Babam için dua istiyorum:((

Rabbim şafi adıyla şifalar versin kimin nezaman dua kapisini açık belli olmaz o yuzden hepimiz her aksam dua edelim babacigina cok cok iyi biliyorum bu yasadigini cunku bende gecen haftadan beri kanser suphesiyle onkoloji ve hemetoloji bolumlerindeydim hep kanlar alindi tester yapildi banada ve orda kemoterepi alanlar kemoterapi sirasi bekleyenler ve odalarda yatan hastalari gordukce içim acidi hep dualar ettim o kata girdikce
Rabbim sizede şifa versin inşaallah hayırlı haberler alırsınız sizi çok iyi anlıyorum :KK43:

Oncelikle cok gecmis olsun demek istiyorum.

Su hayatta en iyi neyi teceube ettin deseler, dibe vurmadan zirveye cikilmadigini derdim.

Annemi kaybettim 1,5 sene evvel bu hastaliktan. Ben o gun sadece annemi degil, cocuklugumu, nesemi, hayallerimi ve planlarimi, onunla baglanan aliskanliklarimi kisacasi bana ait her seyi topraga verdim. Annemle bir kac gun once gitmistik yemege. Hala durur o gunun fotografi. Gulduk, eglendik, cay ictik. Her sey cok guzeldi. Ertesi gun yataktan cikmak istemedi, ertesi gun istediyse de cikamadi, sardik, sarmaladik, cenaze aracina koyduk...

O gun bir kez daha insanin hayatinda ailenin, sagligin ve var olusun ne kadar kiymetli oldugunu anladim.
Ve sunu biliyorum, hic bir kayip anne-baba-evlat kaybina benzemez.

Dilerim Allah yardimciniz olur ve babaniz tez zamanda sifa bulur...

Rabbim sizede şifa versin inşaallah hayırlı haberler alırsınız sizi çok iyi anlıyorum :KK43:
Amiiin cok tesekkur ederim... o kat okadar duygu yuklu bir katkida ama biryandanda okadar guzel bir katki hem hasta yakinlar hem doktorlar cok guzel davraniyorlar hastalara ve asla bisi belli etmiyorlar odadan içeri girerlerken ve hepsi guler yuzlu. . Ben ilk kez gittigimde muayne edilemeden once sira beklerken hem yatan hastalarin kapisi acikti bazilari ve kemoterepiye giderken onumden gecen hastalar bana baktikca ben sonradaan kendimden Utandım ve saclarimi topladim. . Sonraki gittigim 3 gun boyuncada kafama bandana takip girdim hep o kata.. cok cok zor suan 2 kolumda kan alindigin icin mosmor damarlar ve kollarim berbat mahvettiler kollarimi dedim ve sonra hep gozumun onune geldikce sus duygu dert yakinma kendine gel ve sus dedim...

Amiiin cok tesekkur ederim... o kat okadar duygu yuklu bir katkida ama biryandanda okadar guzel bir katki hem hasta yakinlar hem doktorlar cok guzel davraniyorlar hastalara ve asla bisi belli etmiyorlar odadan içeri girerlerken ve hepsi guler yuzlu. . Ben ilk kez gittigimde muayne edilemeden once sira beklerken hem yatan hastalarin kapisi acikti bazilari ve kemoterepiye giderken onumden gecen hastalar bana baktikca ben sonradaan kendimden Utandım ve saclarimi topladim. . Sonraki gittigim 3 gun boyuncada kafama bandana takip girdim hep o kata.. cok cok zor suan 2 kolumda kan alindigin icin mosmor damarlar ve kollarim berbat mahvettiler kollarimi dedim ve sonra hep gozumun onune geldikce sus duygu dert yakinma kendine gel ve sus dedim...

Canim. Cok gecmis olsun...
Simdi nasilsin? Sonuclar cikti mi?

Sizi okadar iyi anlıyorum ki benimde babam adını bile anmak istemediğim aynı hastalıktan muzdarip yazdıklarınızı okuyunca gözyaşlarımı tutamadım Derviş'e sormuşlar beni en iyi kim anlar aynı acıdan müzdarip anlar diye cevap vermiş..Rabbim nerde kimin ne acısı varsa şifa ve sabır versin o can acısını çok iyi biliyorum Allah hepimize güç kudret babalarımıza acil şifalar versin

Allah şifa versin inşallah. Bende babamı 4 sene önce akciğer kanserinden kaybettim şu an sizi anlıyabiliyorum Allah yardımcınız olsun çok zor çok

