Babamın ailesi :(

benSelinova

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
291
0
mrb kızlar bugün bayramın 1. günüydü ve babaanneme ziyarete gittim abimle birlikte benim annemle babam boşandığı için sağolsun babamda bizimle hiç ilgilenmediği için çok nadir görüşürüz farklı şehirdeyiz zaten babam evli ve 2 çocuğu daha var
bugün babaannemlerdeyken babam karısı ve çocukları geldi ben ilk defa babamı karısıyla birlikte gördüm karısını, çocuklarını(kardeşlerimi) ilk defa gördüm
biz oturuyoduk onlar yoldan geldiler karısıyla el sıkıştık tanımıyorum ama dedi elimi sıktı babamı öptüm felan hep birlikte otururken dayanamadım içeri gittim tuvalete gittim ağladım sonra salona gittim onlar oturma odasındalardı bnde salonda tek başıma ağladım oturuyodum işte babaannem geldi bi gün önce babam tek mi gelicek diye sorduğumda ewet tek gelicek demişti yanıma geldiğinde yemin ederim bilmiyodum Allah şurda canımı alsınki bilmiyodum üzülme dedi bana sonra babam geldi niye ağlıyosun dedi başımı fln okşadı sarıldı fln bn hala ağlıyorum sonra abim geldi üçümüz orda oturduk karısı kızı babaannem mutfakta yemek yapıyolardı seni kardeşinle tanışıtırıyım mı dedi hayır dedm 5 dk sonra fln tekrar sordu sinirin geçtiyse tanıştırıyım mı diye yine hayır dedim pişkin bi gülümseme geldi ondan =( ilgileniyomuş gibi konuşuyodu ama hiç bi zaman aramadı beni abim üni de olduğu için sadece onunla telde konuşur beni 1 kere bile aramadı bn 17 yaşındayım ve 2 yaşımdan beri annemle ayrılar..neyse sonra yemek hazırladılar babanne biz kalkalım dedim ve babannemi babamı öptüm abimle kalktık abim baya bi ağladığım için biraz hava aldırdı bana eve biraz dha geç gittik eve geldim annem gözlerimi gördü neden moralin bozuk bişymi dedi o kadın sana felan dedi bn ağlayarak yok bişey diyorum sonra anlattım dertleşti benimle onlar için ağlama üzülme dedi işte bunun için oku diyorum sana dedi karşılarında dimdik dur diye dedi ama nasıl üzülmem babasız büyüdüm o adam sanki benim babam değil ailesini görünce anladım bunu sadece biyolojik babam o benim kendimi o evde çok yabancı dışlanmış hissettim niye banada babalık yapmadın diye içimden düşündüm inanın bu yazıyı bile şimdi ağlayarak yazıyorum çok kötüyüm ağlamaktan şişti gözlerim senağlamasenağlamasenağlama

cnm kıyamam ben sana baban sana ne kadar zarar verdiğinin eminim farkında değil.bazen çiftler öyle nefretle bitiriyorlarki evliliklerini sanki çocuklarıylada boşanıyorlar.ne kadar yanlış.şimdi babanın yeni ailesi için çok fazla bişey diyemiyorum.çok var böyle ikinci evliliğini yapıp.çocuk sahibi olan.onların özelliklede kardeşlerinin bir günahı yok.yalnız baban ve eşi sizi çok önceden biraraya getirip.kardeşlerinle sıcak bir bağ kurmanıza yardımcı olabilirlerdi.bu pat diye.hadi gel tanışın denecek kadar basit bir durum değil.baban çocuk psikolojisinden çok anlamıyor.ama yalnız değilsin.annenin dediği gibi oku meslek sahibi ol.ama içindeki kızgınlığı ve kendine acıma duygusunu bir yana bırak.çünkü seni anlamayan.bugünde anlamaz yarında.seninde böyle bir baban var.belki değişir diycem.bilemiyorum.zamana bırak.kalbini güzel duygularla doldur.bırak onlar hatalarıyla başbaşa kalsınlar.sevgiler cnm.iyi bayramlar

