Babamin nefret ettigi kisiyi sevdim. Siz benim yerimde olsaydiniz???

gizlikiz123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2016
8
2
Selam..
benim cok büyük bir sorunum var ve fikirlerinizi duymak istiyorum.
Benim sevdigim bir cocuk var kücüklügümden beri.(önce 6 yasinda gördüm cocukluk ask iste asik oldum ona diyip durdum. Yillar sonra 9 yasinda yine gördüm ve birdaha hic unutmadim)
Ama 14 yasindan beri konusuyoruz ama sevgili degildik tek iki arkadas ve 2 yildir Birlikteyiz. Ilk baslarda konusurken babamin erkek arkadasimin ailesiyle bir soru yoktu. Gelip giderlerdi bize
Ama malesef son 6 yildir babam o aileyle küs ve Konusmuyor ve sebebini herkesden gizliyor. kardesi O aileden biriyle nisanli oldugu icin onu reddetti ve onunla artik konusmuyor. Bu olaylar olduktan sonra sevgilim bana beni sevdigini söyledi ama ben hep inkar ettim onu yillarca beklettim ama artik bende hayir diyemeyip ona evet dedim ve 2 yildir birlikteyiz.
Babam o aileden olan herkesden nefret ediyor uzaktan yakindan bu yüzden asla kabul etmez. Ben kac defa vazgecmel istedim ama ve bunun icin kücüklügümü ergenligimi cilgin caglarimi unutmaliyim ve yapamiyorum vazgecemiyorum. Simdilik herkesden gizliyoruz okul bitine kadar. Ama evimden telli duakli cikmicam biliyorum. Bunun sonu kacis ama ailemede cok bagliyim böyle birsey cok zor. Ne yapcagimi bilmiyorum ve gercekten cok caresizim etrafimdaki kimseye anlatamiyörum güvenemiyorum lütfen fikirlerinizi düsüncelerinizi yazin...

O ailede nişanlı olan akrabanızın ağzını arayın babanız o aileye karşı neden cephe almış..annenize falan sorun..bir nedeni olmalı hiç birşey nedensiz olmaz bence..ama 3 günlük dünyada klap kırmak küslükler niye ki o da var işin içinde..kaçmayın benim annem kaçarak evlenmiş hep bir tarafım yarımdı diye söyler..barışmışlar gerçi ama o biliyor ne yaşadığını..ben evlenme çağıma geldiğimde istediğin varsa gelsin evden telli duvaklı çıkın kaçmayın yeter ki derdi annem kaçanın en ufak tartışmada eşinin tarafından boynu bükük kalir diyodu..hep gelmeseydin neden geldin derler diyodu bizleri üzmeyin diyodu..elle günle evlenin ki bir sorununuz olduğunda ailenizden destek alabilin benim arkamda ailem var diyebilin diyordu..bence kaçma annenin ağını emzirdiği sütü korurmuş tutmazmişta babanın ağı tutarmiş derler..iyi kötü aileniz neticede şu dünyada fikir uyuşmazlığına girdiğimiz için ne kadar kötü olduğunu düşünsek bile yinede en güvenli olduğumuz yer ailemizin yanıdır..tatlı dille halletmeyen çalışın..seven erkek herşeyi göze almayı bilmeli..eşim bana sorardı sevgikliyken daha..baban polis seni bana ya vermezse ne yaparsın bende 1.de vermezse 2.ye gelirsin vermezse birdaha gelirsin kapıdan kovsa bacadan girersin illa hatrini kirmadigi ahpaplari var elbet onlarla gelirsin derdim..yani hemen kolayca kaçalım demedim hiç..bence konuşarak halledilmeyecek birşey yok 3 günlük dünyada..siz iyilikle adımlarınızı atın olmazsa o fikri düşünün ilk etapta kaçmayı hemen düşünmeyin..

Kaçma. Ama istediğini vazgeçmeyeceğini belirt. Onlarda kaçmandan korkup evlendirebilirler. Tabi arada çok büyük bi mesele yok ise.

Ben olsam vazgeçerdim sanırım babana kabul ettirirsin ama huzursuz bir hayatın hep sorunların olur. Başka adam mı yok allah aşkına.çocukluk hayranlığını aşk diye bi kılıfa sokmuşsun.

bencede bi oyren baban o aileyle neden kusmus mesele neymis.birde babanin ikna etmeyin bir yolu yokmu?
kacmak konusuna geldikde ise,kimseye gore ailenden yuz cevirme.erkek arkadaslar,esler gelib gider.ama bize yine ailemiz kalir.

6 ve 9 yasinizi nasil hatirliyorsunuz da bide asik oluyorsunuz ki ben 14 yasimi bile zor hatirliyorum ilginc kaçın gidin ne diyelim anne babasini hice saymayi bile dusunen insanlara sozum yok benim .