Allah yardimciniz olsun gecmis olsun..yazdiklarinizi okurken agladim:KK43:(
Benim babam aklima geldi.Bizde 4 yil once böyle aniden ogrendik babacigimin lenfoma kanseri oldugunu.Sadece bobreginin bir noktasinda bulunan timor 15 gun icinde butun lenflerine sicradi.cok agresif bir kanser türü oldugunu söyledi doktor.
O gunler aklima geldi onu oyle hastane yataginda mum gibi erimis bir damla kalmis haliyle gormek beni mahfediyordu.Sesi kisilmisti konusamiyordu,sarilmak istiyordu kollarinda güç yoktu.Onun yaninda hic belli etmedik acimizi.Hatta hastalığının ne oldugunu bile soylemedik ona.Bilmiyordu kanser oldugunu..annemde bilmiyordu..dayanamszdi ki oda..
Cok zor..ama dayanmak zorundasiniz.Hayat bu iste en sevdiklerimizi kaybetmeye hazir olmak nedir bilmiyoruz ama basimiza gelince mecburen katlaniyoruz.Allahtan sabir diliyorum sizlere..
Okurken içim parçalandı :KK43: çok zor dayanılması en zor acılardan biri , sizin adınızada çok üzüldüm benim duygularımı çok iyi anlıyorsunuzdur eminim:KK43: çok çaresizim günden güne eriyen biten bir babaya dayanmak çok zor

Rabbim sifa versin. Dün gece actiginiz konuyu aglayarak okudum, yazamadim. Yazacak, teselli edecek gucu bulamamistim kendimde cunku dun gece ben de babami acilden getirmistim. Cok zordur tahmin ederim. Derdi veren Allah şifayi da verir inş. Cok gecmis olsun
Allah razı olsun:KK43: geçmiş olsun baba çok tatlı bişeymiş ya :KK43: içimden acısı çıkmıyor

Allah sifa vrsin

bi arkadasim bu yaz agustos gibi anneisni kaybetti yurt disindayiz cenazesine yetisebildi ani kalp kriz birden gitti .. hiç unutamiyordu onu,gecen ay da babasini kaybetti ayni ani kalp krisi onuda goremedi cebazesine yetisti

Allahim daha agir sinav vermesin insallah sana ..

Gecen sene bugündü, safra kesesi diye ameliyata alınacaktı babam, Doktor hastaneye yatırmıştı, 1 hafta hastanede yattı babam dedik doktora altı üstü safra ameliyatı bu kadar neden yatırıyorsunuz dedik, sonuç bekliyoruz dedi kesinleşmeden söyleyemeyiz dedi, o kara haberi aldığımız gün gecen sene bugündü, akciğer kanseri ileri evre denildi hemen onkolojiye gidin zaman kaybetmeyin dedi, ertesi gün gittik işte o gün değişmeye başladı hayatımız...

O anı o şoku hiç ama hiç unutamam , doktorlar bile inanmadı bu adam kanser olamaz diye inanmadılar kaldıki biz hiç inanmadık, hemen tedaviye başlandı ilk yıkımımı babanın ağzında o maskeyi takılı görünce yaşadım ve o andan itibaren dedim bu adam hasta kabul etmelisiniz diye kendi kendime....

Hastalık öyle ileri evreydiki akciğerle başladı , beynine sıçradı günlerce ışın aldı beyninden tamam kurtulduktan dedik, sonra omuriliğine sıçradı , felç üstüne felç geçirdi, sonra belinden ışın tedavisi başladı 1 sene boyunca hastanelerde geçti günlerimiz dert üstüne dert eklendi ve biz babamın akciğer kanseri olduğunu çoktan unutmustuk ...

Şimdi ise bilinci kapalı yatıyor, tanımıyor beni , kolları tutmuyor, bacakları basmıyor, kalk babam diyorum kalk diye haykırıyorum, 25 yıllık soforsün sen diyorum, nasıl tutmaz bacakların nasıl tutmaz kolların diyorum:KK43::KK43:

Çok uğraştık olmadı olmadı illet hastalık bu lanet hastalık bu:KK43: içim yanıyor ciğerim parçalanıyor, babamı her gün erirken görmek mahvediyor beni dayanamıyorum kaldıramıyorum hatta kabullenemiyorum :KK43:

Ah babam ah ne tatli şeymişsin sen keşke diyorum sesini özledim babam sesini: ( gülbadem diye severdin beni Babammm:KK43: Allah rızası için dua istiyorum hepinizden çok zor durumdayız analarınızın babalarınzın kıymetini bilin ,kızdı bahırdı çağırdı diye ailenize kin beslemeyin şuan sesine hasret kaldık :KK43::KK43:
Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
Gecen sene bugündü, safra kesesi diye ameliyata alınacaktı babam, Doktor hastaneye yatırmıştı, 1 hafta hastanede yattı babam dedik doktora altı üstü safra ameliyatı bu kadar neden yatırıyorsunuz dedik, sonuç bekliyoruz dedi kesinleşmeden söyleyemeyiz dedi, o kara haberi aldığımız gün gecen sene bugündü, akciğer kanseri ileri evre denildi hemen onkolojiye gidin zaman kaybetmeyin dedi, ertesi gün gittik işte o gün değişmeye başladı hayatımız...

O anı o şoku hiç ama hiç unutamam , doktorlar bile inanmadı bu adam kanser olamaz diye inanmadılar kaldıki biz hiç inanmadık, hemen tedaviye başlandı ilk yıkımımı babanın ağzında o maskeyi takılı görünce yaşadım ve o andan itibaren dedim bu adam hasta kabul etmelisiniz diye kendi kendime....

