Babamdan nefret ediyorum :(

O kadar iyi anlıyorum ki benim babam da içiyor, annem rahmetli benim, hergün küfür kıyamet bir evde büyüdüm bunun kolay kolay geçmeyeceğini düşünüyorsun haklısın geçmiyor ne yazık ki eşim biraz bağırsa sanki çocukluğuma gidiyorum saçma sapan sebeplerden boşanmak istediğim oldu çünkü dolmuşum artık küfür dayak yetmiş en ufak bağırma kötü söz bile depresyona sokuyordu. Başkalarının ay ne var bunda dediği konuları takan özgüveni düşük bir insan oldum, iyi bir üniversite mezunuyum eşim bana şaşırıyor kendine güven biraz diyor çok destek oldu Allah razı olsun ama işte hep düzelir diye bekledim üvey annem de babamla sıkıntı yaşayınca bize yaşattı, yeri geldi ona şikayet etti ben dayak yedim. Kaçarak evlenip üniversiteyi evliyken bitirdim herkesin sorduğu soru beni çok üzdü. Acelen mi vardı? Kimseye de hesap vermek zorunda değildim ama herkes ister düzgün bir şekilde nişanıyla düğünüyle evlenmek ne bilim eşyalarının olması, ben beş parasız geldim ama eşim herşeye yetişmeye çalıştı hep mahcup oldum, kardeşlerime bile destek oldu okurken ama konularımda okursanız görürsünüz onlar babamla beraber boşanmamızı istediler. Benim yuvam yıkılıyordu yani alkolik, nankör ağzı bozuk bir insandan birşey bekleyen babalığı geçtim bir nasılsınız iyi misiniz bekleyen ben ancak gerizekalı gibi bekledim. Bugüne kadar babamdır kardeşimdir dedim, ölüm var dedim bu dünya geçici dedim ama geçen gün oğlumu hastaneye götürdük ciddi birşey yoktu ama babam ve kardeşlerim aramadılar bugün ben arayıp söyledim biliyorum kardeşlerim de aramayacaklar, ben tek başıma çocuk büyütüyorum, çok şükür sağlıklıyım ama insan bekliyor iyi misin sorusunu. Kusura bakma ben de doluyum, Allah yuvanda mesut mutlu etsin, gün gelir sana muhtaç olursa babamdır diyeceksin biliyorum çünkü insan olan üzülüyor. Bunlar da imtihan ve geçecek biliyorum ama hep destek olan aileler gördükçe başım yere eğildi. Gene de biliyorum ki Allah bizimle, o hiçbir kulunu yalnız bırakmaz. Uzak durmaya çalış elinden gelirse. İnsanın yakınları da kötü olabiliyor, ben Hz. Yusuf'u hatırlıyorum kardeşleri kuyuya attı da gene sabretti. Sabır diyorum Allah elbette gönlümüze göre verecek.

Evlen git. Ben olsam evlendikten sonra bir daha arayıp sormam. Ama ben olsam iş bulduktan ve maddi özgürlüğümü kazandıktan sonra hiç arayıp sormazdım, onu yapamamışsınız. Nişanlınızla ilişkinizi mahvetmesin. Ondan bir şey beklemeyin. Sadece çekip gidin. Annenizle ilgili bir şey de yapmayın. Siz bu adamla büyüdüyseniz bu onun da suçu. Aldatıldığında dayak yediğinde boşansaydı. Hiç olmazsa sizi dövmeye de başladığında boşansaydı. Benim babam da çocukken döverdi. Annemi dövmezdi, içkisi falan da yoktu. Bizi "terbiye amaçlı" dövmesi dışında iyiydi, ilgiliydi. Ama ben biraz büyür büyümez anneme sen suçlusun kendi rahatın için bizi feda ettin demiştim.
İşte "çocuklarım için katlanıyorum" deyip kocasından ayrılamayan kadınlar okusun yazdıklarınızı. O çocukların da başını yakıyorlar kendi düzenleri bozulmasın diye.
Kadınlar çok çaresizmiş, kocası ne olursa olsun onu çekmek zorundaymış yoksa açlıktan sefil olurmuş gibi davranmaya bayılıyorlar. Öyle şartlandırmışlar kendilerini. Oysa ne kadınlar var... Çocuğunun bir tokat yemesine dayanamayan... Kaç çocuğu olursa olsun kendisini aldatan, kendisine ve çocuğuna şiddet uygulayan kocayı bırakıp çocuklarına sarılan, temizlik yapıp, küçük işlerde çalışıp çocuklarını helal parayla okutup büyüten... Böyle kadınlar çok eskiden de varmış, şimdi de varlar. Çok zorluk çekiyorlar ama kendi ayakları üzerinde çekiyorlar o zorluğu. Akşama eve geldiklerinde huzurları oluyor. Bir de üstüne dayak yemiyorlar.
Annen de suçlu baban da... Eğer yok onlar benim annem babamdır deyip durup durup müstakbel eşini onlara götürmeye çalışacaksan, iyi ilişkiniz varmış gibi mutlu aile pozları içinde olmak için çırpınacaksan, o zaman eşinle aranız bu sebeplerden bozulduğunda da sen suçlu olacaksın.
Dünyada kötü insanlar var. Baban gibi. Bir de zorunda olmadığı halde bu kötü insanlar tarafından eziyet edilip duran insanlar var. Hep de olacak. Herkesin kendi tercihi.