Sakin kacma! Hayatinin hatasi olur. Evliliginde mutlu olmassin ana baba duasi cok önemli. Öncelikle baban neden küsmüs Onu bulman lazim. Sonrada konuyu acarsin. Bazen anneler babalar bsye hyr olmaz dedikleri zaman hakli cikabiliyorlar. Bi erkek icin ailenden bukadar cabuk vazgecme.

Mesajin icin cok sagol...Zaten kacmak istemiyorum cünkü anneme babama cok bagliyim ve bunun ne kadar kötü oldugunu biliyorum.. ama babam cok sert gururludur asla evet demez o yüzden cikmaz sokakta gibiyim. Gercekten neden küstügünü 30 yillik esi annem yani bile bilmiyor acmiyor agzini isimlerini aninca sinirleniyor.:KK43: o yüzden babam haklimi haksizmi bilmiyorm yargilayamiyorum. yillar sonra baskasiyla evlenip keske demek ve üzülmekte istemiyorum.
egerki ilk konustugumuzda küs olsaydi babam hic konusup alismazdim ona ama hersey sonralardan oldu...

O ailede nişanlı olan akrabanızın ağzını arayın babanız o aileye karşı neden cephe almış..annenize falan sorun..bir nedeni olmalı hiç birşey nedensiz olmaz bence..ama 3 günlük dünyada klap kırmak küslükler niye ki o da var işin içinde..kaçmayın benim annem kaçarak evlenmiş hep bir tarafım yarımdı diye söyler..barışmışlar gerçi ama o biliyor ne yaşadığını..ben evlenme çağıma geldiğimde istediğin varsa gelsin evden telli duvaklı çıkın kaçmayın yeter ki derdi annem kaçanın en ufak tartışmada eşinin tarafından boynu bükük kalir diyodu..hep gelmeseydin neden geldin derler diyodu bizleri üzmeyin diyodu..elle günle evlenin ki bir sorununuz olduğunda ailenizden destek alabilin benim arkamda ailem var diyebilin diyordu..bence kaçma annenin ağını emzirdiği sütü korurmuş tutmazmişta babanın ağı tutarmiş derler..iyi kötü aileniz neticede şu dünyada fikir uyuşmazlığına girdiğimiz için ne kadar kötü olduğunu düşünsek bile yinede en güvenli olduğumuz yer ailemizin yanıdır..tatlı dille halletmeyen çalışın..seven erkek herşeyi göze almayı bilmeli..eşim bana sorardı sevgikliyken daha..baban polis seni bana ya vermezse ne yaparsın bende 1.de vermezse 2.ye gelirsin vermezse birdaha gelirsin kapıdan kovsa bacadan girersin illa hatrini kirmadigi ahpaplari var elbet onlarla gelirsin derdim..yani hemen kolayca kaçalım demedim hiç..bence konuşarak halledilmeyecek birşey yok 3 günlük dünyada..siz iyilikle adımlarınızı atın olmazsa o fikri düşünün ilk etapta kaçmayı hemen düşünmeyin..

evet cok haklisin.. bende hep öyle diyorum 30 yasimada gelsem beklerim babam evet diyene kadar sende benimle beklermisin diyorum cunku kacmak konusunda kendime güvenmiyorum ilerdeki yükü tasirmiyim diye. evet diyor beklerim diyor. Ama babamin evet diceginden umudum yok cok gururlu daha onun yaninda isimleirni bile anamiyoruz. Kimsede sorunu bilmiyor. Nisanlanan kisiye soruncada babama öfkesinden babami kötüleyip sacmaliyor bunlari dinlemek bile zoruma gidiyor.
O kadar sorun varki anlatsam roman olur burda. Okadar caresizimki artik bu siteye kendi kaydimi yapip bunu buraya yazdim ...

evet cok haklisin.. bende hep öyle diyorum 30 yasimada gelsem beklerim babam evet diyene kadar sende benimle beklermisin diyorum cunku kacmak konusunda kendime güvenmiyorum ilerdeki yükü tasirmiyim diye. evet diyor beklerim diyor. Ama babamin evet diceginden umudum yok cok gururlu daha onun yaninda isimleirni bile anamiyoruz. Kimsede sorunu bilmiyor. Nisanlanan kisiye soruncada babama öfkesinden babami kötüleyip sacmaliyor bunlari dinlemek bile zoruma gidiyor.
O kadar sorun varki anlatsam roman olur burda. Okadar caresizimki artik bu siteye kendi kaydimi yapip bunu buraya yazdim ...
O zaman başka tanıdıklara sor ortak tanıdıklara bir bilen vardır elbet yada en azından annene sorabilirsin..

X