Az daha vuracaktim dedi....

kocanızın bu lafı bence şiddet içerikli değil,gerçekten döviceğinden fln da değil.
Bende sinirlendiğimde eşime senin kafanı kırarım diyorum. alsanaalsanasmile Cidden kırıcağımdan mı ?

şüpheye düştüm biran neye sinirlendiğine bağlı kırabiliten var aklinialirimsmile

Gerçekten vurma fikri olsaydı kimseyi ortamı dinlemez vururdu zaten.

Ben inanmıyorum o zihniyette olduğunu..

boşanmak için yeterli bir sebep. birkaç ay sonra şiddet başlayacaktır.

bence de şiddet göstergesi..
bilinç altında şiddet war..lafla bile olsa bunu söylemesi meyilli olduğunu gösterir..

adam haklı bence ayrıca mini giymenize okadar fazla karışmıyor karışıyor olsa evden o şekilde çıkmanıza müsade etmezdi benim eşimde karşı miniye (başkaları bakçakya ondan ) ben bunu bildiğimden giymeye bile yeltenmedim saygı duyuyorum
amaa sokakta eteğini yukarı çekmek eşin burda haklı bence

bence adam çok haklı hangi erkek dışarıda böyle bi harekete gülüp geçer ki.benim eşimde dekolte giymemi istemiyor ama malesef ben yine giyiyorum.her defasında bak kötü olucak yapma diyor ama 2 senedir hiç bişey kötü falan olmadı yani.sinirle söylenen bir anlık sözler bunlar çok ta takılıp kalma bence

aslında takılack üzülecek bişey yok......eşin madem kısıtlıyo izin vermiyo biraz dikkat edeceksin giydiklerine...sen her n kadar şaka yaptım desende dışarıda o eteği kaldırman dahada delirtmiş adamı
ben eşimin sevmedği istemedği birşeyi kesinlikle giymem,bu benm pasifliğimden yada korktuğumdan değil eşim yakışmadğnı ,rahatsız olduğunu söylüyorsa ona göre takılırım .....

canım eşin gayri ihtiyari söylemiş
belliki kızdığını göstermek istemiş
merak etme siddete meyilli değildir
yoksa olay evde çok uzar ve dediğini gerçekten yaprdıyerimseniben
sadece kızmış e haksızda sayılmaz

boşanmak için yeterli bir sebep. birkaç ay sonra şiddet başlayacaktır.

Bekara koca bosamak kolay tabi. Bu klasiklesmis cumle disinda sunu soylemek istiyorum: evliligin ilk donemlerinde insanlar birbirlerine alismaya calisiyorlar. Bu mutlaka inisli cikisli olacak. Yani daha ilk evreyi gecmeden kacmak olmaz. Sabredip konusarak birbirini tanimak lazim ki bu tur olaylar engellensin. Hersey tecrubeyle alakali.

Ben iki senedir evliyim. Ilk senemde cok sorunlar yasadim ama astiktan sonra daha iyi tanidik birbirimizi ve karsilikli anlayis ve anlasmalarla yurutuyoruz ve cok mutluyuz.

Zaten evlilik karsilikli fedakarlikla yurur, veya karsilikli anlasmalarla (ki bu fedakarlik gerektiriyor cogu zaman)

.
valla adam evlenmeden öncede böyleyse,karışıyorsa sende bunu kabul etmişsen yapacağın bir şey yok. kabul etmeyecektin o zaman. giyime karışacaksan bu olmaz diyecektin. vururum lafınıda hiç beğenmedim. biraz daha dikkat edilmeli ilişkide beraberlikte ağızdan çıkacak kelimelere...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kımılerı bosanma sozcugunu magazadan aldıkları bır urunu ıade etmek kadar kolay sanıyor olmalı.
Kaldıkı o halde bıle turlu sıkıntılar yasanıyorken,
bosanmayı o kadar kolay mı sanıyorsunuz.
Adam bır cumle sarf ettı dıye, (ne hakaret, ne de tehdıt)
bosanmalı dıyen arkadaslara sasırıyorum gercekten.
Hangımızın annesı, babası bu vakte kadar turlu konularda ıkazda bulunmadı kı!
Onların da fıkırlerını kımı zaman tasvıp etmedıgımız olmadı mı?
O vakıt onları red mı ettık, uyum saglamaya mı calıstık?
Yok arkadas, ya benım felsefem yanlıs, ya da ben polyannacılık oynuyorum.
Adam vurmamıs, aldatmamıs, her hangı bır konuda ıhanet etmemıs.
Ama ne? sarf ettıgı cumle sıddete meyıllı oldugunu gosterırmıs.
E o zaman bosanmalıymıs.
Bu cumleye bakarak analız yapabılen arkadasları tebrık etmek ısterım.
Buyuk basarı, uzmanlar dahı tek cumle ıle analız yapamıyorken,
sız bunu basarmıssınız!

Katılıyorum hassas olduğu bir konuysa birden ağzından kaçmış olabilir yada bazı insanlar kullanacakları kelimeleri seçerken gerçek anlamlarını düşünmeden kullanabiliyorlar.Ayrıca burada her iki tarafda hatalı sizin yaptığınız davranış hiç olgun değil eşinizinkide hiç hoş olmamış yakışık almamış.

Son düzenleme:
Gerçekten ne kadar kolay boşanmak ya... Hepimiz sinirlendiğimizde, "bak çakarım şimdi, gebertirim seni" g,b, sözler kullanmıyor muyuz? Ben kullanıyorum. Kimse kullanmıyorsa, ben ve konu sahibi arkadaşının eşinde problemler var!!! En ufacık bir tartışma da boşanmaz sözleri dolaşıyor ya hayret ediyorum. Kadın biraz kararsız olsa, gider çoktan dilekçesini verirdi galiba.

boşanmak için illa 10-15 tokat, göz morarması, işkence, korkunç bir aldatma bekleyen çile çekmeyi kanıksamış kadınlarımızı da ben anlayamıyorum.
ben sadece fikir belirttim, bu hanım ben dedim diye boşanacak değil :)
yuva benim bir lafımla yıkılacak da değil....
bnce herkes fikrini belirtebilmeli

aynen katiliyorum

evet o sebebden cekmisdim etegimi

sevdam1980 hangi şehirde yaşıyorsun?
eğer yozgat konya kütahyta filansa hiç boşuna "mini normaldir" demeyeyim.
çünkü coğrafi farklılıklara göre de bakış açısı değişiyor.
izmirli erkekle yozgatlı erkeğin miniye bakışı aynı olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…