü var. Bağırsak ikinci beynimizdir...

Merhaba , ben bağışıklık sistemimi güçlendirme amaçlı su sürahime limon dilimleri koyarım artık bir alışkanığa dönüştü diyebilirim :) özellikle de sabah aç karnına

Son düzenleyen: Moderatör:
Elma sirkesi bu konuda oldukça iyi, içimi zor olasa da şifa niyetine deyip her sabah bir çorba kaşığı tüketebilirsiniz.
Onun yanı sıra sarımsak ve soğan da hem doğal antibiyotik hem bağışıklık sistemini güçlendirmek için birebir.
Kefir de var tabi ama doğalını bulabilir misiniz, o konuda garanti veremiyorum:)

öncelikle sebebi bilinse daha iyi olur. bunun için kan sayımı yaptırmak yeterli olacaktır sonrasında beta-glukan ya da multivitamin ürünlerini kullanırsanız doğru kullanımı yapmış olursunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…