Aylık gelirimiz yeter mi sizce:(...?

Kayınvalidenle oturcağına dişini sık fazla harcama vs yapma ama kendi evinde otur,yaa ben kocamla tek başıma bi evde oturabilmek için herşeyi yapardım açıkcası onun ailesiyle kalmaktansa,orda bornozla gezemezsin,geceliğinle dolaşamazsın,eşinle evi istediğin gibi kullanamazsın başbaşa olamazsın,istediğin saatte yatıp istediğin saatte kalkamazsın,çok zorrr yaa öle yaşamak çoook zor ben yapamazdın,ayda size 500 kalsa idare ederseniz bence geçinirsiniz,en azından kendi eviniz olacak herşeye değer bu

bence yaşarsınız yaa nolcaktı hem 1500ytl ne demek sen bılın mı yaa ben ıstanbul da yasıyorum ınsanlar 800ytl ıle bıle gecınıyolar sende cok masraflı deılsın valla kesnlıkle yeter bazı seylerı abartmıycaksın lazım olanı alacaksın belkı bazen sosyal hayattan fedakarlık etceksın ama aynı evde yasamaktan ıyııdr:1rolleyes:
ayrıca kaynanan ıle anlasamıyor musn eğer anlasamıyorsan cık yok anlasıyorum dersen bence otur kazandığınız parayı bırıktrın ev alın yıllarca kırada odemekten ıyıdr hem ıerde bebelerın olursa kaynanan bakar kreşe falanda ayrı para odemezsın bence aynı evde yasamanın avantajlarıda var :1closedeyes:

1200 ile 1500 arasında fark var canım...
kocaelinde kiralar nasıl bilmiyorum ama en kötü ihtimalle 500 desek 1000 lira ile geçinilebilir.
yeter ki bir adım atın siz gerisi gelir inanın...

valla canım madi açıdan idaremi kolay yoksa kayınvalidenlerimi idare kolay onu düşün.bence madi açıdan idare daha kolay ayağını yorganına göre uzatırsın olmadı bir iş bulursun yada evden bir iş yaparsın olur biter.ama kayınvalide tafrasına bir çözüm malesef yıllardır bulunamadı. yani en iyisi azıcık aşım ağrısız başım

Bu bizim söylememizle değilde sizin nasıl yaşadığınızla alakalı bence
İdare edebilir hatta birikim bile yapabilirsiniz
ya da
Elinize geçen parayı yetiremeye de bilirsiniz

canım bence kayınveldenlerle oturyosan ayrı eve çık ve yettir derim parayı da. sonuçta kendi evin kendi düzenin olucak. ayrıca bence insanın yaşam standardı elne geçen paraya göre ayarlanıyo zaten. 5000 ytl geliri olana da sorsan şuyum eksik buyum eksik der ama o da bulu sonuçta eksik.

şöyle bir örnek veriyim. benim karşı dairemde kuzenim oturuyor. kiradalar. 3,5 yaşında 2 oğlu var ve eşi 1500 ytl maaş alınıyor ve geçiniyolar. bizde 2 kişiyiz bizde aynı kirayı verip iki kişi çalışıp onlardan biraz fazla kazanıyoruz ama bizde geçiniyoruz. iki çocuğumuz olsaydı geçinemezdik diyoruz ama olsaydı da elimiz mahkum geçinicektik sonçta.

kısaca bence ne kadar kazanıyorsa onla geçinmeyi öğreniyorsun sonuçta.

yetirirsiniz be güzelim ne olcak..
harcamalarınıza dikkat ettikten sonra pekala geçinirsiniz...
çubuk kraker'e sonuna kadar katılıyorum.. azıcık aşım ağrısız başım yani.... bide senin kayın pederi herşeye karışıyodu dimi bildiğim kadarıyla..ayy hiç çekemem valla,
büyük konuşmayayım ama hayatta oturmam kayınvalidemle sadece onlarla değil kendi annemle de oturmam ev ev üstüne olmaz diyenlerdenim ben.. rahat edemem ööle evde bir sürü insanla vallahi..
(kabul edenler seve seve oturanlar vardır belki saygı duyarım ama ben yapamam bana ters..)
1 göz oda olsun kendimin olsun..
asgari ücretle kira ödeyen çocuklu insanlar var vallahi,zor olur belki ama olur bence..

Son düzenleme:
Biraz sıkarsın dicem ama nereye kadar....
Bende kocaelinde yaşıyorum
kira ödemiyorum
çalışıyorum
borç yok senet yok
ama genede anca yetiyo...

Şu ordan burdan sıkarsınız diyen arkadaşlar nerelerden sıkıyor merak ettim.....

Ama kayınvalideyle oturmaktansa gerekirse sende çalış ve ayrı eve çık canım.....

insanlar asgari ücretle hem kirada oturup hem çocuk büyütüyorlar.emin ol istedikten sonra başarırsın.kendimden örnek vereyim,ben,m de aylık gelirim 1400 lira kadar,yalnız yaşıyorum ve zor geçiniyorum.neden?çünkü kozmetiğe,kıyafete,gezip tozmaya harcıyorum parayı,başka bir kaygım yok.ama durum daha farklı olsaydı kendime 200 liraya değil,80-90 liraya bir çizme alırdım,kıyafetlerimi marka yerlerden değil de daha ucuz yerlerden alır alışveriş sıklığını azaltırdım.yani demek istediğim şu,elindeki parayla düzenli harcamalar yaparak huzurlu bir şekilde yaşayabilirsin.

isterseniz gecinirsiniz..istanbul gibi pahali şehirde bile asgari ücretle coluk couk büyüten,kira veren ve geçinen insanlar varken enaz 1200ytl gelirle kocaelinde gecinebilirsiniz gibime geliyor..tabi kirayi ne kadar ucuza getirirseniz okadar iyi olur sizin için..

masraflı değilsen yeter canım,500 e ev bulsan ki kocaeli bildiğim kadarıyla okadar pahalı değil yeter
şuan kiradamısın pekii merak ettim

masraflı değilsen yeter canım,500 e ev bulsan ki kocaeli bildiğim kadarıyla okadar pahalı değil yeter
şuan kiradamısın pekii merak ettim

yok canım kirada degilim kaynanamlarla oturuyoruz artık ayrı bir düzenim olsun istiyorum :1closedeyes: ben kesin kararımı verdim ama kocam hiç ses cıkartmıyorsenağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…