Aynı numara 2 hat neden kullanılır

Selinnnnm

Muhteşem üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2023
2.052
4.228
24
Merhaba arkadaşlar geçenlerde bir konu açmıştım kocam beni aldatıyor mu diye bazılarınız e-devlet'ten bak kaç hattı olduğunu anlarsın demişti . Şimdi baktım aynı numaradan 2 tane hattı var Bir insan neden aynı numaradan iki hat çıkarır .. iş yeri için olamaz çünkü normal bir işi var telefonla değil . Araba için falan olabilir mi çünkü sürekli arabada telefonla konuşuyor hiçbir bilgim yok aynı numara 2 hat neden olur

Merhaba arkadaşlar geçenlerde bir konu açmıştım kocam beni aldatıyor mu diye bazılarınız e-devlet'ten bak kaç hattı olduğunu anlarsın demişti . Şimdi baktım aynı numaradan 2 tane hattı var Bir insan neden aynı numaradan iki hat çıkarır .. iş yeri için olamaz çünkü normal bir işi var telefonla değil . Araba için falan olabilir mi çünkü sürekli arabada telefonla konuşuyor hiçbir bilgim yok aynı numara 2 hat neden olur

Bir kere kapanan hattı, tekrar açınca öyle gözüküyor sanırım. Annemin telefon hattıda öyle.

E-devlet'ten girip baktığımda aynı operatörden 2 tane hat bulunuyor yazıyor ikisinin de numarası birebir aynı yedek sim.e sim gibi bişey olamaz mi

iki tane ayni numara nasil oluyo? belki ne zamansa hattını yeniden çıkartmış? öyle gözükür oradan belki.

Tekebeyogullarindan Abdurrezzakbinta**ak diye tahmin ediyorum ben. Bütün kadın kismi adamın peşinde olduguna göre 🤣

Mantıken öyle bir şey olamaz ki

Orada bir sıkıntı var. Mümkün değil aynı numaradan 2 sim çıkartmak. Hattımızı kaybedip yeni sim aldığımızda bile diğeri otomatik iptal oluyor.

E-sim mi acaba diğeri

İki tane aynı numara çıkmaz. Hattı yenilemiş olabilir.

Arabaya Bluetooth ile bağlanıyor telefon, sim kartına gerek olmuyor.

Aynı numaradan iki ayrı hat olabileceğini sanmıyorum.

E-devlet'ten girip baktığımda aynı operatörden 2 tane hat bulunuyor yazıyor ikisinin de numarası birebir aynı yedek sim.e sim gibi bişey olamaz mi

Şimdi araştırınca aynı numaradan iki hat çıkartılıyormuş. Bu sayede araçta da kullanılabilir diyor. Çünkü aynı arama ve mesajlar haliyle her iki hatta görünüyor. Bu amaçla çıkartmış olabilir. E sim olsa bence yazardı orda.

Aynı numaradan 2 hat nasıl çıkartıyor ? Farklı operatör aynı sayılar mi ?

Şimdi araştırınca aynı numaradan iki hat çıkartılıyormuş. Bu sayede araçta da kullanılabilir diyor. Çünkü aynı arama ve mesajlar haliyle her iki hatta görünüyor. Bu amaçla çıkartmış olabilir. E sim olsa bence yazardı orda.
Aynı arama ve mesaj aynı anda iki telefonda da olacaksa aldatmanın mantığı kalmıyor ki ?

Vay be 15 yıl önce bunu kullananlar varmış 😂 Turkcell in escell diye bir uygulamasiymis ancak bir telefonu kullanırken diğerinin kapalı olması gerekiyormuş ? Hatta bir kullanici;" tuşlu telefonu spora giderken kullanıyorum , dokunmatik telefonu günlük kullanıyorum." yazmış😁

X