Aynaya baktığında mutsuz olmak

30 yaş bu devirde yaşlı bir yaş değil. Beğenmediğiniz yer varsa yaptırırsınız sanki sokaktaki herkes manken,model. Türkiye'de yaşıyoruz ortalama boy,kilo,fizik belli işte. Sosyal medyaya aldanmayın,bir sokağa çıkın gerçek yüzleri o zaman görürsünüz.

Bence de öyle herkes bütçesine göre temiz ve bakımlı olabilir, ben de 36 yaşındayım arkadaşlarımın bazılarının yüz yıkama jelinden tonikten haberi yoktu instada falan görene kadar pandemi öncesinde falan, ama ben nerdeyse 20 senedir kullanırım, bu kadar bakımsızlığın parayla alakası çok yok markette bile satılıyor
Benim düşüncem de kıyafette cilt bakım ürünlernde beslenmede kullandığım şeylerin az ve kaliteli olması hatta ev eşyalarımda bile tercihim böyle
Herkesin bir cilt bakım rutini, benimsediği hayat tarzı olmalı, geçen yorumlarda okuyorum bir yerde diyor ki bu maskeyi kullandım siyah noktalarım geçmedi ay hayat öyle kolay mı günlük temizlik uygulama bir kere maske yaptın diye bebek gibi ol

30lara doğru gencliginizin bittiği düşüncesi inanılmaz sağlıksız bir düşünce estetik ameliyatından önce terapiye ihtiyaciniz var gibi . Haklısınız estetik ameliyat bu tarz bir bakış açısına yardımcı olmaz çünkü negatif bir zihne sahipsiniz 30lar bir kadının en harika donemidir . Bakış açınızı degistirmeye odaklanabilirsiniz

Ben bakımlı temiz kadınları çok beğeniyorum, kısa bakımlı tırnaklar, doğal kaşlar kirpikler dudaklar, hafif makyajlar, güzel bir kombin(pahalı olması şart değil) her kadın güzeldir kendine doğru bakımları yapıp kendine yakışanları keşfedebilirse ama bazısı çok meraklı oluyor her gün estetik olmaya

Bunda ne gibi bir beis var ? Estetik operasyon hem cesaret hem vizyon hem para işidir estetik olan kadınları çok takdir ederek imrenerek bakarım
. Evet belli bir dozdan sonrası takintiya giriyor ama bu şahsın kendisiyle alakalı. Ben burun estetiği oldum hayatimdan en doğru karariydi keşke 27 yaşıma dek beklemeseydim . Güzelliğim resmen level atladı . Sizde gözünüze batan bir yer varsa inanın ameliyatlar ulaşılamaz değil çalışıp kredi cekebilirsiniz . Ama kendimle derdim var diyorsanız o ve terapist .

Bunda beis olarak yazmadım ki olmadan da kadınlar zaten güzel dedim
Ben her gün estetik olmak isteyenlerden bahsettim her konuda, yoksa herkes nasıl mutlu hissedecekse öyle yapsın ama konu kafadaysa estetikte mutlu etmez, niye gerginsiniz, ben kendimle gayet mutluyum estetik istersem krediye de ihtiyacım yok anlamadım neden gerildiğinizi

Aynen öyle benim de ünv beri cilt bakımı rutinim var bazıları dediğiniz gibi makyajını bile temizlemeden yatıyor. Süreklilik olmazsa bazı şeyler olmuyor.

Vizyon işi olması kişiye göre değişir, ben sizin yaşınızdan fazla ülke gördüm bu da benim için vizyon işi, ben estetiğe karşı değilim kişide çok rahatsız eden bir yön varsa elbette yaptırıp hayatına daha mutlu devam etmeli, benim eleştirdiğim şey standart herkesin yaptırdığu herşeyi yaptırmak isteyen kendi orjinal yüzünü kaybeden insanların çok daha iyi göründüğünü sanmasıydı

son 4 yıldır kiloluyum hatta hamilelik öncesini sayarsak son 5 yıldır ve resmen hayattan kilom yüzünden zevk almaz haldeyim. doğum yaptığımın 15.gunu diyete başladım. kızım 4 yaş 5 aylık yani doğalı 53 ay olmuş. ben her ay 0.5 kg vermiş olsaydım şu an 26 kg agirligimdan kurtulmuş misler gibi geziyordum ortalıkta. sonuç? hala şişmanım hala mutsuzum hala kendime olan ozguvenim resmen sıfır. giyinmek bile istemiyorum çünkü yakışmıyor. ayakkabı bile alasım yok ki bu bana yakışmaz sebebiyle. düşünün benim psikolojik travmamin büyüklüğünü. diyet yap diyeceksiniz. Her gün diyetteyim neredeyse parama kıyıp mide balonu taktirdim gram işime yaramadı yani o da gol değil. Su an diyetisyene gidiyorum bakalim insallah düzelecek. belki de psikoloğa gitmem lazım çözümü o muhtemelen. yani herkesin bir travması var gibi.