Benim kardeşimi babam ingiliz anahtarıyla dövmüştü. 9 yaşında falandı. Eşofman altını çıkardıktan sonra odasında yerde bıraktığı için. Kafası kanamıştı. Çocuk eliyle kanları tutmaya çalışıyordu ve o sahne hep gözümün önüne gelir hala. Ben dayaktan çok korktuğum için aşırı usluydum o yüzden kendi dayak yediklerim pek gelmiyor aklıma ama kardeşiminkileri çok hatırlıyorum. Bu arada tabi ki kafası kanadığı için suçlu kardeşimdi. Çünkü babam gönüllü olarak elini uzatacaksın eline vuracağım bununla dedi elindeki metal ingiliz anahtarını göstererek. O titremeye başladı. Elini uzatabildi ama avcunu açamadı korkudan. Adam da tabi ki mecburen kafasına vurdu. Böyle temalarla süslerdi babam dayakları. Mesela asla kaçmayacaksın. Asla saklanmayacaksın. Dayak yemen gerekiyorsa nerene vuracaksa oranı gönüllü uzatacaksın.
Kardeşim şimdi yirmibeş yaşında bir kadın. Küçüklüğünden beri hala gece uykusunda altına kaçırıyor. Alkolik. Bir kaç intihar denemesi oldu.
Babam senelerdir kimseye elini kaldırmış değil. Melek oldu biz biraz büyüyünce. Pişman oldu. Çoğu zaman unutuyorum yaptıklarını ama bazen de nefret ediyorum evet.

ya sen neden üzülüyorsunki ? senin ayıbın degil . insan olup baban üzülsün. kızımı yüzünü egdirdim utandırdım diyip.
ayrıca bbasaından tek nefret eden sen degilsin.
bende sevmem babamı. babanızdır arayın diyeni de sevmem. içip içip yerlere düşen, anamı ve bizi küçükken itip kakan adam benim babam olamaz.
annem de artık biz büyüdük tabii baş kaldırıyor.babama içme sapıtma dedikce annemde kötü oldu ve terk etti annemi. şimdi hepimiz cookk mutluyuz hahahahahah sonu güzl oldu ama zor oldu...

Siz kurtulacaksınız ama annenize üzüldüm. Boşanma şansı yok mu?
Neden bunca sene katlanmış?
Canım annem saf bir kadin 50li.yaslarnda ama gozu acilmamis biri.. cok sabırlı bi insan annem ve nasil oldugunu anlamiyorum ama babami seviyor kavga gürültü oldugunda ertesi gün hicbisey olmamis gibi davranabiliyor. Ben onu korumaya calisiyorum tabiki ama bu yastan sonra bosanmaz

Senin yasadiklarinda cok zormus canim Ama kendine güvenmelisin..ben bu hayattan babama bile minnet etmemeyi öğrendim.. mezun oldugumdan beri 1 tl sni almadim aksine para içinde yüzüyor bi faturası geldiginde bana acitasyon yapiyor kapatcaklar diye yine olan bize olmasin sogukta kalmayalim diye ben ödüyorum ama dedigin gibi bu dünyanın öbür tarafida var. Ben kesinlikle onunla zorunda olmadikca gorusmicem. Nisanlimi yada beni dolduracak bi durum olamaz izin vermeyiz.

Kiyamam ya Cok uzuldum canım.. bende Üni deyken bile kabuslar görüyordum. Dayak yedigimi görüyordum hickira hickira ağlayarak uyaniyordum. Altima kacirdigimda oldu buyuk yasimda. Bunlari buraya yaziyorum sadece kimse bilmez etrafimdaki. Suan bunlari calisirken yazıyorum birazdan eve gidicem.ve onun yuzunu gorucem die her aksam bu saatlerde morelim bozuluyor

Insan ister istemez uzuluyor canım Milletin babalarina özeniyor.. keske gitse valla yeminle uzulmem annem bende kalir abimde kalir gul gibi gecinip gideriz. Annem sabrediyor mayista düğünüm oldugu icin ben anliyorum da benden sonra babam ortaligi bos bulup dahs beter olursa zaten en sonunda olacagi o. Allahtan abimle ayni binadayiz gözüm arkada kalmicak..

Ben ne olursa olsun kendi evimden namusumla gelinligimle cikmak istedigim icin gitmedim evden canım.. arkamdan neler derdi neler babam deil bitek sulaleside beter arkamdan yillarca konusulurdu. Babama laf gitceginden deil de arkada annem abim var sonucta onlarin kafasini one egdirmek istemedim hakliyken haksiz duruma duserdim.. simdi evlenicem herseyi kendim.yaptm bunu herkes biliyor bunun gururuyla göğsümü gere gere cikicam..

Annemin sessiz.kalmasi konusunda da haklisin ona kiziyorum bu konuda icten ice beni koruyabilirdi ama o hep ezdirdi babam beni doverken araya bile girmezdi.. dedigim gibi kendisi saf sessiz sakin kendine guvensiz bi karakter. Evliligine bisey olmasin da ne olursa olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…