Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Herkim farz namazların arkasından Ayete’l-Kürsi okursa, onunla Cennete girmesi arasında engel, sadece ölümdür!”(Nesei, Ameli’l-Yevm, 100)

İlacın esası az yemektir. Edebin esası az konuşmaktır. İbadetin esası az günah işlemektir. Özlem ve arzunun esası sabretmektir."(İbn Hacer)

"Günahlarınız semaya ulaşacak kadar çok bile olsa, arkadan tevbe etmişseniz, günahınız mutlaka affedilir." (Kütüb-i Sitte, Hadis:7270)

Allah'ın nimetlerini yiyip şükreden için, oruç tutup sabredenin se.vabı kadar sevap vardır." (Câmiüssağîr, Hadîs No: 2386)

Mallarınız ve çocuklarınız bir imtihan aracıdır. Halbuki Allah katında muhteşem bir ödül vardır." (64:15)

Hanımlarınızla iyi geçinin! Eğer onlardan hoşlanmazsanız, bilin ki sizin hoşlanmadığınız bir şeye Allah çok hayır koymuş olabilir." (4:19)

De ki: Herkes kendi seciye ve karakterine göre davranır. Rabbiniz, en doğru yolda olanı daha iyi bilir." (17:48)

Peygamberimiz sabah, selam verince şöyle dua ederdi: "Allah'ım! Senden faydalı ilim, temiz rızık ve kabul olunan amel isterim"(Müsned,6:322)

"Arkadaşların en hayırlısı, sen Allah'ı andığında yardım eden, unuttuğunda da sana hatırlatan kimsedir." (Câmiü's-Sağîr,Hadîs No:3999)

Cennete ancak onu ümit edenler girer,Cehennemden ancak ondan korkanlar uzaklaşır.Allah merhamet edenlere merhamet eder"M. Sağîr,Hds No:2610

Rabbim!Bana katından Cennette bir ev yap!Beni Firavun’dan ve kötülüğünden kurtar;bu zalimler güruhundan kurtar”(66:12)

Bir zaman gelecek, ümmetim beş şeyi sevecek beş şeyi unutacak:
1-dünyayı sevip âhireti unutacak
2-hayatı sevip ölümü unutacak
3-evleri sevip kabirleri unutacak
4-serveti sevip hesâbı unutacak
5-halkı sevip hâlıkı unutacak (ibn hacer. Münebbihat)

"Abdest imanın yarısıdır. Elhamdülilllah mizanı doldurur. 'Sübhanallah velhamdulillah' yer ve gök arasını doldurur." (Müslim, Taharet 1)

Ey Rabbimiz! Bizi o zalim kimselerin işkenceleri ile imtihan etme ve rahmetinle bizi o kâfirler güruhundan kurtar!" (Yunus, 10:85)

Üzerimden beni Allah'a yaklaştırmayacak bir gün geçerse, o günde benim için bereket yok demektir.” (Câmiussağîr, Hadis No:343)

X