babaanne veya annane ile büyüyen çocuklar

vixsxneli pasta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
22
0
40
Bbaanne veya annane ile büyüyen çocuklar onların kıyamaz tutumu ve aşırı sevgi tutumu yüzünden şımarıyor laf dinlemez başına buyruk oluyorlar,Çünkü bizim engellerimize takıldıklarında arkalarında onların olduğunu biliyorlar.bu konuya her iki tarafı incitmeden nasıl çözüm bulabiliriz

bu konuya çözüm bulmak çok zor.bir laf etsen büyükler alınıveriyorlar.benim ablam boşandığı için çocuklarına biz bakıyoruz arada babaannelerine gidiyorlar ve babaanneleri ne isterseler yapıyor.orda kalıp eve geri geldiklerinde kimseyi takmaz umursamaz ve inatçı bir tutum sergiliyorlar.ee anneleride kıyamıyor haliyle dahada beter oluyor durum.ki anane ve dedesi tutumlu ve herşeyi yapmak istemeyen kişiler o yüzden bazen yiğenim evden kovuyor annemle babamı.psikolojileri çok bozuluyor.

Bbaanne veya annane ile büyüyen çocuklar onların kıyamaz tutumu ve aşırı sevgi tutumu yüzünden şımarıyor laf dinlemez başına buyruk oluyorlar,Çünkü bizim engellerimize takıldıklarında arkalarında onların olduğunu biliyorlar.bu konuya her iki tarafı incitmeden nasıl çözüm bulabiliriz

bence şayet anne çalışıyor diye büyükler bakımını yapıyorsa dediğin gibi olmuyor ama anne çalışmıyor bakımı annede ama sevme aşamasında doz kaçabiliyor,çünkü benim annemde ablamın kızına bakıyor ama aynı bizi büyüttüğü gibi tüm sorumluluk onda olduğu için yasakları ve hayırları biliyor çocuk o yüzden birazda bakanla alakalı birşey bu heee diyip her dediğini yapmak en kolayı ama o çocuğun ilerisini düşünüp hareket etmeli büyükler her zaman her yerde her istediğinin olamıyacağını öğrenmeli yoktan anlamalı hayırın kelime manasını ve en önemlisi saygıyı bilmeli.

ayy vallahi bu devirde çocuk eğitmek çok zorrrr

gerçekten zor bir durum. benim oğlumada babannesi bakıyor ve çok şımartıyorlar. yapılmayacak şeyleri yapmasına izin veriyorlar. ben söylüyorum ama anlamıyorlar. tencerelerin içine elini sokturuyor. Kötü Kazen müdahele et, hayır demiyorsun diyorum sen söyle diyor. ben yokken ne olacak Çok üzgünüm çoook
bazen çaktırıyorum. ben iyi yetişmesini istiyorum diyorum ama yine aynı :bbo:
lafa gelince o çocuk büyütmüş ama inanın ben ondan daha tecrübeli gibiyim. oynaması için tehlikeli şeyleri eline veriyor. mesela ince bir sopa. zaten herşeyi ağzına götürüyor. ya o şekilde düşse ??? işte bunları düşünemiyor mu yoksa kıyamadığı için daha çok zarar göreceğini bile bile ağlamasın diyemi yapıyor anlamıyorum :sm_confused:
birde bana kalırsa en çok onları sevsin diye yapıyor :mymeka: ben anneme de baktırıcam mesela sırayla bakın diyorum. illa o bakmak istiyor. onu sevsin diye hoşnut etmek içinde herşeyi yaptırıyor bence :eek:klava:

ilginize teşekürler.Benim oğlumla annem ilğileniyor biz üç kız kardeşiz annem oğluma çok düşkün ona bırak çocuğun eğitimini bana diyorum kırılıyor.Bu seferde arada olan çocuğa oluyor.SABIR ALLAHIM

bence şayet anne çalışıyor diye büyükler bakımını yapıyorsa dediğin gibi olmuyor ama anne çalışmıyor bakımı annede ama sevme aşamasında doz kaçabiliyor,çünkü benim annemde ablamın kızına bakıyor ama aynı bizi büyüttüğü gibi tüm sorumluluk onda olduğu için yasakları ve hayırları biliyor çocuk o yüzden birazda bakanla alakalı birşey bu heee diyip her dediğini yapmak en kolayı ama o çocuğun ilerisini düşünüp hareket etmeli büyükler her zaman her yerde her istediğinin olamıyacağını öğrenmeli yoktan anlamalı hayırın kelime manasını ve en önemlisi saygıyı bilmeli.