Baban hic yaninda olmamis olabilir ve bu yüzden babasiz büyümek
icini acitmis olabilir..
ama birde yanindakilere bakmani isterim, baban yok ama belkide
yüregi pirlanta bir annen var, cok anlayisli bir abin var..
olaya birde bu gözle bakmani isterim...
Veya sunuda söylemek isterim, baban yaninda olsaydi hep
ve sana hep sinirli davransaydi, sana sevgi vermeseydi,
misafirlerin yaninda sana kötü davransaydi, yaptigin hic biseyi
begenmeseydi, inan keske babasiz büyüseydim derdin...
Yinede bugün güzel bir gün oldugunu unutma..
Bayramini kutlu olsun canima.s.:teselli:

annemle babamın boşanması ben 8 yaşındayken oldu babam ben 2 yaşındayken şimdi eşi için bizi terk etti ben 8 yaşındayken birden ortaya çıktı ve annemden boşanmak istedi
ama babam gerçekten hatasını anlıcak birisi değil umrunda bile değilim onun çok koyuyor bu bana
yani benim babam hem var hem yok :KK43: bi çocuğun hem anneye hem babaya ihtiyacı varmış :KK43:

evet abim ve annem benim tek varlıklarım abim babamın yanında bi kaç kere kaldı karısı varken ve benim gitmemi istemiyodu ben etkilenmeyim diyeymiş bugün anladım

ah cnm ya üzülme lütfen malesef boşanan ailelerde boyle problemler olabiliyor...bak benım babamda yok vefat etti.onsuz ilk kurban bayramım.herseye sükret ve yaşa..üzülme...

canım selincim senin durumunda olan hatta senden daha kötü durumda olan arkadaşlarım var.bir arkadaşımın hem annesi hem de babası yok.küçükken yuvaya bırakmışlar.sonra halası almış.halasının yanında büyümüş.ailesini bulmak için televizyon programlarına bile katılmış ailesini bulmuş ama babasının öldüğünü öğrenmiş annesi de onu reddetmiş.sadece abisiyle görüşüyor.ama kendini salmamış hiç bir zaman halada öyle.okulu bitirmiş şimdide güzel bir işte çalışıyor 2sene önce de evlendi ve çok tatlı bir kızı var.sende daha çok gençsin canım duyguların yoğun ama iyi düşün hiçbirşey senden sağlığından sana sahip çıkan annen abin ve diğer ailelerinden daha önemli değil inan.hayatın akışına bırakma kendini güzel bir yol belirle ve karşına zorluklar çıksada Allaha inancınıda kaybetmeden dimdik yürü tatlım.hayatında herşeyin yolunda gitmesini ve ailenle mutluluklar diliyorum.Bu güzel günlerini en iyi şekilde değerlendir. Hayırlı bayramlar annenin ellerinden öp yerime kib a.s.

çok teşekkür ederim gulkaya ablacm buraya yazmak dışında bunları paylaşabileceğim bi arkadaşım bile yok
ama burda herkes destek oluyo
seninde bayramın kutlu olsn..

Canım benim kıyamam sana. Çok zor bir durum ama yanında sana değer veren annen ve abin var onlara şükret bitanem. Ne kadar güzel sana geleceğin için öğütler veren her zaman yanında olan annen var... Sen de çok sıkma canını yaşadıklarına inat geleceğini çok güzel kur canım... :teselli:

Üzme kendini güzelim!!:teselli:

Helede seni 2 yasindan beri babasiz birakan bir adam icin hic üzme...:kızgın:

Ciftler bosanmis olsada cocuklarini böyle ihmal etmelerine hic bir zaman anlayis veya hosgörü duymam mümkün degil...Tamam babandir fakat seninde dedigin gibi bioloyik baban..!! Elin kadinin karnina cocuk koyup sonrada aramayan birakip giden bir adama BABA demem ben.:kahve:

O kendine bir aile kurmus öyle mutlu bosver, sende mutlu olmaya bak, annen hem anne hem baba olmus sizlere, okulunu bitir iyi yerlere gel ve anneni gurulandir, cektigi acilari eziyetleri ancak ve ancak seni mutlu ve egtimini bitirmis gördügünde unutacak güzelim..a.s

Allah yardimcin olsun:Saruboceq:

kıyamam ben sana canım yaa...işin en kötü yanı da senin yaşayamadığın aile hayatını onların yaşıyor olması:KK43:(( ama üzülme tatlım anneciğinin de dediği gibi tek yapman gereken okumak çok okumak!! tek kurtuluşun okuyup elinde mesleğinin olması...başkaları için ağlama o güzel gözlerinden yaşlar akmasın...çünkü kimsenin bi tarafı duymuo sen ağlıosn diye sen ağladığınla kalıyorsun..toparla kendni ve hiç görmemiş bugunu hiç yaşamamış farzet..sen güçlüsün bunu yapabilirsin..

