babam içimdeki sevgisini tüketti

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
504
buraya çok kere yazdım bır cok sorunumu artık mudavımlerden oldum ama bu sefer esımle ılgılı degıl aılemlee sorun daha dogrusu babamla....babam kendi ailesine çok düşkündür ablasıdır annesıdır kardesıdırr.onlar karaya ak derse dogrudur her zaman bız beyaza beyaz desekte haksızızdır aılesı haklıdır dogrusuyla yanlısıyla hıc bır zaman laf soyletmez.sureklı halam oturdugu yerden yıllardır boledır bu babamı bır guzel doldurusa getırıp eve gonderıp kavgayı kıyametı koparttırır.ama sorsanız babama dunya ıyısıdır..bekarlık donemımden ornek vereyım benı alırdı halam kuafore gotururdu ...kendı manıkurudur pedıkurudur yapıtırır banada zorla ya sac boyatır ya kas aldırır sonrada babama gıdıp aaa onun yası ne bası ne utanmadan benıde goturdu kuaforde sac boyattı der babam hemen gaza gelır evde kıyamet kopar sız haklılıgınızı savunamazsınız.annem çalışan bır bayandı bakımlı sakın .hemen halam babama gereklı ultımatomları verdırdı ve annem hemen emeklı edıldı.kadıncagız gencecık yasta emeklı oldu .benım uzerımdede babam baskı dunyası kurmustu bekarken arkadaslarıma bayramdan bayrama gıdebılıyor her anıma odamda oturdugum sanıyeye kadar karısılıyordu ve en sonunda rıza gostermedıler ben evlendım esımle.hıc bı degısme olmadı hala babam aynı barıstık ama uzerımdekı baskısı azalsın hıc ıstemıyor.hala ben sac boyatmaya gıderken babam gıdıp halama belırtıyor halamın bılgısı oluypr herseyden.esımın tayın durumları benım okul durumum sebeıyle ben aılemle kalmak zorunda kaldım .2 yıl ayda bır esımı evımı gorebılıyordum uzaklık evlılıgımde cıddı problemler dogurdu ayrılık asamasına pek cok kez geldık.aılemede yansıdı tabı bu konu.her zaman sozde destek olundu tabı tabı bosan ama bosanırsan sunu kısıtlarız bunu kısıtlarız bosanan kız ıyı kız degıldır evden cıkamazsın ha bılesın seklınde yorumlarla destek olundu.halam her konuda bılkgı sahıbı yuce ınsan yıne herseyden bılgısı var...ıkı yıl aılemle kalmak bır okadar zor oldu o baskıya alısmak kendı evınızdn yıne aılenızın yanına donuyorsunuz ama artık banyosundan tuvaletıne kadar cekınıyorsunuz.esınızle telefonda konusamıyorsunuz yada halamın dırektıflerıyle esımle msnde konusurken odama gelınıp sureklı kontrol edılıyorum ..napıyyorum acaba msndekı esım mııı....sabaha kadar agladıgım gunler oldu.esımın tayını cıktı.neyse geldı yanıma yıne aılem bıze ev buldu vs tasınmaya yardım ettıler sagolsunlar.sımdı ınanın yanlarına gıtmek ıstemıyorum 1 ay oldu yakınımdalar ama ıstemıyorum neden dersenız babamı sagolsun halamlar emeklı ettı ozelde calıstı ayırdılar babam akılsızca davrandı hep sımdılerde mıllet ıs bulamaz kac yerden teklıf gelıyor gıtmıyor turlu bahaneler buluyor halam sayesınde yıne...gıdıyorum o evde kendımı baskı altında hıssedıyorum ınanın bogulcak gıbı oluyorum babam hep aynı konuları basa sarıyor sarıyor ....degerlı kıymetlı halamları savunuyor....sankı gıdıcem hep orrda esır kalıcakmısım gıbı ...hıc bır zaman bıze huzur vermedı babam kardeslerı ıcın ...hep ezdırdı laflarına sustu...artık ıcımdekı sevgısını tukettı onların sozlerıyle bunlata bunlata yanına gıtmek ıstemıyorum gıtmeyeıncede malum cok hos gıden bır evlılıgım yok hanı sen bızım elımıze dusersın gıbı bır durum oluyor....napıcagımı sasırdım.ben bole sey gormedım ne konusmak mumkun ne anlatmak ...lutfen dua edın su babamın aklı basına gelsın.

