Ayrıldım ama aptallığıma ve sınırlarımın ihlaline yanıyorum

Benimde anlamadığım her şeyi yaşayıp sürtünüp vs bakireliğime dokunma bana anlamsız geliyor bakireyim diye geziyor musunuz cidden? Bu mudur bakirelik? Yorumsuz bir konu

Ben de Cereser arkadaşıma katılıyorum.

Cok gecmis olsun. Öncelikle cok tovbe et vede şükür et. Baya ileri gidilmis ama dahada kotusu olabilirdi, tecavuz gibi Allah korusun.
Dinimiz ne der zinaya yaklasmayin yapmayin demez bakın yaklasmayin der. Yaklasinca yapılır zaten istem dıṣı. Seven kisi israr etmez, yok bi bakayim vs. Dogru kisi olduguna inanmiyorum. Rabbim afetsin iyilerle karsilastirsin güzel kardeşim

Cereser 'in bahsettiği kavram mesela, birçoğumuz için yeni sayılabilir. Ama şöyle bir düşününce mantıklı aslında.
Yine bağırmasın, ayrılmasın ya da çeşitli şiddet türlerini uygulamasın diye kabul edilen şeyler bence de rıza kavramına girmiyor.

Bunu cinsellikle değil de başka bir olayla örneklendirmek istiyorum, belki daha net anlaşılır. Yıllar önce çok sıkı bir diyet uyguluyordum. Gerçekten günlük hayatta herkesin akşam yemeği ya da öğlen yemeği olabilecek şeyler listem dışındaydı.
Neyse işte bir arkadaşımın iş yerine gitmiştim davet üzerine. Orada bir kadın ısrarla öğlen yemeği ye diye tutturmuştu.
Yemek menüsü tabi ki bana uygun değildi, kibarca reddettim. Ve evet bir kaşık bile alamazdım, doktorum kilo vermemi tavsiye etmişti. O bir kaşık bana zarar olarak dönecekti. Ben hayır dedikçe kadın ısrar etti, en son kaşıkla ağzıma yemek sokmaya kadar götürdü işi. Ben de inatla yemedim, hem durum saçmaydı hem de ısrara boyun eğmek istemiyordum.
En sonunda bu kadar inat olursan kocan boşar seni demişti. İşte durum tam olarak böyle, birini bezdirene kadar ısrar edince rızasını almış olmuyorsunuz.

Niye hoşuma gitmesin yahu. Sanki birileri tacize tecavüze uğrayınca seviniyoruz. Siz ortaya attığınız şeyin devamını getiremediğiniz için beni hemcinsimi yermekle suçluyorsunuz.

Muhatap (tek t ile) olmak istemiyorsanız göz ardı etme seçeneğini kullanabilirsiniz. Güzel özellik tavsiye ederim, ben sıklıkla kullanıyorum.

Aynı konudan dolayı bir kızla burda dertleşmiştim belkide sen o sundur bilmiyorum .., böyle şeylerin olucağını bile bile yön veriyorsunuz evine gidecek kadar cesursunuz , böyle şeyler yapması için siz ona bi güvence veriyorsunuz bu yüzü sizden alıyor. Diğer türlü tabi ki tacizdir bu. Artık bunları düşünüp daha fazla kendinize yüklenmeyin olan oldu. Ben olsam bidaha görüşmezdim. Sürekli görüşüp sevişmek bana normal gelmedi daha çok cinsellik için sanki sürekli görüşüyormuş gibi bide extra evlilikten bahsedip sizi avucunuza almaya çalışmış üstelik.. umarım bidaha böyle bi şey yaşamazsınız. Sevgili olunur sevgiliyle elbette biyerden sonra temas olucak bu hayatın parçası ama acele etmeye gerek yok bence böyle şeylerde ufak ufak yavaş gitmek daha doğru. Herkesin düşüncesi de farklı tabi saygı duyuyorum ama kafana takma artık hasta olursun..

