Aylık gelirimiz yeter mi sizce:(...?

asdfgh789

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
785
2
merhaba arkadaslar gene ben yazın kiraya cıkmayı düsünüyorum (eşime de söyledim nasipten baska ses cıkmadı birdaha ) ama aylık gelirimiz yeterli olurmu bizim gelirimiz 1200 1500 falan degişiyor kirada oturan arkadaslarımızın ne kadar geliri gideri var merak ediyorum yazarsanız sevinirim Şeniza.s.

ben pek yeteceğini sanmıyorum açıkcası yetsede zar zor idare edersiniz hiç birikiminiz olmaz,faturalarda var daha işin içinde aslına bakarsanız sizin harcamalarınıza da bağlı birazzz
özel harcamalarınızdan fazlasıyla feragat etmenız lazım ne kadarlık bir kira bedelınız olaccak?

gördüğüm kadarıyla kocaelin de oturuyosun,orda hayat şartları nasıl bilmiyorum ama,herşeyden kısıtlama yaparsan anca yeter diye düşünüyorum...düşündüğünüz kira bedeli ne kadarki?

caım ben kirada oturmuyorum ama yeni işten ayrıldım eşimin maaşı 660 ytl ... kira vermiyoruz ama bu benim için cok cok büyük nimet...faturalardı,mutfak masrafı,evin çeşitli giderleri vs. derken ancak yetişiyoruz...kira bulunduğun şehirde ne kadar bilmiyorum ama buralareda 500 -600 ytl arası orta halli bi ev bulunabilir 1200 ytl aldığınızı varsayarsak 600 ytl sini kiraya verseniz geriye bi 600 ytl kalıyor..

ben daha 2 kişilik bi aileyim..sinemadan,keyfi gezmeye gitmekten vazgeçtik,istediğimiz zaman kafamıza göre hareket edemiyorxzu...kıyafet mesela işten ayrıldığımdan beri 3 ay oldu bi parça bişi almadım üstüme....hatta bazen misafir davet ederken bile düşünüyorum:)

sana örnek olması için yazdım tatlım

ayrıca küçük bir not ekliyeyim diyelim ki kiraya çıktın kira yerinde saymayacak zamlanacak git gide artacak...

şuan oturduğun bi ev varmı bilmiyorum anım ama ..kenarda 3 - 5 aylık kiranızı ödeyecek kötü günler için ayırdığınız bi para mutlaka olsun..dünyanın binbirtürlü hali var

bence o harcama kişiden kişiye değişiyor cnm yani yaşam kalitesi bizde kiradayız ama aldığımız maaşa göre yaşıyoruz bi eve ne kadr gelirse o kadar gider yani elimize birşey kalmıyor açıkçası kocaelide bildiğim kadarıyla uygun daireler var 500 600 ytl dedğin kocaelide lüks daireler benim tanıdıklarım oturuyor sene daha uygun bir evde bence o fiyata geçinebilirsin sadce mükkemmler şartlar içinde yaşamazsın ama kendinize yetersinizi...

canım bildiğim kadarıyla kayınvalidenle oturuyorsun sen
eğer ondan ayrı bir eve çıkmak için soruyorsan yeter
yani yetmese bile sen yetirmeye çalış bence
zaten masraflı bi kadın değilim dedin
ev üstüne ev olmaz,çıkın ayrı bi eve
azıcık aşım kaygısız başım

Canım sen nerde oturuyorsun lojmanda felan mı oturacak bir evin olduktan sonra kiraya çıkma o parayı sakla bı ev almaya çalışın bn olsam öyle yapardım

İnsanın kendi evi gibisi yoktur canım.Harcamalarından kısıp yetirebilirsin.Zten insan geliri oranında harcama yapıyor.

kaynananla yasıosan cıkın bencede öle böle feragat ederek luksten yasar gıdersınız

ben üniversitede öğrenciyken yalnız yaşıyodum kiram 325ti ayda 800-850 fln gidiyodu benim herşey içinde olarak 2 kişiyede yeter yani dediğiniz para bence millet asgari ücretle herşeyi yetiştiriyoda

valla kimi insan vardır aylık 20.000 ytl ile bile geçinemez,hayıflanır..
kimisi de asgari maaşla çoluk cocuk büyütür.
bunlar cok değişken şeyler.
ama bana öyle geliyoki kısıtlama yaparak,bazı şeylerden feragat ederek bu parayla yaşamınızı sürdürebilirsiniz gerçi kaç kişilik bi aile oldugunuza da bağlı.

hesabını kıtabını iyi yaparsan çok fazla lüks evde değilde biraz orta hali biyerde oturusan yeter
millet asgari ücretle ev geçindiriyor bişekilde
hayat şartlarını maaşınıza göre ayarlarsın sonra zamanı gelir sende çalışrsın eliniz bolaşır
kayınvaldem ile birlikte oturmaktansa tek gözlü bir evde çok fazla eşyam olmadan oturmayi tercih ederim ben

Benim kuzenim kocaeli merkezde oturuyor evi çok güzel kirasıda 350 ytl. bence aylık geliriniz 1200 ytl bile osa yeter. Önceki konunubiliyorum kayınpederden şikayetin vardı..Canımsen daha fazla huzurunuz kaçmadan birbirinizi kırmadan güzel bir şekilde ayrıl..Varsın 2 göz oda olsun ama kendi evin olsun....

Son düzenleme:
cnm daha huzurlu olacaksan çıkın kiraya.azcık aşım ağrısız başım der katlanırsınız yaşam şartlarının zorluğuna.devir ekonomi devri zaten.kim dört dörtlük yaşıyorki.evliliğinin tadını çıkar kaynana yanında nereye kadara.s.

Yaşadığınız şehrin kiralık ev fiyatları nasıldır bilemem....
küçücük eve 500-600-700 gibi fiyat isterlerse hiç geçinemezsiniz...
Kayınvalide yanındamısınız?
Birlikte oturuyorsanız iyi anlaşamıyormusunuz?
Birikiminiz hiç yokmu?

cnm bence yeter yaa huzur olsun allah bereketını werır bazı arkadaslar yetmez yazmıs tabı herkesın hayta standartı farklı bence yeter bende unıdeyken hatayda bıde adanda ewde kaldım tek basıma aylık 300 kıra werıyodum 300 dekandım harcıyodum eger adana hatay gıbı ucuz bı sehırse yeter

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…