Bıraz once konusma gectı babamla aramızda. telefonda.yıne her zamankı gıbı halam ve onun cocuklarının sozune kosulsuz ınanmıs bır sekılde aradı benı .iş gorusmelerını ıs basvuralarını bılgısayardan yaparken dıkkatlı ol bılgılerını alırlarmıs dedi.gecenlerde bır ıs gorusmesı ıcın cagrılmıstım o halamlara yetıstırılmıs ve hemen yorum gelmıs ...bende ben sadece kendı pcden gırıyorum ve tanınmıs bıldıgım referans aldıgım sırketlere yazdım dedım.hemen dıkkatlı olmak lazım mıs pcden yazdıkların kalırmıs kopyalarlarmıs dedi ben yıne tekrarladım.kosulsuz onlara ınanılmıs ben artık ıs basvurusu konusunda agzımı acamam neden dersenız ıs basvurusu kotu bır sey ordan kotu bır sey olunuyor kanısına vardırılmıs babam ben 23 yasındayım ya artık uzerımdekı baskıdan bunaldım

ahh cnm ya benım aılede aynı senınkı gıbı 20 yasındayım hepberaber oturup mutlu olduugmuz bıgunu hatlramam ne annemle ne babamlaa

internete neden hala öcü gözüyle bakıyorlar anlamıyorum
hep tvde çıkan olaylar yüzünden orda olan her olay senin başına gelecek gibi geliyo onlara
aman dolandırılırsın fln
Allah yardımcın olsun kulak asmıycan baba sonuçta
atamazsın satamazsın

Bu kişinin senin öz halan olduğuna inanamıyorum.
Ne bu ya!!!!!!!!!
İnsan babayı kızına karşı nasıl doldurur aklım almadı.Allah sabır versin canım.

yazıp gitmişsin arkadaşım ama,:1closedeyes: fikrimi yazayım dedim yine de.......
evlenene kadar sana baskı derecesinde karışmaları da yanlış:mymeka: ama.
evlendikten sonra,:1hug: bir bayana kocasından başka kimse karışamaz bence.
keşke yolunda giden bir evliliğin olsaydı,
eşin seni bu kaosun içinden çekip alırdı .yasakkelime
ben annenesenağlama çok üzüldüm ama.
böyle bir görümce:kızgın: ve kızkardeşine koşulsuz düşkün bir eş.:uhm:
bence sen kendinle birlikte anneni de feraha çıkarmanın yolunu bulmalısın.a.s​

Umarım eşinizden ayrılma durumunuz olmaz.. Baban için şunu diyebilirim bir insan 7 sinde neyse 70 de de öyle malesef..
Babanı sevmediğini sanmıyorum canım bence seni çok daralttığı için canını sıkacağını biliyorsun bu yüzden de yanına gitmek istemiyorsun..
Ayrıca böyle aileler işte malesef çocuklarının hayatını zora sokuyor bana göre baban ve halan çok yanlış..
Bir evebeyin çocuğu kaç yaşında olursa olsun ona bakmakla yükümlüdür ve kesinlikle heleki zor zamanlarında..
Eğer olaki ayrılırsanız ne iş yapıyorsunuz bilemiycem ama ailenizle daha kötü olmamanız için kendinize ev tutmanız bana daha mantıklı geliyor ne diyeyim..
Allah yardımcınız olsun.....

sen kendi evinde kalmalısın.
bir an önce tayin durumları belli olsun
böyle evlilik olmaz.
ayrıca ne boşanması,eşin evinizi tutacak ve sen kendi evinin hükmüsü süreceksin.

allah yardımcın olsun canım zor bir durum benim babamda da var biraz kendi ailesine düşkünlüğü sözlerinin üstüne söz yoktur dışarı çıkarsın nereye der arkadaşıma dersin arkadaşına gitcene babannene git der hergün yarım saat gitsen nolur der neyse cnm allah yardımcın olsun inşallah eşinle çok mutlu bi hayatın olur...