Anlıyorum haklısınız tabi herkesin kendine . Benim icinde dış guzellik herşeyin önündedir aynaya baktığım zaman sizin gibi hezeyana uğramak benim kaldirabilecegim birşey değil mesela şekilci birisiyim . Yaşımdan fazla ülke gorme meselesine gelince pek sanmiyorum benden fazla gordugunuzu :) lakin ülke gorme sayısını yaristirmiyoruz

Tatlım niye gerileyim :) soru sordun cevap verdim fikir beyan ettim . Senle aynı görüşte değilim diye gergo olmuyorum şimdi bende sana kendini çirkin buluyorsun diye saldirgansin çirkin kompleksi mi var demeliyim

Tatlım niye gerileyim :) soru sordun cevap verdim fikir beyan ettim . Senle aynı görüşte değilim diye gergo olmuyorum şimdi bende sana kendini çirkin buluyorsun diye saldirgansin çirkin kompleksi mi var demeliyim
Kız konu sahihi ben değilim tövbe est ben kendimi çok güzel buluyorum

Ben aynaya bakınca hezeyana uğramıyorum gayet taş gibiyim de siz heralde kime ne yazdığınızın farkında değilsiniz
Elbette yarıştırmıyoruz ben vizyon sahihi olmanın estetikle alakası olmadığını sadece söyledim, umarım benden çok görmüşsünüzdür ne mutlu size

bir yerimiz ağrısa dünyani verseler mutlu olamıyoruz yeterki o agri geçsin insan ne yemek istiyo ne gezmek ne hic bişey. en gerekli şey bu hayatta sağlık inanki. geçici hayat için gerçekten önemsiz şeyler. bana diyola kaşlarını yaptir çok daha güzel olursun hamilelikten sonra kaşlarım biraz döküldü hiç umrumdami yaptirinca esgi halinden güzel ola bilir ama bana ALLAHİN KOYDUGU KAS KADAR YAKİŞMAZ . NEYİNİ BEGENMİYOSUN BİLMİYORUM AMA EMİNİMKİ KENDİNİ Beğenmşlerden ÇOK DAHA GÜZELSİN.

Çirkin kadın diye bir şey yoktur. bakımsız kadın vardır. bakımlı isen güzelsindir nokta. Bakımlı olmak aynı zamanda sağlığına dikkat etmeyi de gerektiriyor, sağlıklı beslenme ve spor. Bunları yaparsanız kilonuz da kontrole girer, cildiniz de, saçlarınız ve tırnaklarınız da güzelleşir, gözlerinizin içi parlar. Sizi güzel gösterecek bir kaç kıyafet ve aksesuar, tamamdır.
Yaşlanma kısmına gelince, tabi ki herkes yaşlanıyor ama kendinize bakarsanız geç yaşlanırsınız. Ben 49yaşımdayım, kendimle barışığım. Hiç estetiğim yok, Kayınvalidemin evinde aldığım bir kaç kilo fazlam var onları da diyet ve sporla vereceğim. Hiç estetik yaptırmadım. Belki dudak kenarı sarkmaları için Fransız askısı düşünebilirim o kadar.

Şimdi moda şu: kaşlar aşırı derecede kalkık ve kaşın yarısı yani kuyruk kısmı yok, ve dudaklar da balon gibi şişirilmiş. Kendini bu hale getirenlere çok üzülüyorum.

Şimdi moda şu: kaşlar aşırı derecede kalkık ve kaşın yarısı yani kuyruk kısmı yok, ve dudaklar da balon gibi şişirilmiş. Kendini bu hale getirenlere çok üzülüyorum.
Ben de çok üzülüyorum kadınlar üzerinden bir sektör haline geldi, ihtiyacı olan yaptırsın tabi ama belli bir yüz şekli belirleyip herkesi onu yaptırmaya yönlendirdiler, çoluk çocuk bunun peşinde 14 yaşında çocuklar tırnak yaptırıyor, 10 yıl sonra cilt kanserinde patlama olacak diyor uzmanlar

Güzellik göreceli bir kavramdır , insan güzelliği ruhuyla bir bütündür. Özgüvenli, duruşu sağlam biri göze güzel gelir her zaman. Sağlık için gerekmedikçe estetik ameliyata bakışım pek olumlu değil, birbirine benzeyen tornadan çıkmış gibi yüzler görmekten sıkıldım artık.
Güzel hissetmek bakımlı olmaktan geçer bana göre, bakım nedir su,sabun, nemlendirici :))) 47 yaşındayım hayatım boyunca aaa yeni bir şey çıkmış alıp süreyim hemen davranışım asla olmadı. Az makyaj, bol su, gülsuyu ile tonik sonra da nemlendirme. Kilo problemimde var bir on kg kadar ama hep güzel hissetmişimdir. Bu insanın içinden gelen bir durum, duyguyla beslenmesi gerek yoksa bin tane estetikte olsan çirkin hissedeceksin. Düzgün alınmış kaş, bakımlı bir saç, temiz bakımlı eller güzellik için kafidir aslında. Allah'ın verdiğine her zaman şükür ederim, çalışan organlarım, kendine yetebilen vücudum dünyanın en büyük nimeti benim için. Çok güzellik takıntınız varsa bir kaç gün hastaneleri gezin insanlar neleri eksik yaşıyorlar bir fark edin derim. Kendinize bakın, sağlıklı yaşayın , ruhunuzla barışın hepi topu 60-70 yıl kalacağınız dünyada ortalama 35-40 lara kadar ayırıcı özelliği olan güzellik için çokta çırpınmaya değmez, yaşamak güzel onu yakalamaya bakın derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…