Bacaklarında Kıl Dönmesi ve Batık Sorunu Yaşayanların Paylaşım Alanı

benim de maalesef aynı sıkıntı ile başım dertte.sebebin epilasyon makinesi olduğunu düşünüyorum,bir de benim derim sert ve gergin,bu yüzden bazı kıllar deriyi aşamıyor olabilir..7-8 yıldır ben de batıkları sıkıyorum,gerçekten bağımlılık gibi:KK43:
benim ağdacım eczanelerde satılan 'pfb' isimli bir roll-on şeklinde losyon önerdi.üzerinde zaten batıklar ve kıl dönmelerine karşı olduğu yazıyor,bunu epilasyondan sonra düzenli olarak 4-5 gün kullanmam gerektiğini söylemişti ama kokusu biraz itici o yüzden ben düzenli kullanamıyorum maalesef:KK43:.duyan varsa bilgilerini paylaşabilir..
benim yara şeklinde kalan kahverengi kısımlar çok sinirimi bozuyor,yazları sürekli kadınların bacaklarına bakıyor ve üzülüyorum,bir bayan olarak bacak pürüzsüzlüğü çok önemli bence,keşke düzelse:KK43:
buradan öğrendiğim kabak lifini deneyeceğim ama onun sırf ölü deriyi yok edeceğini düşünüyorum,geçmişten kalan ve içinde artık kıl barındırmadığını sandığım o lekeleri geçirebilir mi,onu da deneyip göreceğim:)

bilmiyorum cnm hiç duymadım bi arastıraym ama denemekte fayda war.. aynı sorun bende de nedir bu kadınların cektiği ya =(

benim de maalesef aynı sıkıntı ile başım dertte.sebebin epilasyon makinesi olduğunu düşünüyorum,bir de benim derim sert ve gergin,bu yüzden bazı kıllar deriyi aşamıyor olabilir..7-8 yıldır ben de batıkları sıkıyorum,gerçekten bağımlılık gibi:KK43:
benim ağdacım eczanelerde satılan 'pfb' isimli bir roll-on şeklinde losyon önerdi.üzerinde zaten batıklar ve kıl dönmelerine karşı olduğu yazıyor,bunu epilasyondan sonra düzenli olarak 4-5 gün kullanmam gerektiğini söylemişti ama kokusu biraz itici o yüzden ben düzenli kullanamıyorum maalesef:KK43:.duyan varsa bilgilerini paylaşabilir..
benim yara şeklinde kalan kahverengi kısımlar çok sinirimi bozuyor,yazları sürekli kadınların bacaklarına bakıyor ve üzülüyorum,bir bayan olarak bacak pürüzsüzlüğü çok önemli bence,keşke düzelse:KK43:
buradan öğrendiğim kabak lifini deneyeceğim ama onun sırf ölü deriyi yok edeceğini düşünüyorum,geçmişten kalan ve içinde artık kıl barındırmadığını sandığım o lekeleri geçirebilir mi,onu da deneyip göreceğim:)

ben kullandim canim pfb vanish'i iyi aslinda ise yariyor ama duzenli kullanmak lazim
ben bayadir kullanmadim pfb yi batiklar lekeler gene cikti
tekrar baslicam kullanmaya yaza kadar biter insallah

cnm aynı sorunu bende senelerdir yaşadım ama çözümü tüyleri tamamen uzadıktan sonra almayı ve kesede buldum şimdi yok maşallah

kızlar bende aynı dertten muzdaribim dizden altım rezalet... yeni lazer epilasyona başladım bittiğinde batık olmayacağına garanti veriyolar :) bi de lekeler için "sivol" diye bi krem önerdi ama kendileri satıyomuş 40tl ye kullanan varmı acaba...

Son düzenleme:
herkes vazgeçti bacakları iyileştirmekten heralde.. kimsenin sesi çıkmıyor ben de klasik olarak kabak lifi ve nemlendirici formülüne başladım dün.. ama artık deşelemekten vazgeçmeliyim..

slmmmmmmmmmmmmmm herlkese bugün etek giydim hemde incecik tül çorabimla:)
lekeler sonsuza kadar yok oldu bu tarifi yapınca bana dua edeceksiniz başlıyorummmmmmm

çiğ patatesi yıkadım incecik doğradım halka halka ok patates oturtma yemeğine doğrar gibi doğradım sonra lekelrimin üstüne yerlestirdim ve streçle sardım bacaklarımı yaklaşık 5 saat sonra açtım bacaklarımı lekeler pembe gibiydi tekrar morarmadıda bacaklarımı yıkadım sorun yok fayda görür sem hemen kızlara yazıcam demiştim 2-3 kez tekrar ettim ve şuan çok rahat etek giyiyorum lekeleri resmen siliyor yaben haftada 3 kez yaptım hadi şimdiden geçmiş olsun arkadaşlar ben çok mutluyum darısı sizin başınıza ben artık bacaklarımı çok seviyorum:teytey:

kızlar ben yaklaşık 3 haftadır kese kullanıyorum özellikle dizkapaklarımda bve adelelerimde kıl dönmesi ve batı vardı diz kapalarımda aynı nokta nokta gibi kıl dönmeleri sinir ediyodu beni kuaföre gittim ağda yaptırırken kız bana dediki kese kullançilk önce güsel bi ıslan sonra keselen her banyoda yap hiçbişe kalmaz dedi ve yaptım çok memnunum şimdi hiçbişiyim kalmadı deneyin bence

kesinlikle kabak lifi gercekten hemvucutta incelmeye de yardımcı oluyor

Arkadaşlar bacaklarımda kıl dönmeleri oluyor acaba makinadan mı dedim ağda kullandım olmadı, jilet denedim yne olmadı haala ,inanılmaz derecede kıl dönmelerim war yara yara oldu bacaklarım bana bu konuda yardım edebilecek biri olurmu acabaaaaaa..senağlama