ayy vallahi bu devirde çocuk eğitmek çok zorrrr

Ben iş bulamadıgım için çalışmıyorumsenağlamaannem ilk torun olduğu için doğukana yani oğluma çok düşkün doğukan daha 4 yaşında tam eğitim aşamasında sürtüşmeler yaşıyoruz annemi uyarmaya çalışınca kırılıyor ve kızıyor.:eek:klava:gÜNLERCE KONUŞMADIĞI OLUYOR :a015:

benim eltimin çocuğuna da kayınvalidemler bakıyor. zaten şımarıktı şimdi canavar oldu. en fazla 5 dk tahammül edebiliyorumKötü Kazen çocuğun durdan, sustan anladığı yok!Kötü Kazen

AH ARKADAŞIM AYNI DERT BENDEDE VAR BENDE DELİ OLUYORUM BİŞEY DEĞİL BENİM OĞLUMLA YAŞIT BENİMKİDE ONA BAKARAK ARGO KELİMELER KULLANIYOR ŞIMARIYOR:uhm:

gerçekten zor bir durum. benim oğlumada babannesi bakıyor ve çok şımartıyorlar. yapılmayacak şeyleri yapmasına izin veriyorlar. ben söylüyorum ama anlamıyorlar. tencerelerin içine elini sokturuyor. Kötü Kazen müdahele et, hayır demiyorsun diyorum sen söyle diyor. ben yokken ne olacak Çok üzgünüm çoook
bazen çaktırıyorum. ben iyi yetişmesini istiyorum diyorum ama yine aynı :bbo:
lafa gelince o çocuk büyütmüş ama inanın ben ondan daha tecrübeli gibiyim. oynaması için tehlikeli şeyleri eline veriyor. mesela ince bir sopa. zaten herşeyi ağzına götürüyor. ya o şekilde düşse ??? işte bunları düşünemiyor mu yoksa kıyamadığı için daha çok zarar göreceğini bile bile ağlamasın diyemi yapıyor anlamıyorum :sm_confused:
birde bana kalırsa en çok onları sevsin diye yapıyor :mymeka: ben anneme de baktırıcam mesela sırayla bakın diyorum. illa o bakmak istiyor. onu sevsin diye hoşnut etmek içinde herşeyi yaptırıyor bence :eek:klava:

benimde kayınvademle annem sıra ile bakıyor.bence seninde annende bakmalı her iki tarafada alışsın bu senin en doğal hakkın bence tavrını koy.benimkayınvaldem ta izmirden geliyor bakmaya ama en fazla 1 ay kalabilir sonra sıra annemde.aslına bakarsan mecbur olmasam asla baktırmam ama başkasına emanet edemiyorsun.
ben iyicene büyümeden yani kişisel gelişimi tam oturmadan kreşe vercem.çocuğun kendi karakteri oluşmuyorki annane babane nin tüm huylarını kapıyor düşünsene iyi olan var kötü olan var.benim kayınvaldemde yapıyor o tarz şeyler eline olurolmaz şeyler veriyor ama işte anlatamıyorsunki...illa kendi bildiklerini yapacaklar.çok zor anlıyorumseni.ama annenin bakması konusunda tavrını koy bence en azından sıra ile olsun kayınvaldenle değil eşinle konuş bu konuyu.yada annen direkte gelsin bakmaya ya sanki sadece onun torunumu ki...Kötü Kazen

X