Babamın ailesi :(

selincim ağlattın beni, bu gün yeğenimin yanından geldim, 2 yaşında babası bırakıp gitti,ve neden bilmiyoruz, yüksek ihtimalle hayatında biri var,herşey alt üst oldu,aramıyor , sormuyor,boşanan kadar aradı sordu kızını şimdi hiç ben arayıp güzellikle anlattığım halde bir sürü bahane buluyor,adresi bile belli değil o yüzden senin içinin nasıl acıdığını anlayabiliyorum,benimde içim yeğenim için yanıyor, ama ne yalan söyliim onun ruh halinin ileride kötü olabileceğini düşünürken senin gibi sağlam yürekli bi kızın yazdıkları beni rahatlattı sende babasız büyümüşsün ama bak nasılda güzel düşünüyorsun, nasıl mantıklısın, canım benim Allahım yüzünü hep güldürsün,seni sevenlerle beraber hep mutlu ol,çok takdir ettim böyle kendini bilen bi kız olmanı,ne olur gayretli kuvvetli ol ve baba eksikliğinin seni yolundan şaşırtmasına izin verme

çok zor bir durum annenle olan sorunlar için ei terketmiş ama sizidede suçsuz yere uzak kalmış.. annenle boşamış ama sizinle de boşanamzki..

belki utancından aramıyordur. insanlar çok sevdiklerini üzmek istemezler uzak dururlar.

üzme kendini çoook kişi var senin gibi bu tür evlilik ve ayrılıklara kurban.. ne ilksin ne teksiz ne de son...

hayatın gerçekleri hattadaha kötüsü beteri de var.. üzülme oku çalık hayatını kazan..

annemin hep bir lafı vardır:babanın anne varken evlatlarını bir gözü görür anne yokken ikiside görmez der....
gerçekten çok doğru...
seni anlıyorum canım için acımış haklısında senin baban ama farklı bir dünyada ,ailede kabullenmek zor...
çok şükür annen hayatta....

canım benim sana kıyamam...kızım da öyle babasının ilgisi çok az bu yüzden babasının evine adım atmıyor...yaa olan çocuklara oluyor.bu babalar çocuklarının nafakasını ödeyince ve ayda bir telefon edince vicdanları rahatlıyor. "velayet benim üzerimde olsa herşeyi yaparım ama senin üzerinde sen ilgilenmelisin " diyorlar....

senin yapacağın en iyi şey güzel bir üniversite okuyup iş hayatına atılman ve bu olayları unutturacak bir evlilik yapacak olmandır....

senin senden başka dostun yok o yüzden geceni gündüzüne katıp kendini kurtarmaya çalışmalısın..benim kızım da öyle...bayramda bile sabah 8de kalkıp 12ye kadar test çözüyor...

allah bir yerden alır bir yere verir.bak benim harika bir babam var ama kocamdan ayrıldım...herkesin imtihanı farklı..annenle bağlarını çok sıkı tut ve geleceğini şekillendirmeye bak..

canım Allah yardımcın olsun..... umarı herşey gönlkünce olur çünkü yazılanları okudum ne diyeceğimi bilmiyorum ama genede yanında hissetmen için sana yazmak istedim.... zor bir durum Allah kimsenin başına vermesin...

canım senin yazdıklarımı okuyunca çok üzüldüm çünkü benim kızım 1.5 yaşında bende eşimden ayrılıorum sebep aynı başka bir kadın
ilerde ne yazık ki benim kızımda senin hissettiklerini hissedecek ve çok üzülecek
ama kader de herşeyi yaşamak varmış o insan müsvettesini (kusura bakma) unut gitsin çünkü o insan annene çok acılar yaşatmış biri en azından bir anne ve eş olarak ben bunları hissediyorsam annende zamanında bunları hissetmiştir
değmez çünkü sana vermediği sevgiyi diğer çocuklarına vermiş bunca zamandır
sende ona değer verme bence ve hiiiiç üzülme o insan senin bir damla gözyaşını bile haketmiyor çünkü

Senin bir damla gözyaşına kıyamayan abin ve annene sıkı sıkı sarıl olur mu..
Babanın yerini dolduramazlar ama bak şu zamana kadar bir insanın babaya da ihtiyacı varmış cümlesini söyletmemişler sana.
Her insan hata yapar baban da size yeterince ilgili davranmayarak böyle bir hata yapmış ama sen onu kalbinde hatasıyla kabul et ve ona kızma..
Büyüklüğün yaşla ilgili olmadığını görsünler.. a.s.