Canım bende de aynı sorun vardı çözümsüz sanıp yıllarca doktora gitmedim ,en son geçen ay çok kötü oldu; doktora gitmeye karar verdim .Doktor antibiyotik yazdı ve bir karışım merhem bunları kullandım daha sonra kontrole gittim geçen hafta yine karışım merhem ve antibiyotik yazdı.Batıklarım ve izleri şu anda %80 oranında gitti.
Ayrıca doktorum bunun cilt tipiyle alakalı olduğunu ve lazerli epilasyon yaptırmam gerektiğini söyledi.Tamamiyle iyileştiğinde yaptırmayı düşünüyorum.Sana tavsiyem kesinlikle batıkları sıkma ve oynama hemen cilt uzmanına git çözümsüz değil ve epilatörde kullanma derim kıllardan kurtulalım derken daha kötü şeyler oluyooo, epilatörden önce bende kesinlikle yoktu böyle bişi sonra tabi sıkınca batıkları iyice artmıştı.Şimdi düzeldi Allah a şükür ,inşallah seninki düzelir geçmiş olsun canım

kızlar tanacan.com sitesinde batıklar için kılın köküne inip batmalarını önleyen bi jel mi ne bişey var acaba deneyen duyan varmı etkilimi bi bakın isterseniz ismide stopingrow

ben bu spreyi üst bacaklarımın iç kısımlarında kullandım, batıkları azalttı hatta bana lekeleri de azaltmış gibi geldi.. ancak çok kuruttu, ben 3 hafta kadar her gün kullandım, belki kullanmam gerekenden daha uzun bir süredir bilmiyorum, çünkü cildim soyulmaya başladı.. şimdi nemlendirici kullanıyorum ve bir sorun yok gibi..

bende batıklar için tend skin losyon kullanıyorum birçok işe yaradı örneğin,diz kapaklarım sertti yumuşattı koltuk altına sürünce ter kokusu olmuyor bana doktor tavsiye etmişti batıklara çok iyi geliyor yumuşatıyorda fakat fiyatı 59 tl

canım peki bu var olan batıkları da çıkarıyor mu? benim batıklarım çok derin :sinifsinif:
bir de lazerli bölgeye uygulanabilir mi acaba?? :sm_confused:

Ben de aynı dertten muzdariptim..
Banyodan sonra nemli bacaklara kese değilde
ponza taşıyla kıl dönmelerini çıkartıyorum..
Faydalı oluyor gerçekten..

Eğer peygamber sabrınız yoksa, batık ve kıllarından kurtulmanın tek yolu lazer..
Ben yıllarca herşeyi denedim yok karınca yumurtası yağı, yok sir ağda yok bu ağda bakıyoum önce azalmış gibi ama sonra anlıyorum ki hiç bi fark yok lazer yaptırıyorum şimdi 2. seansa gittim çok bir şey beklemiyordum yine uzun vadeli diğerleri gibi olur sanıyordum ama mucize oldu benim için süper bişi...
Çok pahalı değil evet ucuz da değil ama tüm bir ömür tertemiz... benden tavsiye..

a.s Yapmayı düşünenler vasa, mutlaka deneyin.. Bir tutku olacaktır, kar, kış sevmeyenler artık 4 gözle kiş mevsimini bekleyeceksiniz...

ben 22 yaşındayım bende de batık sorunu var kızlar acba diyorum ileriki yaşlarda geçermi

ben 30 yaşındayım sorunum var diyen var mıCADIARZU

Ben.. 33 yaşındayım, ergenlik dönemimden beri yaşadığım bu sıkıntı halen ve şiddetle sürüyor.. Eminim bacaklarım hepinizinkinden kötüdür. Komple kırmızı noktalar ile doluyum.
Şuradaki yapılan yorumları okudum. Bir çoğunu da denedim.(lazer hariç- ki kıl tüy meselesi yüzünden garanti olmayan bir yönteme o kadar para dökmek israf bence..) Doktora da gittim. Sonuç hep aynı.. Bir süre geçici iyileşme, sonra tekrar başlıyor. Kese yapıyorum ve hergün nemlendirici sürüyorum.

Bunun dışında , artık bedenimden utanmamayı öğrendim. Eğer bu, benim ise, beden yapımdan oluşuyorsa, beni kısıtlayıp sıkıntıya sokmamalı değil mi? Uöursamıyorum artık noktalarımı ki bu şekilde daha mutluyum.

X