Hastalık öyle ileri evreydiki akciğerle başladı , beynine sıçradı günlerce ışın aldı beyninden tamam kurtulduktan dedik, sonra omuriliğine sıçradı , felç üstüne felç geçirdi, sonra belinden ışın tedavisi başladı 1 sene boyunca hastanelerde geçti günlerimiz dert üstüne dert eklendi ve biz babamın akciğer kanseri olduğunu çoktan unutmustuk ...

Şimdi ise bilinci kapalı yatıyor, tanımıyor beni , kolları tutmuyor, bacakları basmıyor, kalk babam diyorum kalk diye haykırıyorum, 25 yıllık soforsün sen diyorum, nasıl tutmaz bacakların nasıl tutmaz kolların diyorum:KK43::KK43:

Çok uğraştık olmadı olmadı illet hastalık bu lanet hastalık bu:KK43: içim yanıyor ciğerim parçalanıyor, babamı her gün erirken görmek mahvediyor beni dayanamıyorum kaldıramıyorum hatta kabullenemiyorum :KK43:

Ah babam ah ne tatli şeymişsin sen keşke diyorum sesini özledim babam sesini: ( gülbadem diye severdin beni Babammm:KK43: Allah rızası için dua istiyorum hepinizden çok zor durumdayız analarınızın babalarınzın kıymetini bilin ,kızdı bahırdı çağırdı diye ailenize kin beslemeyin şuan sesine hasret kaldık :KK43::KK43:
Rabbim yar ve yardımciniz olsun... Ya şafi ismiyle tez zamanda şifasını versin inşallah

Oncelikle cok gecmis olsun demek istiyorum.

Su hayatta en iyi neyi teceube ettin deseler, dibe vurmadan zirveye cikilmadigini derdim.

Annemi kaybettim 1,5 sene evvel bu hastaliktan. Ben o gun sadece annemi degil, cocuklugumu, nesemi, hayallerimi ve planlarimi, onunla baglanan aliskanliklarimi kisacasi bana ait her seyi topraga verdim. Annemle bir kac gun once gitmistik yemege. Hala durur o gunun fotografi. Gulduk, eglendik, cay ictik. Her sey cok guzeldi. Ertesi gun yataktan cikmak istemedi, ertesi gun istediyse de cikamadi, sardik, sarmaladik, cenaze aracina koyduk...

O gun bir kez daha insanin hayatinda ailenin, sagligin ve var olusun ne kadar kiymetli oldugunu anladim.
Ve sunu biliyorum, hic bir kayip anne-baba-evlat kaybina benzemez.

Dilerim Allah yardimciniz olur ve babaniz tez zamanda sifa bulur...
Duygularımı anlattınız bende babamın hastalığıyla birlikte her seyimi kaybettim:KK43: babama bir iğne vurabilmek için sağlık okumaya başladım ama nasip olmayacak gibi:KK43: en büyük dayalıydı sağlıkçı olmam ben hayalini gerceklestirdim ama babam görebilecek mi bilmiyorum: ( önlük giyme törenin vardı gözğm sadece babamı aradı ama yoktu:KK43: o kadar karmaşık bir haldeyimki artık kelimeler yetmiyor derdimi anlatmama Rabbim annenizin mekanını cennet eylesin dizede sabır versin çok zor bir acı:KK43:

Allah sifa vrsin

bi arkadasim bu yaz agustos gibi anneisni kaybetti yurt disindayiz cenazesine yetisebildi ani kalp kriz birden gitti .. hiç unutamiyordu onu,gecen ay da babasini kaybetti ayni ani kalp krisi onuda goremedi cebazesine yetisti

Allahim daha agir sinav vermesin insallah sana ..
Amin inşaallah:KK43:

Okurken içim parçalandı :KK43: çok zor dayanılması en zor acılardan biri , sizin adınızada çok üzüldüm benim duygularımı çok iyi anlıyorsunuzdur eminim:KK43: çok çaresizim günden güne eriyen biten bir babaya dayanmak çok zor
Evet cok iyi anliyorum sizi bu cok berbat bir aci..elleriniz kollariniz baglaniyor caresiz kaliyorsunuz..
Size birsey diyeyim mi belki bu size tuhaf gelecek ama ben babamin bir an once ölmesi icin aglayarak aci icinde Allaha yalvarmistim..kurtulma umudu yoktu zaten ve acı cekiyordu.en kötüsüde doktorun dedigine gore dahada ilerleyen zamanlarda acisi cogalacak morfin bile fayda etmeyecekti.Kemiklerine yayilmaya baslamisti cunku..iste o gun "Allahim aci cekmesin yeterki,o hale gelmeden al onu yanina"dedim.
Sonra babam ikinci kemoterapi sirasinda kalp krizi gecirdigi icin kaybettik..cok aci cekmedi yani..sukur iste bunada sukur:-((((

X