Bacaklar incelir mi?

Bal10cuk_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2011
18
0
Osman MÜFTÜOĞLU yasasinhayat@hurriyet.com.tr

Bacaklar incelir mi

Bölgesel kilo kaybı çok sık konuşulur ama başarısı yok denecek kadar azdır.

Özellikle karın, basen ve bacak bölgesinde yağ birikimi genetik, hormonal ve metabolik süreçlerin kontrolü altında olduğundan kolay kolay başarılamaz. Erkeklerden farklı olarak yağlar kadınlarda bacak ve basenlerin üst kısımlarında daha sık depolanır. Menopoz sonrasında ise iyice belirginleşir. Kadınlarda yağların nerede depolanacağını belirleyen temel faktör genlerdir. Eğer anneniz, teyzeniz kalça ve bacak bölgelerinden kilo almışsa benzer bir kader muhtemelen sizi de beklemektedir. Hiçbir uzmanın kalça, basen veya bacak incelten özel bir diyet uygulayarak sizi inceltebileceğini düşünmeyin. Bacaklarınız ve kalçanızdaki incelme yalnızca vücudunuzdaki genel incelmenin bir parçası olabilir. Yani karın, basen veya bacak incelten özel diyetler yoktur. "Var" diyenler de sizden başka şeyler bekliyordur! Özel egzersizler ile bacaklarınız belki forma sokulabilirler, sıkılaştırılabilirler ama incelmezler. Hiç kimse size verdiği özel bitkisel haplar ile de bacak veya karın yağlarınızı ortadan kaldıramaz, azaltamaz. Yani "CLA karın yağlarını yakıyor", "Carnitin kalça kaslarını eritiyor", "Tere tohumu bacakları inceltiyor" gibi bilgiler "şehir efsaneleri"nden başka bir şey değildir.

Ya ben sadece bacaklarıma egzersiz yapıyorum ama faydası olmuyor:KK59:Acaba genetik midir?

Sporla incelir.. Ben incelttim... 32 senelik bacaklarımı tanıyamıyorum incecikler...

ben 1 haftadır pilates yapıyorum bacaklarım eskiye göre farketti yani hem sıkılaştı hemde gözüme daha ince görünüyolar :KK62:
sporu tavsiye ederim herkese, özellikle de pilatesi :nazar:

kızlar benimde üst bacak konusunuda problemlerim wardı şubat ayından bu yana haftada 2 yada 3 kere olmak üzere düzenli olarak plates yapıyorum gayet memnunum elde ettiğim sonuçlardan:) önceden ilk aylarda evde topum olmasına rağmen spor salonunu tercih ediyordum sonra plates alışkanlığımı eve taşıyınca maddi anlamda ve zaman anlamında çok kazancım oldu :-D neyse bacaklara gelelim benim baldırlar biraz kalın özellikle iç bacak problemim wardı platesle bu problem ortadan kaltı arkadaşlar:KK49:

iç bacak 70 cmdi öyle diyeyim ben size:KK1: alıştım artık bacaklarıma ama pilates ve spor kesinlikle sıkılaştırıyor.azıcık da yediklerine dikkat ettin mi tamam farkı göreceksiniz.bende henüz 4cm incelme var:21:.gayret etmeden olmyor malesef:KK19:

platesin sadece bacaklar üzerinde değil bütün vucuda etkisi war bence bütün vucudu sıkılaştırıyor ve zinde olmasını sağlıyor :KK66:

incelir...

yoga-stretching-pilates-yüzme-ip atlama parmak uçlarında-trambolinde zıplama-tempolu topuğuna ağırlık vermeden yürüyüş

her yere yazıyorum aynı şeyleri ama, yardımım dokunsun yeterki,

boyum 1.60, benim şu an 41 cm, ilk bu sporlardan bazılarına başlamadan önce 44 cm idi, hedefim 32 cm (boyun %20si olmalı)

20 küsür kilo aldım, önceden 36-37 cm idi, ama o zamanlar yanlış spor yapmışım, bisiklet, bacak kaslarımı zorlayıcı strength hareketleri, step falan, spor hocam ve diyetisyenim sporu abartmadan diyete ek olarak en fazla günde 1 saatlik zorlamayan aksine bacakları geren, uzatan esneme hareketleri ile 33 cm ineceğini söyledi,

ek olarak portakal yağı, susam yağı ya da zeytin yağı ile günde 10 dk. masaj ve banyoda sıcak soğuk su uygulaması..

böyle işte :KK66:

sakın aman genetik, annem teyzem de böyleydi diye salmayın kendinizi, dediklerimi yapın :KK66:

X