canım sonuna kadar haklısın ama maalesef senin baban gibileride var.boşanınca çocuklarınıda boşadıklarını sanıyorlar.nasıl evlatlarından vazgeçebiliyorlar anlamıyorum
ama inan böyle birisi için gözyaşı akıtmaya değmez.senin üzüntün annenide üzer.yazık anneni ve abini üzme.bencede sen okuluna ve geleceğine bak
şunuda unutma allah hiç kimsenin yaptığını yanına bırakmıyor.geleceği kimse bilemez
sana annen ve abinle mutlu bir hayat diliyorum.

teşekkür ederim hepinize bana bugünümde destek oldunuz
inş hepiniz sağlıklı mutlu uzun ömür geçirirsiniz sevdiklerinizle bunu gerçekten tüm kalbimle söylüyorum hepinizin bayramını kutluyor ve öpüyorum

canımsın kıyamam çok ama çok üzüldüm:çok üzgünüm:

benim anne babam da ben 8 sekiz yaşındayken boşandılar ve babam istanbulu terkedip beni ve ablamı asla arayıp sormadı:1no2:

20 yıl sonra ben peşine düşüp araştırdım buldum....:eek:
ocak ayın da çok hasta ölüm döşeğin de beni aradı, hemen yanıma aldım kangren olmuş ölmek üzereydi, ameliyatını yaptırdım, bacağı kesildiği ve kangren çok ilerlediği için yatalak durumdaydı, altını bile ben temizledim,8 ay bebek gibi baktım ...ben den hep utandı, hep mahçup başını eğdi ama ben babamı asla ezmedim:asigim:

canım diyeceğim Allah çektirmesin ama bir şekil de yaptıklarına pişman olacak Allah mazlumların ahını yerde koymaz...sil gözünün yaşını yalnız değilsin:teselli:Şeniz

benim anne babam da ben 8 sekiz yaşındayken boşandılar ve babam istanbulu terkedip beni ve ablamı asla arayıp sormadı:1no2:

ocak ayın da çok hasta ölüm döşeğin de beni aradı, hemen yanıma aldım kangren olmuş ölmek üzereydi, ameliyatını yaptırdım, bacağı kesildiği ve kangren çok ilerlediği için yatalak durumdaydı, altını bile ben temizledim,8 ay bebek gibi baktım ...ben den hep utandı, hep mahçup başını eğdi ama ben babamı asla ezmedim:asigim:

canım diyeceğim Allah çektirmesin ama bir şekil de yaptıklarına pişman olacak Allah mazlumların ahını yerde koymaz...sil gözünün yaşını yalnız değilsin:teselli:Şeniz

Bu cok etkiledi beni.. nekadar guzel bisey yapmissin, herkes yapamaz bu yaptigini, kin besler, intikam duygusu besler ve asla yapmaz, kimin icin gittiyse o baksin der en azindan..

Ama sen cok guzel yapmissin onu yanina alip bakmaklaa.s

Kimsenin yaptigi yanina kalmiyor, bak hep utaniyormus baban senden, neler hissediyordur kimbilir sen onun altini degistirirken ona yemegini verip bakimini yaparken. Allah karsiligini fazlasiyla verecektir inan cok mutlu oldum yazini okuyunca:smiley-cool:

çok üzüldüm gerçekten :KK43: çok güzel bişey yapmışsın:teselli:
ama çok ağrıma gidiyo onun normal bi hayatı olduğunu görmek çok üzülüyorum nasıl bi vicdan bu anlamıyorum erkeklerin hepsi mi böyle vicdansız ilerde ben nasıl bi aile kurabilirim kendi babam böyle yaptıktan sonra nasıl bi erkeğe güvenirim :çok üzgünüm:
şuan tek isteğim iyi bi üniversiteden mezun olurken mezuniyet törenime onu çağırmamak

