Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Sizin hayırlınız, ahireti için dünyasını, dünyası için ahiretini terk etmeyen ve insanlara yük olmayandır. [Deylemi]

"Sana emanet bırakanın emanetini geri ver. Sana ihanet edene ihanet etme." (Ebu Davud, Büyü 81)

"Allah bir kulunun iyiliğini dilediği zaman, cezasını belâ ve musibetlere maruz bırakarak dünyada verir. (Tirmizf, Zühd: 57)

“Kim, İslâmiyet daha yüce olsun diye savaşıyorsa, o ALLAH yolundadır.” (Buhârî, İlim, 45)

Namaz için ezan okunduğunda gök kapıları açılır ve dualar kabul edilir. (Camiüssağir, No.495)

Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!" [ Müslim]

Bir kimse karısına kin beslemesin. Onun bir huyunu beğenmezse, bir başka huyunu beğenir.” [Müslim, Radâ` 61]

Herhangi bir kişi geri vermemek niyetiyle bir borç alırsa kıyamet gününde hırsız olarak Allahın huzuruna çıkar." (İbn-i Mace )

Bir Hadis-i Kudsi Allah(c.c) şöyle buyurur: "Kulum, Beni anıp zikrimle dudakları kıpırdandıkça Ben onunla beraberim." [Buharî, Tevhîd: 43]

Kim benim üzerime salavât getirirse, Allahü teâlâ bu yüzden o kimseye, getirmiş olduğu salavâtın on katı mağfiret buyurur." [Müslim]

ALLAH'ın rahmetinden ümit kesmeyin. ALLAH tüm günahları affedicidir. O Bağışlayandır, Rahimdir." (Zümer Suresi 53)

Birinizin elbisesi eskidiği gibi göğsündeki imanı da eskir. Öyle ise Allah'tan kalbinizdeki imanı tazelemesini dileyiniz. (Camiüssağir,1125)

Biriniz dua ettiği zaman ALLAH’a hamd ve övgü ile başlasın. Sonra Peygambere salât etsin sonra dilediği duayı yapsın” (Tirmizî De’avât,66)

İyilik güzel ahlâktan ibarettir. Günah ise kalbini tırmalayıp durduğu halde insanların bilmesini istemediğin şeydir. (Riyazü's Salihin, 591)

"ALLAH'ım Cehenneme götüren fitneden, Cehennemin azabından zenginliğin ve fakirliğin şerrinden Sana sığınırım." (Ebu Dâvûd, Vitr)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…