Bir şey daha konu sahibinin bakireyim demesi olmaz. Bekarete de inanmıyorum. o ayrı bir tartışma konusu onu geçiyorum
Ama şimdi gerçekten bekaretin sırası değil. Taciz/tecavüz tanımlaması ve sınırlardan bahsediyoruz şu an. Bence bu tartışma oldukça yararlı. Bekaret tartışması kime ne katacak ki?
Bir sürü genç, yetişkin kadın okuyor burayı. Bence bu konularda fikir sahibi olabilmek için şahıs tartışmalarını okumak çok faydalı.
32 yaşındayım, bundan 10 yıl önce de bu siteye üyeydim. 10 yıl önceki ben bu olaya taciz değil der çıkardım. Üstüne de bolca eleştiri yapardım herhalde. Hala da insanlardan bir şeyler öğreniyorum burada. Geçen birisi kocasına yolladığı paraları "borç" açıklamasıyla yollamış, bunu da boşanma esnasında kullanmak istiyordu. Ben mesela hayatta akıl edemezdim bunu. Her konu olmasa da bazı konular dank ettiriyor gerçekten.

Çok arada bir kavram bence rıza inşası. Nerede başlıyor, nerede bitiyor, nereye kadar ısrar normal, nerede anormal olmaya başlıyor. Karşı tarafın naz mı yaptığını (ki bizim memlekette çok var) yoksa gerçekten mi istemediğini nasıl anlayabiliriz ya da karşı cins anlayabilir? Dümdüz hayır dendiği anda tamam deyince bu sefer “benim için hiç çabalamadı, ısrar etmedi, bu yeni nesil erkekler piremses” diyenler de oluyor. Çok havada ve kafa karıştırıcı bir kavram bence.

İstemiyorsanız tacizdir.
Ancak aranızda cinsel çekim olan biriyle o an sırf o ısrar etti diye mi ilerlediniz yoksa siz de hislerinize karşı koyamadınız mı bunu düşünün. Uyum sağlamaya neden zorladınız kendiniz? Neden hayır diyemediniz?
Daha önce de oldu mu bu?
Bir de 29 yaşındasınız. Kocaman kadınsınız ya sevişin ya sevişmeyin yahu.

istemediğiniz her şey tacizdir
bence isteyen istediğiyle istediğini yapsın da
ama siz şimdi bakire misiniz

Evet biraz öyle.
Ama bazen manipülasyon ya da karşı tarafı olacaklardan dolayı ürküterek de dediklerine evet dedirtiyorlar Kudra. Mevzu sadece ısrar değil aslında.
Tutup seni ağız burun dövmüyor ama hayır dediğin anda bağırıyor, olay çıkarıyor, küsüyor ya da psikolojik şiddet uyguluyor. En sonunda buna maruz kalan kişi tamam lanet olsun, ne diyorsan evet diyor ya.

Bu adamın doğru kişi olduğuna inanmıyorum uzak durulması gereken bir şahıs.
Farklı bir örnekle yine rıza inşasını anlatmışsınız bunun farkındalığının kadınlar açısından da daha cok artmasını diliyorum.

Ya tamam buna ok. Ama paylaşılan görsel bambaşka şeylerden bahsediyor. Örneği de o yüzden verdim böyle bir durumda ben tacizci mi oluyorum diye.

Yetişkin bir kadın olmasaydınız veya sizin üstünüzde olan bir pozisyonda olan biriyle ilişkide olsaydınız taciz diyebilirdik ama anlattığınız şekilde taciz olmuyor. Kendiniz soyunmuşsunuz, devam etmişsiniz. Sizin gibi soyunurum ama sevişmem, gösteririm ama elletmem tarzında ilişki yaşayanlar çok olduğu için erkekler de kadınların sürekli naz yapıp ikna edilmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca soyunmuş bir şekilde yalnız kalan erkek tabiki de ısrar edip şansını deneyecekti. Bakın ısrar edip çamaşırları çıkarttırmış sonuçta. Nazlanıyor görünüyorsunuz bu bakış açısıyla.

Ve Türkiye de cinsellik yaşadıktan sonra kadında oluşan pişmanlık hissinin de bu yüzden yaşandığını düşünüyorum,”rıza inşası”

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…