Bademcik büyümesi ve aşırı terleme

Seymabk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2019
9
3
30
Merhaba. 3,5 yaşında bir oğlum var. Yaklaşık 2 sene önce geniz eti ameliyatı oldu. Doktorumuz bademciklerinde bir sorun olmadığı için bademciklerini almadı.Geçen yılda kontrole gittiğimizde bademciklerinin büyüdüğünü fakat yaşı küçük olduğu için şimdilik alınmasının doğru olmadığını söyledi. Gece çok ve horluyor ve nefessiz kalıyor. Ayrıca aşırı da terliyor. Bademcik ile ilgili olabilir mi?

Geçmiş olsun. Konuyla ilgili net bir cevap verecek bilgim yok fakat geniz eti ve geniz eti akıntısını inek sütü kullanımının arttırdığını okumuştum. Belkide bildiğiniz bir bilgidir. Kan değerlerine de bakıldı mı?

Merhaba. 3,5 yaşında bir oğlum var. Yaklaşık 2 sene önce geniz eti ameliyatı oldu. Doktorumuz bademciklerinde bir sorun olmadığı için bademciklerini almadı.Geçen yılda kontrole gittiğimizde bademciklerinin büyüdüğünü fakat yaşı küçük olduğu için şimdilik alınmasının doğru olmadığını söyledi. Gece çok ve horluyor ve nefessiz kalıyor. Ayrıca aşırı da terliyor. Bademcik ile ilgili olabilir mi?
Benim ailemde hepimizin büyüktü çocukken bebeklikten beri olan bir durumdu. Bizim doktorumuz o zamanlar bademcik alınmasını tavsiye etmedi. Bağışıklık için orası bir bariyer açarsan doğrudan ciğere gidiyor vs vs uzun seneler evvel olan şeyler...
Horlamaya gelince, biz horlamadık bademcik kaynaklı hatırlamıyorum.
Ama hassas olduğu için tahriş olduğunda hastalık kaptığında şiştiğinde vs ağızdan nefes aldığı için burun da kapalı olunca Horlama yapar.
İkincisi toz parfüm evdeki çiçek yedikleri alerji gibi şeyler burnunu kapar ağızda kuruluk yapar horlamaya sebep olur.
Sinüsleri dolu olabilir
Son olarak aklıma gelen şey evdeki nemin düşük olması Horlamaya sebep olabilir
Ayrıca çok hareketli ise bebek çok yorulduğunda da horlayabilir..
Nefesini bir kontrol edin burun mu ağız mı? Kuruluk var mı?
Yani hormala sadece bademcik büyük diye Horlama sebebi budur diyemeyiz. Ben kendimde hiç bu sebepli Horlama ömrüm boyunca yaşamadım. Çünkü devamlı kalıcı bir Horlama olması lazım bu mantıkla sağlıklı sağlıksız büyük olduğu için Horlama gerekiyor
Yutmada sorun yaşatır yeme içmede daraldığı için..
Burnu kapalı ise vs kontrol etmek lazım

Ameliyat için kronik şekilde bademcik kaynaklı sürekli hasta olması gerekiyor, çok acele etmeyin bu karar için doktorunuzun dediği doğru

Apne vs yaratmıyor ise bence telaş etmeyin..gözlemlemeye devam edin tabi ihmale de gelmez

Geçmiş olsun🌸

X