Ah canım yaa , senin derdini ben çektim sanki okurken..
Sen bu durumdaysan annen ne hallerdedir kimbilir :KK43:
Bu erkekler neden böyle yaaa?
Neden artık kendi aileleri olduğunu kabul edip yetişkin birer birey olarak kendi ayakları ve kararları üzerinde durabiliceklerini kanıtlamıyorlar (anne-baba-kardeş vs.) ailelerine karşı..

yanı nasıl bır halan var ...ve nasıl bır baba...halanın dedıklerıne ınanıp..doldurusa gelıyor...
ya sen canısın..babda bır garıp yanı...allah sabır versın...

ben halamın ınsanı duygular tasıdıgına ınanmıyorum.gıdın sorun kızı çok zengın bırıyle evlı ama gıyecek pantolonu yok der soğan ekmek yıyorlar ole kocasının cok kazandıgına bakmayın der 500 mılyar borcları var der kı babama ornek olsun kımse gıyınmesın gezmesın tozmasın...ve babam gelır bıze catar...annem garıbım bır hastalık bıtıyor dıgerıyle bogusuyor malesefff....en azından eskıden calsııyordu farklı ıldeydık...babamın ıyı bır mevkısı yanında calısanları vardı mesgulıyetı vardı sımdı hepsınden ettılerkı ıstedıklerı gıbı babamı kullansınlar oraya gotur buraya gotur onu al sunu alll.....bu hala öle bır halakı ben rıza gostermedıklerı zaman evlenıp gıttıgımde babmı sakınlestırmek yerıne arkamdan soylenmedık hakaret bırakmamıs ınsan...

kaç yasına gelmıs ınsan babam anlatsan anlamaz kı benı evlattıktan reddeder öldürmekten beter eder aılesıne bır laf soz etsem...Tek duam yuvam bozulmasın....sorsanız ıyı baba ornek baba kızını okutan baba ama soyle bır donup yaptıklarına bakmayı zıhnınden gecırıyormu acaba...

Bu kişinin senin öz halan olduğuna inanamıyorum.
Ne bu ya!!!!!!!!!
İnsan babayı kızına karşı nasıl doldurur aklım almadı.Allah sabır versin canım.

malesef öz halam .zamanında el yuvasını yıkıp kendı kızını bır kenara atıp 2 cocuklu adamla evlenen ama sımdı tam bır namus abıdesı seklınde kendıne tek soz ettırmeyen merhametı kalmamıs ..ınsanları kendı gıbı gorup kotu nıyetını sozlerıyle bellı eden varlık dıyım artık

Allah sana sabır versin arkadaşım ya:KK43: Benim halamda biraz böyle oda zamanında çocuklarını kimseye göndermemiş hiç arkadaşları olmamış çocuklarının, bunları babama öğretmeye çalışıyodu şöyle yapsınlar böyle yapsınlar herşeyimize karışıyodu bi ara bizde kalmaya gelmişti(Allahtan İzmirde oturmuyo) işten geliyodum kardeşim ağlıyo dayanamıyorum artık diye ama ben hiç altta kalmıyodum annem değil babam değil bana karışmaya ne hakkı varmış süprizzzzz Bence sen eşine odaklan onla aranı düzeltmeye çalış en azından kendi evinde halanı ve babanı görmeden huzurla oturursun benneyaptımki Annene de çok üzüldüm halan da çekilecek gibi dert değilmiş hakkaten...

Allahımyardım etsin canım zor birdönem yaşıyorsun
seni kocanla bir başbaşa bırakmadı bu sorunlar
babanı böyle kabul edecksiniz bence
ve bu huylaını bildiğin için ona göre davranacaksın.
kendi kocanla mutluluğuna bak canım
umarım herşey en kısa zamanda düzelir

canım öncelikle allah yardımcın olsun..
demekki senin sınavın da bu..sabret..
babanda görecek gerçeği.er ya da geç ama görecek..
tıpkı benim babam gibi..

tek aklıma gelen bence babanla arana mesafe koy..yaptığın herşeyi bilmek zorunda değil..eşin bilsin yeter..ailenden biraz elini eteğini çek..yapamam fln deme..istersen yapabilirsin eminim..şayet bu şekilde yaşamaya devam edersen ilerde bigün belki kendi evliliğinide bitirmek zorunda kalabilirsin onlar için..mazallah anakraliçe halan böyle bi teklifle karşına gelebilir..resmi ol...inan sen kazanırsın..:lepi:

X