Az mı kazanıyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer denize yakın bir şehirdelerse ayda bir çoluk çombalak sabahın köründe kalkıp, çizgili pazar çantalarına haşlanmış tavuklu sandviçler doldurulup, herkesin eli kolu dolu bir şekilde dolmuşla otobüsle bir plaja gidip akşama kadar suda debelenip, deve güreşi oynayıp, küçük şımarıklıklar yapmak için çocuklara çubuklu dondurma alıp, akşama 2. derece yanıkla aynı şekilde el kol dolu eve dönmeli tatil.
aaaa öyle deme şezlong şemsiye parası veriyorum diye onlara özenen kocam var benim 🫣

Tatile balkona gidiliyor herhalde. Serin olsun diye öncesinde 1 kova su döküyorsunuz. Karpuz kesiyorsunuz, buzlu ice latte (küçük şımarıklıklar :p). Sonrasında da dondurmasına okeye bağlıyorsunuz gece 12'den sonra balkonda okey taşlarının sesiyle komşu delirtmece (şaka). Başka da bir tatil yapılamaz o parayla isterse her yeri bereketle sıvanmış olsun, matematik diye bir şey var.
Beslenmeye ve barınmaya yetmez , tatili geçtim . Balkon kaçamağını ayrı tutuyorum 😂

Az evet ama az kazanan insanlar evlenip çocuk sahibi olamayacak mı ☹️ siz doğursanız da çalışmanız gerekiyor. Çocuk yaparsanız da aile büyüklerinin destek olması gerekli, devlet kreşleri vs değerlendirmelisiniz. İyi gelirleri olan insanlar dahi bakıcı ve özel kreşi değerlendirmiyor artık.

Valla yapmam askeri kampa gidiyo herif zaten yemek sudan ucuz birde hala sandviç bekliyo allahın kayserilisi ( Tamemen ironi olsun diye yazdım kayserilileri küçumsedigimden degil üstüme atlamayın )
Gümüldür Özdere'dekine mi gidiyorsunuz? İzmirdeyseniz eğer :KK70: Askeri kamptan da uygun, midenizi emanete bırakmadan yemek yiyeceğiniz yer yoktur. Eşiniz ona rağmen evden bişiler istiyorsa cidden biraz "Kayseriliymiş".

İzmir'e ilk taşındığımızda izmirde ki insanların neden başka şehirlere deniz tatiline gittiğine bir anlam verememiştim 🫣
Bu sene bende gittim 😁
Doğma büyüme bir izmirli olarak insanların neden gümüldüre, foçaya, özdereye falan tatile geldiğine de ben anlam veremiyorum 😂 oralara yazlığa gidilir tatile gidilmez ki 🙄

Bwn paranın miktarından cok bereketli olmasi gerektiğini düşünüyorum tasarruflar harcamalar doğru planlanırsa asgarî ücretle tek maas geçinen gayet tatillere de giden arkadaşlarım var. Bölümünüz de lisans ise ben kpss yi birakmamanizi tavsiye ederim çünkü bu ülkede bir bakıyorsun alakasız bölümlerden fazla kadro açılıyor bence her yıl ufaktan çalışmalısınız

Hem geçinen hem tatillere giden insan taniyorsunuz, doğrumu?
Lütfen benimle tanıştırin bu kişileri. Yalvariyorum.

Az evet ama az kazanan insanlar evlenip çocuk sahibi olamayacak mı ☹️ siz doğursanız da çalışmanız gerekiyor. Çocuk yaparsanız da aile büyüklerinin destek olması gerekli, devlet kreşleri vs değerlendirmelisiniz. İyi gelirleri olan insanlar dahi bakıcı ve özel kreşi değerlendirmiyor artık.
Devlet kreşine girmek öyle kolay değil bacıım bacım karşıki dağlar cenderme

İşin ucu tabiki bize dokunuyor. Bize ve eşimin diğer kardeşlerine. En büyük kardeş çıkıp senede bir mutlaka şu kişisi çok sıkışmış, bu sefer sen şu bakliyatını gör sen şu faturasını hallet diye olay sülaleye yayılıyor. Gücünün yetmedi şeylere yeltenmelerini hoş bulmuyorum. Ve evet her seferinde tatil sonrası birilerine muhtaç hale düşüyorlar. Açıkçası umrumda değil ne yemişler ne yememişler herkesin kesesi ayrı. Ancak ucu bana dokunuyor ise tabiki bu konuda yargılarım. Benim yedeklerim bakliyat deterjanım yada herhangi bir ürünüm misafirliğe gelindiğinde aa bizde bundan yok bi tanesini alalım deniliyor ise yargılayabilirim diye düşünüyorum.
Bunun önünü kesecek olan sizsiniz, bunu ha tatile gidip yapmış, ha kumarla yapmış, burda bu konuyu kestirip atmak eşinizin ve sizin sorumluluğunuz

ay boş ver düşünmeden yaşa hayatını. daha fazla kazananlar da zor geçiniyor her şey nasip
sabah sabah beğenmedim butonuyla mı uyandınız kızlar 🤣
ülke öyle bir hal aldı ki konu sahibinin söylediğinden fazla kazananlar da refah içinde yaşayamıyorlar
zenginsen tamam ama onun dışında çalışarak emeğini kazanmaya çalışanlar olarak bence hepimiz geçim sıkıntısı çekiyoruz
bu durumda konu sahibi evlenmesin mi? çocuk sahibi olmasın mı?
çocukların istekleri ve ihtiyaçları elbette bitmez ama onlara marka takıntısını aşılayanlar, onları oyuncağa kıyafete boğanlar da bizler değil miyiz?
sizin fikrinizle asgari ücretle geçinenler çocuk sahibi olmasın o zaman ya da konu sahibi sevgilisinden ayrılsın daha çok para kazanan birini bulsun bu defa ona zengin avcısı diyelim
insanları memnun etmek gerçekten çok zor ne diyeyim allah herkese kolaylıkla geçinmeyi nasip etsin

Doğma büyüme bir izmirli olarak insanların neden gümüldüre, foçaya, özdereye falan tatile geldiğine de ben anlam veremiyorum 😂 oralara yazlığa gidilir tatile gidilmez ki 🙄
Beni İzmirli eski sevgilim gümüldüre götürmüştü günü birlik, boğazını sıksaydım keşke orda 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X