..$€L!n..;4509584 .!.:
çok üzüldüm gerçekten :KK43: çok güzel bişey yapmışsın:teselli:
ama çok ağrıma gidiyo onun normal bi hayatı olduğunu görmek çok üzülüyorum nasıl bi vicdan bu anlamıyorum erkeklerin hepsi mi böyle vicdansız ilerde ben nasıl bi aile kurabilirim kendi babam böyle yaptıktan sonra nasıl bi erkeğe güvenirim :çok üzgünüm:
şuan tek isteğim iyi bi üniversiteden mezun olurken mezuniyet törenime onu çağırmamak

İçindeki öfke filizlerinin büyümesine izin verme bebeğim. Öfkenin senden başka hiç kimseye
zararı olmaz.Ne kadar olumlu ve sevgi dolu yaklaşırsan, sana güzellik
olarak geri döner. Ben hiç bir babanın evladını unuttuğu için ilgisiz davrandığına
inanamıyorum. Şartları el verseydi mutlaka seni görür ve ilgilenirdi. Bazan babalar
Eski eşlerinin ve evlatlarının hayatlarından gölge etmemek adına uzak dururlar.
bağırlarına taş basarak her türlü olumsuz yargıyı sineye çekerek, durulmuş suyu
bulandırmamak adına uzak durmayı tercih ederler.
Babanın neler yaşadığını bilmiyoruz canım. Hayat bize hiç istemediğimiz şeyleri de
yaptırabiliyor. Hayat denen bu yolda herkesin mutlu olmaya hakkı var diye düşünüyorum.
Annen-Abin ve sen de çok mutlu yaşa, Baban ve aileside mutlu yaşasın canım.
Babanın huzursuzluk ve ızdıraplar içinde, sefil durumda olmasının size hiç bir yararı
olmaz tatlım. Ayrılan eşler çocuklarına yaşattıkları olumsuzluk nedeniyle ebediyen
vicdan azabı çekerler. Dışarıdan anlaşılmasa da bu böyledir. Sonucun boşanmaya
varacağını düşünmeden, yapılan hatalar veya kişilik uyuşmazlığı sebebiyle, maalesef
çok sevimsiz ve üzücü bir durum olan boşanma gerçekleşiyor. Eşler, birbirlerini daha
fazla yıpratmamak ve daha mutlu olabilmek adına boşanıyorlar. Mutsuz olacaklarını
bilseler, her türlü zorluğa göğüs gerer ve boşanmazlar.
Babanın sana yaklaşmasını zorlaştıracak tavırlar sergilersen bunu denemeye çekinecektir.
Şu anda hayatın bu şartlar üzerinde kurulmuş vaziyette canım. Sana düşen bu şartların
güzelliklerini yaşayabilmek. Çok samimi olarak şunu söyleyebilirim,sürekli olarak Kavgaların-
hakaretlerin-şiddetin yaşandığı yıpratıcı bir aile ortamında olmandan, şu
andaki şartların çok daha tercih edilecek durumda. Babanla ilişkini, olumsuz hislerine
yenilmeden sağlam bir zemine oturtabilmek senin elinde. Herşey bizim bakabildiğimiz
kadar güzel tatlım. Hayata gülümsemeyi bilmezsek, hayat bizi tırmalar. Hayal ettiğin
güzellikler senin olsun.
a.s.

selincim ağlattın beni, bu gün yeğenimin yanından geldim, 2 yaşında babası bırakıp gitti,ve neden bilmiyoruz, yüksek ihtimalle hayatında biri var,herşey alt üst oldu,aramıyor , sormuyor,boşanan kadar aradı sordu kızını şimdi hiç ben arayıp güzellikle anlattığım halde bir sürü bahane buluyor,adresi bile belli değil o yüzden senin içinin nasıl acıdığını anlayabiliyorum,benimde içim yeğenim için yanıyor, ama ne yalan söyliim onun ruh halinin ileride kötü olabileceğini düşünürken senin gibi sağlam yürekli bi kızın yazdıkları beni rahatlattı sende babasız büyümüşsün ama bak nasılda güzel düşünüyorsun, nasıl mantıklısın, canım benim Allahım yüzünü hep güldürsün,seni sevenlerle beraber hep mutlu ol,çok takdir ettim böyle kendini bilen bi kız olmanı,ne olur gayretli kuvvetli ol ve baba eksikliğinin seni yolundan şaşırtmasına izin verme

aslında herkes senin gibi diyor ama içimdeki acıyı bazen ister istemez dışarı vuruyorum
annemle tartışarak ve hemen pişman oluyorum üzülüyorum sonra sinirimden ağlıyorum
ama alıştım artık ama annemle tartışmalarım devam ediyo o kadar dua ediyorum anneme bidaha bağırmayım diye ama yine istemeden ağzımdan çıkıyo bağırıyorum :çok üzgünüm: gayretli olcam ve kendi ayaklarımın üstünde durucam
çok üzüldüm yeğenine inş yeğeninin babası ilgilenir hatasını başta anlar..:1hug:

Canim benim üzülme diyecegim ama biliyorum üzülmemek elde degil, bunu tahmin ede biliyorum ...

Üzme tatli canini degmez, bak benim esimin babasi mesela annesinden ayri felan degil ve de ogullari öz be öz cocuklari ama inan cocuklarini hic sevmez, esim hep derki, bir kez olsun babamin benim basimi oksadigini bilmem, keske ölseydide bende bir kez ölürdüm hic olmassa, ama böyle diyor, her gün ölüyorum, onun hem varligi ve aslinda yoklugu beni cok gücsüz birakiyor diyor, hayatimda tüm cesaretlirimi yitirdim diyor ...

Yani demek istedigim neler neler var dünyada malesef ... bende inanmazdim böyle babalarin olduguna, ama gözümle görünce inandim ... bunlari birer imtihan gibi kabul et ve dimdik ayakta kala bilmek icin caba göster ...

Allah yardimcin olsun canim .... öptüm seni ...:teselli:

X