B12 eksikliği

serenbilir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2011
17
0
B12im sınırın altında ve doktora gittim doktor bişiler dedi ama yeniden gitmedğim için soramadım.b12 eksikliği kaşınma ve elde falan uyuşukluk yaratırmı? :44:

Bende de var b eksikliği iğne vuruluyorum öyle bi sıkıntı yaratmıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
geçmiş olsun canım bendede var B12 eksikliği ilk zamanlar pembe bir hap vermişti dr. ama midemi ağrıttığı için içemedim Dodex isminde iğne verdi. Haftada bir yaptırıyorsun iğneyi 4 hafta sonra ayda bir yaptırıyorsun. Dr. önerisine göre tabii! sürekli kullanmıyorsun bir kutu bitir baya idare ediyor..B12 eksikliği unutkanlık yapar demişti dr. ama uyuşma yaparmı bilmem iyi bir dahiliyeciye gidip şikayetlerini anlat belki başka tatlilde ister canım el uyuşmaları boyun fıtığından da kaynaklanıyor annemden biliyorum...

bendede var normalde 183-830 arası olması gerekırken bende 80 cıktı uyku halsızlık yorgunluk uyusma hersey yapıyor unutkanlık falan pharmaton kullandım bı süre kendıme geldım sanırım yıne düştü kırmızı et hıc yemezdim ama zorla yiyorum ilaçsız b12 almak istiyorsanız kırmızı et dana ciğeri falan yiyin

başka bir başlık açtım b vitamin kompleksi diye bir vitamin aldım, acaba böyle bir takviye ile işi çözmeniz mümkün olur mu

bende unutkanlık olayı öyle çok ki dr un söylediği tedavi süresini ve süre bitiminde ne yapmam gerektiğini sormayı unttum:)
bnde olay bmbaşka gelişti işe gitmek için durkta otobüs bklerken bayıldım ve ellerimde kasılma oldu bir sürü nörolojik muayene eeg beyin mr ı kan thlilleri hiç bişi çııkmadı b12 folik asit istemeyi untmuşlar yetr artık bktırmıcm dedim hadi dedim sonra kanı aldırır sonuç için tkrr dr gitmem derken b12 ve folik asit düşüklüğü çıktı.aslında tüm belirtileri taşıyorum halsizlik untkanlık depresyon hali dewmlı uyuma isteği çok çabuk yorulma bunların hpsi war ayrıca taşikardimde war halbuki taşikardide b12 eksikliğinden oluyormuş çok önmli bişey aman kimse ihmal etmesin tadawi inşallah işe yarr pazartesi başlayacağım

b12 eksikliği bende de var.kan hapıyla birlikte almam gerekiyor, kansızlık da var çünkü. ve bu ilaçlar ara verilmeden düzenli alınmalı. malesef bir gün alıyorsam, 3 gü almıyorum haliyle durumumda gözle görülür bir düzelme yok. ama içmememin bir sebebi de iğrenç kokusu...

bendede halsizlik vardı gittim b12 eksikliği dedi iki aydır ilaç kullanıyorum çok şükür halsizlik geçti.

bende de uzun zamandır halsizlik,uyuma isteği,diş eti kanaması,herhangi bir yerimi bir yere vurduğumda hemen morarma vardı..bide vejeteryanım et tavuk balık yemem..eşimin ısrarları sonucu doktora gittim ve b12 eksikliği çıktı ilaç verdi 3 ay kullanıcam bakalım inşallah iyi gelir..

Son düzenleme:
bende de uzun zamandır halsizlik,uyuma isteği,diş eti kanaması,herhangi bir yerimi bir yere vurduğumda hemen morarma vardı..bide vejeteryanım et tavuk balık yemem..eşimin ısrarları sonucu doktora gittim ve b12 eksikliği çıktı ilaç verdi 3 ay kullanıcam bakalım inşallah iyi gelir..

X