Babam hakkında ben mi haklıyım

cileklisut0

🍄
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
130
32
Selam.
Ben bir derdimi paylaşmak istiyorum kim haklı kim haksız bilmiyorum fikirlerinize ihtiyacım var.
Ben annemi kaybettim 3 yıl önce babam ve kardeşim var başka bi şehirde evliyim ben.
Babam soğuktur sevgisini belli etmez ben de öyle alıştım.
Telefonla çok konuşmayı sevmem babam da sevmez ama yinede haftada bir arıyorum ama hep ben arıyorum. Belki 1-2 kere o aramıştır.
Hastalandığım çok zamanlar oldu ruhları bile duymadı.
Çok emek verdiğim bi sınav vardı sınav açıklandı onda bile aramadı. Ben aradığımda sesiniz çıkmıyor dedim anlasın diye kaç aldın dedi ama açıklanmasından 10 gün geçmişti. Yani açıklandığını biliyor ama 10 gün geçmiş aramamış benim aramamı beklemiş neden ?
Yani bilmiyorum bu normal mi

Kendi babamdan örnek vermem gerekirse, ağır çalışıyor çok çalışıyor. Saatsiz bir işi var yola bir gitti mi 36-40 saat sonra anca eve geldiği oluyor. Geceleri gündüzleri karışmış ve uyku döngüsü normal insanlardan çok farklı olan birisi. Aynı evdeyken alışkındık garipsemiyorduk ancak farklı şehre gelip arayıp sormamasına bir ara ben de çok takıldım. Sonra bir cenazemiz oldu farklı şeyler yaşandı ve babamın aslında ne kadar duygusal olduğunu fark ettim ve artık her seferinde ben arıyorum ve aramaktan da gocunmuyorum.

Sevdiğini biliyorum sonuçta fırsatı olmamıştır. Dedemden de böyle görmüş, dedemlerin yanında bizleri küçükken hele hiç öpemezmiş sevemezmiş ayıp denilerek büyütülmüş, dedem de babamı bir gün öpmemiştir. Ataerkilliğin dibine vurmuşlar kısaca erkek sevgisini belli etmez diyerek. Onlar öyle görmüş öyle de gidecekler önemli olan arada ki bağı bir şekilde de olsa koparmamak.

Hafta bir arama..sık sık ara.
Bekliyorlar.
10 saniye konuşsa da ara.
Bı sesini duyayım dedim. Özledim vb demekten çekinme
Hissetmeden de söyle. Kalpleri yumuşatmak lazım.

Bazı aile buyukleri böyle benim eşiminkiler mesela ... eşim 10 ariyorsa onlar 1 arar o aradiginda da neden aramiyosun diye kalaylarlar.. bi bekleyis de var ayni zamanda 🤣🤣

bende babami daha cok ararim hatta genelde hep ben ararim cenemiz duşer 1 saat goruntulu vs konussuruz cocuklardan dolayı vs musaitlik durumunu bilmedigimden pek seyapmiyorum diye geveler arada hani belki oda sizi rahatsiz etmek istemiyor olabilir mi acaba

Sevgi dili özür dileme şekli böyle erkeklerde çok farklı mesela, hayatım boyunca babamın özür dilediğini duymadım ben. Belli konularda kavga ettiğimiz oldu ben küsüp giderdim babam ise gönlü alınana kadar babam babam diye öpülene kadar barışmazdı haklıysa. Babam hatalıysa eğer, küslüğün arasında bir yerde 'ne yiyelim canınız ne istiyor' diye sorar ya da 'hadi bir Türk kahvesi yap sen güzel yaparsın' der ben anlarım ki aramızı düzeltmek istiyor bu da kendince özür dileme şekli.

Büyütülme travmalarını keşke bize yansıtmasalar ancak onlar da bu hayatı ilk defa yaşıyorlar ve bu travmaları belki daha ağırlarını eski zaman diliminde yaşamışlar. Kadına yapılandan daha hafifini ancak sevgiyi duygusallığı durdurmayı amaçlayan bir yöntemle büyümüşler. Erkek şöyledir erkek böyledir denilerek. O sınırların dışına çıkamıyorlar pek.

Ben galiba ailemi özlemişim ondan döküldüm durdum kusuruma bakmayın ama özet geçmek gerekirse siz de ailenizi hoş görün, o da ilk defa eşini kaybetti, o da ilk defa çocuğunu gurbete gelin etti. Böyle şeyler yaşanabilir ancak siz sizi sevdiğini bilin o yeterli.

Bana da bunun dışındaki babalar istisnaymis gibi geliyor, klasik baba değil mi bu😅 seviyordur seviyordur

X