..$€L!n..;4509584 .!.:
çok üzüldüm gerçekten :KK43: çok güzel bişey yapmışsın:teselli:
ama çok ağrıma gidiyo onun normal bi hayatı olduğunu görmek çok üzülüyorum nasıl bi vicdan bu anlamıyorum erkeklerin hepsi mi böyle vicdansız ilerde ben nasıl bi aile kurabilirim kendi babam böyle yaptıktan sonra nasıl bi erkeğe güvenirim :çok üzgünüm:
şuan tek isteğim iyi bi üniversiteden mezun olurken mezuniyet törenime onu çağırmamak

tabiki hepsi böyle değiller ama önemli bir bölümü maalesef babalarımız gibi duyarsız ilgisiz benciller

içinden geleni yap tatlım çağırma törene zaten annen ve abin sana yeterler
çağırırsan büyük ihtimal karısı ve çocuklarıyla gelmeye kalkabilir bu o en mütlu günlerinden birisini mahvedebilir üstelik anneciğini de çok üzer

kaldı ki tek başına gelecek olsa bile ne yani boy mu gösterecek orda bu kızı ben yetiştirdim diye annenin başarısına ortak olmasından başka işe yaramaz
baban olacak o adam zaten senin başarını duyacaktır...
onun kendisinin seni arayıp tebrik edip hediye vermesi gerekir

canikom en iyi babanı öldü bil, evet evet öldü bil, utanmadan birde yıllar sonra gel kardeşlerinle tanıştırayım diyor...

birgün seni başı sıkışıp ararsa elinden geleni yap ama bırak düşünme öldü bil tatlım

nasıl evleneceğim diyorsun, haklısın güvenmek çok zor insanlara özellikle de erkeklere
bu yüzden asla sonuna kadar güvenip sırtını dönmeyeceksin şeker daima bir ihtimal olmalı ama bu ihtimal ne senin hayatını ne de kocanın hayatını cehenneme çevirmesin
için de yaşa bu ihtimali, en azından darbe yersen çok yıkılmazsın

iyi bayramlar bebeğim tekrar söylüyorum yanlız değilsin gel seni bi öpeyimŞeniz

kıyamam sana ben canım yaa:çok üzgünüm:
annenle abine daha sıkı sarıl ve dimdik dur herşeye rağmen

tabiki hepsi böyle değiller ama önemli bir bölümü maalesef babalarımız gibi duyarsız ilgisiz benciller

içinden geleni yap tatlım çağırma törene zaten annen ve abin sana yeterler
çağırırsan büyük ihtimal karısı ve çocuklarıyla gelmeye kalkabilir bu o en mütlu günlerinden birisini mahvedebilir üstelik anneciğini de çok üzer

kaldı ki tek başına gelecek olsa bile ne yani boy mu gösterecek orda bu kızı ben yetiştirdim diye annenin başarısına ortak olmasından başka işe yaramaz
baban olacak o adam zaten senin başarını duyacaktır...
onun kendisinin seni arayıp tebrik edip hediye vermesi gerekir

canikom en iyi babanı öldü bil, evet evet öldü bil, utanmadan birde yıllar sonra gel kardeşlerinle tanıştırayım diyor...

birgün seni başı sıkışıp ararsa elinden geleni yap ama bırak düşünme öldü bil tatlım

nasıl evleneceğim diyorsun, haklısın güvenmek çok zor insanlara özellikle de erkeklere
bu yüzden asla sonuna kadar güvenip sırtını dönmeyeceksin şeker daima bir ihtimal olmalı ama bu ihtimal ne senin hayatını ne de kocanın hayatını cehenneme çevirmesin
için de yaşa bu ihtimali, en azından darbe yersen çok yıkılmazsın

iyi bayramlar bebeğim tekrar söylüyorum yanlız değilsin gel seni bi öpeyimŞeniz

dediğin gibi yapıcam ve onu öldü bilicem (keşke gerçektende ölseydi) bugün kızıyla ve karısıyla gezmeye çıktığını öğrendim ve o kadar üzüldümki...
neyse artık bunları bitirdim
ayrıca şunları söylemeden geçemicem gerçekten benim en yakın arkadaşımmış gibi benimle dertleştin sadece sen değil hepiniz bunu kuzenimle paylaştığım zaman umursamadı bile oysaki ben onun hep zor anlarında destek olurdum :1no2:
çok teşekkür ederim sizi ÇOOOK SEVİYORUMM..a.s.
(artık en yakın dostlarımsınız:nazar:)

X